Οι σημερινοί αγώνες - LIVE N.Ατρ. Λαστεϊκων - Ολ. Γουμέρου

Κυρ, 03/11/2012 - 11:12

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με τρία ακόμα ματς ολοκληρώνεται το απόγευμα της Κυριακης η 26η αγωνιστική στην Α2 κατηγορία που ξεκίνησε χθες με τέσσερεις αναμετρήσεις, καθώς μετά την παραίτηση από το πρωτάθλημα του Αετού Κέντρου, δεν υπάρχει όγδοο ματς! Και τα τρία πάντως σημερινά ματς είναι «φωτιά», καθώς όλες οι ομάδες «καίγονται» για νίκη!

Αναλυτικά παίζουν

ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑ  3.30 μ.μ.: Ατρομητος - Πανωλενιακός

ΣΤΡΕΦΙ 3.30 μ.μ.:  Άρης - Αλφειονίδα

ΔΟΥΝΕΙΚΑ 3.30 μ.μ.: Ν. Απόλλων Δουνείκων - Α.Ο. Χάβαρι

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έντεκα ματς περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Β΄ κατηγορίας στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής και στους δυο ομίλους . Με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον να πέφτει στον 1ο όμιλο όπου έχουμε την διεξαγωγή  έξι αγώνων, εκ των οποίων ξεχωρίζουν οι τοπικες αναμετρήσεις  σε Καλλίκωμο, Λατζόι και Νεοχώρι Ζαχάρως, καθώς είναι ματς με τις δυικές τους ιδιαιτερότητες.

Αναλυτικά παίζουν
1ος  όμιλος
ΚΑΛΛΙΚΩΜΟ    11π.μ.:  Κεραυνός Βρίνας - Κεραυνός Καλλικώμου
ΛΑΤΖΟΙ 11 π.μ.:  Ενιπέας - Ωλενιακός Ωλενας
Β. ΠΥΡΓΟΥ 3.30  μ.μ.: Ν. Ατρόμητος Λαστείκων - Ολυμπιάδα Γουμέρου (LIVE απο το iliaoikonomia.gr)
ΝΕΟΧΩΡΙ   3.30 μ.μ.:  Α.Ο. Νεοχωρίου - Νέδας Γιαν/ου
ΠΕΛΟΠΙΟ 3.30  μ.μ.:  Ερμής Πλατάνου - Θρίαμβος Πύργου
ΛΑΤΖΟΙ 3.30 μ.μ.:  Άρης Λανθίου - Απόλλων Ν. Φιγαλείας

2ος  όμιλος

ΚΑΡΔΑΜΑΣ 11 π.μ.: Εθνικός Αμαλιάδας - Κένταυρος Σώστι
ΑΓ. ΜΑΥΡΑ 3.30  μ.μ.: Δόξα - Εθνικός Αμπελοκάμπου
ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ 3.30  μ.μ.:  Φίλιππος - Θύελλα Καρδαμά
ΓΕΡΑΚΙ 3.30 μ.μ.: Εθνικός  - Αετός Αλποχωρίου
ΞΥΛΟΚΕΡΑ 3.30 μ.μ.: Άρης Ξυλοκέρας  - Ολυμπιακός Μυρτιάς

ΛΕΖΑΝΤΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ : Τοπικό ντέρμπι δίνει σήμερα στην κοινή τους έδρα το Καλλίκωμο ο Κεραυνός Καλλικώμου κόντρα στην Βρίνα

Γ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ? DALUZ

Τέσσερεις αγώνες έχουμε το πρωί της Κυριακης στην Γ΄ κατηγορία και το 2ο όμιλο, καθώς ο 1ος έχει ρεπό, με το ντέρμπι κορυφής Αναγέννηση Κορυφής ? Ηρακλής Ρουπακίου να ξεχωρίζει.

Το πρόγραμμα της ημέρας

2ος  όμιλος
ΚΑΠΕΛΕΤΟ 11 π.μ.: Κένταυρος Καπελέτου - Πάνθηρες Αμαλιάδας
ΚΟΡΥΦΗ 11 π.μ.: Αναγέννηση Κορυφής - Ηρακλής Ρουπακίου
ΓΕΡΑΚΙ 11 π.μ.: Α.Ο. Περιστερίου - Αναγέννηση Αμαλιάδας
ΓΑΣΤΟΥΝΗ 11 π.μ.: Απόλλων - Πρίγκιπες Λεχαινών

Share