Ισόπαλη η Δόξα, ισόπαλο το Σκουροχώρι, νίκησε το Γούμερο - Τα αποτελέσματα του Σ/Κ

Δευ, 01/23/2012 - 08:43

Ολοκληρώθηκε η 18 αγωνιστική στα τοπικά πρωταθλήματα Ηλείας. Ο Κένταυρος Μαγούλας "έκοψε" βαθμούς απο τους πρωτοπόρους και ο ΠΑΟ Βάρδας μείωσε την διαφορά στους 4. Στην Α2 Σκουροχώρι και Αλφειονίδα ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ ενώ στην Β κατηγορία ο Άγιος Γεώργιος νίκησε 3-1 παρότι έπαιζε με 10 απο το α΄ μέρος.
Αναλυτικά οι αγώνες έχουν ως εξής:

Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ
Ξενοφών Κρεστένων -Προοδευτική Μανολάδας 1-0  
Νίκη Τραγανού - Ολυμπιακός Λαμπετίου  3-0
Δόξα Ν. Μανολάδας -Κένταυρος Μαγούλας 0-0
Ηλειακός Λεχαινών- Ήφαιστος Βουνάργου 3-2
Αργοναύτης Κατακόλου  -Αίας Γαστούνης 4-1
Κεραυνός Χειμαδιού- Ολυμπιακός Σαβαλίων 1-0  
Αχιλλέας Νεοχωρίου  - ΠΑΟ Βάρδας 0-1  
Αλφειός Επιταλίου  -Δάφνη Ανδραβίδας 2-1

Δόξα Ν. Μανολάδας          45     58-12
------------------------------------------------------------
ΠΑΟ Βάρδας                      41    45-21
Προοδευτική Μανολ.      31     37-37
Ολυμπιακός Λαμπ.         31    36-29
Αίας          Γαστούνης        30     39-27
Νίκη          Τραγανού         29     29-23
Κεραυνός Χειμαδιού          28     22-20
Κένταυρος  Μαγ.               28    32-27
Δάφνη      Ανδραβίδας       25     22-22
Ηλειακός  Λεχαινών           24     31-31
Αχιλλέας  Νεοχωρίου         22     31-33
Ξενοφών Κρεστένων         21     22-22
---------------------------------------------------------------------------
Ολυμπιακός Σαβ.             19     24-29
Αργοναύτης Κατακόλου  16    21-30
------------------------------------------------------------------------
Αλφειός  Επιταλίου            8    12-50
Ήφαιστος  Βουνάργου      4     21-55

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής
Λευκός Αστήρ Σκ/ου - Αλφειονίδα Αλφειούσας 0-0
Α.Ο. Χάβαρι - ΠΑΟ Κακοβάτου 3-1
Α.Ε. Κανουλίων - Ν. Απόλλων Δουνείκων 0-1
Αναγέννηση Παλαιοχωρίου - Πέλοπας Πύργου 2-0
Θύελλα Πύργου - Άρης Δήμητρας 3-0
Πανωλενιακός - ΑΠΟ Κουρτεσίου 1-6
Α.Ο. Χελιδόνια - Ατρόμητος Βαρβάσαινας 1-1
Αετός Κέντρου - Αρης Στρεφίου 2-3

Β κατηγορία
1ος όμιλος
Άρης Λανθίου - Ολυμπιάδα Γουμέρου 2-6
Α.Ο. Αμπελώνας - Α.Ο. Νεοχωρίου 3-3
Ηρακλής Πύργου - Κεραυνός Βρίνας 3-1
Απόλλων Ν. Φιγαλείας - Ενιπέας Λατζοίου 2-1
Νέδας Γιαν/ου - Ερμής Πλατάνου 2-1
Κεραυνός Καλλικώμου - Δόξα Ελαιώνα  2-0
Ωλενιακός Ωλενας - Ν. Ατρόμητος Λαστείκων 2-1
Α.Ο. Αγ. Γεωργίου - Θρίαμβος Πύργου 3-1

2ος όμιλος
Φίλιππος Ανδραβίδας - Κένταυρος Σωστίου 4-1
Δόξα Αγ. Μαύρας - Ελπίδα Βαρθ. 0-3
Εθνικός Αμπελοκάμπου - Ατρόμητος Καβασίλων 2-2
Θύελλα Καρδαμά - Εθνικός Γερακίου 0-5
Ηλειακός Βαρθολομιού - Ν. Κόροιβος Κατσαρού 2-0
Λέοντες Αμαλιάδας - Άρης Ξυλοκέρας 5-0
Αετός Αλποχωρίου - Εθνικός Αμαλιάδας 1-0
Ολυμπιακός Μυρτιάς -Μυρσιναικός 1-1

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - DALOYZ
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής
1ος όμιλος
Α.Ο. Κουτσοχέρας - Α.Ο. Μαγούλας  1-1
Αγ. Δημ. Πουρναρίου - Πρόοδος Σαλμώνης 2-0
Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως - Ηρακλής Π/Β 0-1
Α.Ο. Μακρίσια - Α.Ο. Ανδρίτσαινας  3-1

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
2ος  όμιλος
Πρίγκιπες Λεχαινών - Α.Ο. Περιστερίου  3-1
Πάνθηρες Αμαλιάδας - Ηρακλής Ρουπακίου 3-0
Αναγέννηση Αμαλιάδας - Απόλλων Γαστούνης 1-2
Κένταυρος Καπελέτου - Πήγασος Πρασίνου  1-6
Ρεπό:  Αναγέννηση Κορυφής

Share