4η Κατηγορία: Τα ματς των ηλειακών ομάδων και του 7ου Ομίλου - Αποτελέσματα 9ης μέρας – Βαθμολογία και συνέχεια

Σάβ, 11/16/2019 - 12:19

Το Σάββατο (16/11), αυτή τη φορά, με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής ημέρας δόθηκε η συνέχεια του πρωταθλήματος της νέας Γ' Εθνικής (Τέταρτης Κατηγορίας πλέον) στον 7ο όμιλο. 

* * * Συνοπτικά η 9η αγωνιστική:

Σάββατο – 2.00 

* Παναργειακός – Ζάκυνθος 0-0 (στο 75' κεφαλιά του Ζυγκερίδη μετά από κόρνερ κατέληξε στο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Κούντικ πλάσαρε με αμυνόμενο να διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή)

Παναργειακός: Μποζιονέλος, Νικολόπουλος (73' Ασπιώτης), Β.Φλεβάρης, Βουρνάζος, Τζιόλας, Κοτσοβός (46' Ταμπούρης), Κυριακόπουλος, Χ.Φλεβάρης, Τσιρλίδης, Παιδάκης (66' Φουφούνης), Μπλάτσος (87' Μανιάτης)

Ζάκυνθος: Κουτογλίδης, Πολιανίδης, Μπεκατώρος, Πεταλωτής, Κούνια, Σούρμπης, Πούφλης (87' Ντάσης), Πατίλας, Ζυγκερίδης, Κούντικ, Κέντμαν (71' Τσουκαλάς)

Σάββατο – 3.00 

* ΠΑΟ Βάρδας – Ολυμπ. Ζαχάρως  2-1  (Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή την εδαφική υπεροχή – Στο 16' από γύρισμα του Βαζ, πλασέ του Κάρδαρη πέρασε άουτ – Στο 17' από γύρισμα του Κάρδαρη στον Βαζ, αυτός με πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για τον ΠΑΟΒ – Στο 25' από συνδυασμό του Σαμπανέϊ με τον Βαζ, ο πρώτος έκανε σουτ που κατέληξε στο δοκάρι – Στο 27' από γύρισμα του Κάρδαρη, ο Σαμπανέϊ με πλασέ έκανε το 2-0 ανεβάζοντας το προβάδισμα των γηπεδούχων - Στο 29' από σέντρα του Χριστόπουλου, αρχικά κεφαλιά του Βαζ στο δοκάρι και στην επαναφορά πλασέ του Βαζ σχεδόν προ κενής εστίας, κατέληξε άουτ – Στο 40' από φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού, σε σουτ του Σαμπανέϊ ο Καπετανάκης βρήκε λίγο τη μπάλα κι αυτή κατέληξε στο δοκάρι - Στο 48' πλασέ του Ντόμα μέσα από την περιοχή, πέρασε άουτ - Στο 56' ο Σαμπανέϊ έκανε σουτ που έδιωξε σε κόρνερ ο Καπετανάκης - Στο 59' από κόρνερ του Κακολύρη, γυριστό σουτ του Κανάνι μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Λαδάς - Στο 69' μείωσαν σε 2-1 οι φιλοξενούμενοι με δυνατό σουτ του Ρούμπου μετά από ενέργεια και γύρισμα του Σκοζάϊ - Στο 87' ωραία ενέργεια του Παναγάκη κι έκανε και πλασέ, που απόκρουσε ο Καπετανάκης, ενώ στην επαναφορά νέο πλασέ του Τσούλη, κόντραρε η μπάλα και πέρασε κόρνερ - τελικό το 2-1 σκορ με επιστροφή στις νίκες για τον Παμβουπρασιακό)

ΠΑΟ Βάρδας (Ντ. Σπυρόπουλος): Λαδάς, Λιόσης, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος (64' Παναγάκης), Σιδέρης, Ρουγκάλας, Αγουρίδης, Ντόμας, Βαζ (89' Μακρής), Σαμπανέϊ, Κάρδαρης (74' Τσούλης)

Ολυμπ. Ζαχάρως (Άρ. Ρουμελιώτης): Kαπετάνακης, Γκούσκος, Χριστόπουλος, Κατελούζος, Καλαντζής, Καπλάνης, Κανάνι, Ρούμπος, Παναγόπουλος, Κακολύρης, Σκοζάϊ

