Σούπερ Καπ: ΠΦΟ Πανόπουλο - Δόξα Ν.Μανολάδας 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ-ΦΩΤΟ)

Σάβ, 09/15/2012 - 20:18

Σε εξέλιξη είναι το σούπερ καπ ανάμεσα δυο πολύ ισχυρές ομάδες το ΠΦΟ Πανόπουλο και την Δόξα Νέας Μανολάδας. Το σκόρ αυτή τη στιγμή είναι 0-1 μετά απο απευθείας φάουλ της Δόξας απο το Ντένις Μενίκου στο 24' (φώτο).

Οι εντεκάδες των ομάδων:

ΠΦΟ Πανόπουλο: Καπετανάκης, Πουταχίδης, Βατσής, Μοσχογιάννης, Θωνιάτης, Δαβουρλής, Καρατζανίδης, Αναμουρλίδης, Δημητρουλόπουλος, Μπράβος, Μπρής.

Δόξα Ν.Μανολάδας: Χάχαλης, Νιφορόπουλος, Μενίκου, Αθανασίου, Γουβαλάρης, Καλλιβωκάς, Μπαλκας, Δούλος, Μελετίδης, Μικελάτος, Κωστής

Η φάση του 27' λεπτού. Απευθείας φάουλ του Μενίκου και προβάδισμα της Δόξας Ν.Μανολάδας 0-1

Έληξε το α' ημίχρονο

Η Δόξα ήταν καλύτερη και δίκαια προηγείται στο σκορ.

Άρχισε το β' μέρος

Το σκορ παραμένει 0-1 υπέρ της Δόξας στο 60 λεπτό.

Απο τους πανηγυρισμούς των φιλάθλων της Δόξα Ν.Μανολάδας μετά την επίτευξη του γκολ

Πιέζει το Πανόπουλο για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης

Βρισκόμαστε στο 68 λεπτό

Πολύ καλή απόκρουση του Καπετανάκη απο σουτ του Μπάλκα στο 75 λεπτό

Πέναλτυ για το Πανόπουλο λίγο πριν απο τη λήξη του αγώνα απο τον Γουβαλάρη

Παραμένει το 0-1, το Πανόπουλο χάνει μεγάλη ευκαιρία με εκτελεστή τον Θωνιάτη, μεγάλη απόκρουση του Χάχαλη.

O αγώνας έχει φτάσει στο 90ο λεπτό. Παίζουμε καθυστερήσεις

Πως κύλισε ο αγώνας

Και οι δυο ομάδες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι. Η Δόξα είχε πολύ καλές επίθετικές κινήσεις απο τα πλάγια και κυρίως την αριστερή πλευρά ενώ το Πανόπουλο με τους Μπράβο-Δημητροουλόπουλο και Θωνιάτη προσπάθησε να ελέγξει το κέντρο.

Το γκολ για την Δόξα ήρθε στο 27' όταν μετά απο εκτέλεση φάουλ του Μενίκου η μπάλα πήρε ύψος ξεγελώντας τον Καπετανάκη και καρφώθηκε κοντά στο δεξί του "παραθυράκι". (φώτο)

Το ημίχρονο έληξε με 0-1 υπέρ της Δόξας.

Στο β' μέρος και οι δυο ομάδες πίεζαν με το Πανόπουλο να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση. Η μεγαλύτερή της ευκαιρία ήρθε στο 90 λεπτό όταν κέρδισε πέναλτυ. Ο Θωνιάτης εκτέλεσε το πέναλτυ αλλά ο πολύ καλός Χάχαλης απέκρουσε πολύ ωραία.

Λίγα λεπτά πιο πριν η Δόξα έχασε μεγάλη ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι αλλά ο Καπετανάκης απόκρουσε σωτήρια.