* Θύελλα Πατρ. - Πανηλειακός  0-0  (Στο 4' ευκαιρία για τη Θύελλα, όταν σε πλασέ του Σπανού η μπάλα πέρασε λίγο έξω – Στο 32΄πολύ καλή στιγμή για τον Πανηλειακό όταν σουτ του Π.Τσίγκρηλα από καλή θέση, πέρασε άουτ – Στο 35' σημαντική ευκαιρία για την ομάδα του Πύργου όταν ο Π.Τσίγκρηλας έφυγε μόνος του αρκετά έξω από την περιοχή και μπήκε μετωπικά, πήγε να περάσει και τον γκολκήπερ Σουτζόγλου, ο οποίος όμως μάζεψε τη μπάλα στα πόδια του επιτιθέμενου - στο 52' καλή στιγμή για τη Θύελλα με Σπανό και Κ.Κωνσταντινίδη να βρίσκονται σε καλή θέση αλλά και να μπερδεύονται έτσι ώστε δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στην εστία - Στο 62' από γύρισμα του Κ. Κωνσταντινίδη, κεφαλιά του Ντίνου, έδιωξε αμυνόμενος λίγο πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή - στο 71' σουτ του Σπανού μέσα από την περιοχή, αποκρούστηκε από τον Καρακίτσο - κεφαλιά του Ντίνου από καλή θέση, κι ενώ είχε πορεία προς την εστία απομακρύνθηκε από αμυνόμενο - στο 86' ο Σπανός βρέθηκε σε θέση "βολής" αλλά τον πρόλαβε ο Καρακίτσος βγαίνοντας έγκαιρα - τελικό το 0-0)

Θύελλα (Σάκ. Πεφάνης): Σουτζόγλου, Κατριβέσης, Κουνάβης, Δημητρίου, Δασουράς, Σπανός, Βλασόπουλος (76' Μπούμπαλης), Βουτσινάς, Ντίνος, Κ.Κωνσταντινίδης (73' Παπαχριστόπουλος), Σκεπετάρης

Πανηλειακός (Κων. Λούσκος): Καρακίτσος, Κωστόπουλος, Μπάλλας (62' Aρβανίτης), Δ.Τσιγκρήλας, Μπαβέλης, Λίλα, Λούσκος (46' Λιαρόπουλος), Σταματελάτος, Π.Τσίγκρηλας (84' Μπουρνέλης), Πρέντι, Παπαπέτρου (72' Κύτταρης)

* Σπάρτη – Πανγυθεατικός  1-1 (13' Σαμπατάκος - 84' Μπάλλας) 

Σπάρτη: Σιζνιέφσκι, Κακάμης, Βασιλείου, Παναγιωτίδης, Σωτηρόπουλος, Κάρδαρης (81' Ρασσιάς), Μπανούσης, Αναστασάκος, Γεμιστός (70' Σικαλόπουλος), Μικελάτος (56' Μόλτερ), Σαμπατάκος (66' Ζαραφέτας)

Πανγυθεατικός: Μπαμπούνης, Μπουρελάκος, Καρνιάτης, Γιαταγανάκης, Παναγόπουλος, Μπάλλας, Ζιβάνοβιτς, Σιλά (81' Ανδρεάκος), Μπερδούσης (79' Μπουτσικάρης), Μπαρόνε, Μάργαρης (66' Χρυσικάκος)

* Αστέρας Βλαχ. - Διαγόρας Βραχνεΐκων  1-1  (52' Παπούλης - 70' Λίπι)

* Διαβολίτσι – Ερμιονίδα  1-0  (2' Γεωργιόπουλος)

* Τσιλιβί – Ναύπλιο 2017  2-2  (25' Γεωργίου, 90+2' Μαρούδας - 66' Διαμαντής, 68' Καζάκος) 

Τσιλιβί: Μύρτα, Μπατσής, Μανωλακάκης (70' Παναγιωτίδης), Λιβέρης, Μούστα, Ιγκνάτ, Δεμερτζής, Γεωργίου, Μαρούδας, Υψηλός (84' Αμαραντίδης), Βερνάρδος

Nαύπλιο 2017: Σκαφίδας, Α.Διαμαντής, Παναγόπουλος, Μπούκουρης, Χ.Κάπλατζης, Μεγαρίτης, Καζάκος (90+1' Διαμαντής), Π.Κάπλατζης (89' Κίτος), Καλλιμάνης, Μουσταφάϊ (58' Τριαντάφυλλος), Κοτσοβός (54' Λέρμας)

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. Ναύπλιο 2017    19    14-7

-----------------------------------

2. Π.Σ. “Η Σπάρτη”   18    13-4

3. Ένωση Ερμιονίδας   16   20-11

4. Αστέρας Βλαχιώτη   16    9-6

5. Α.Π.Σ. Ζάκυνθος   14    7-9

6. Διαγόρας Βραχνεΐκων   14   9-8

7. Α.Ο. Διαβολιτσίου    13    10-10 

8. Α.Ο. Τσιλιβή     12    16-15

-----------------------------------

9. Π.Α.Ο. Βάρδας      12    9-11 

10. Α.Ο. Πανηλειακός    10    6-8

11. Πανγυθεατικός Γ.Σ.   10    7-11

12. Θύελλα Πατρών    10    10-17

13. Ολυμπιακός Ζαχάρως    5    7-15

14. Παναργειακός     5    2-7     

* Υποβιβάζονται οι ΕΞΙ τελευταίοι του Ομίλου.

* Ο πρώτος του Ομίλου παίζει αγώνες μπαράζ ανόδου μαζί με τους πρώτους των άλλων (επτά) Ομίλων ως εξής: Θα σχηματιστούν δύο (2) Όμιλοι των τεσσάρων (4) Ομάδων ο καθένας, έχοντας γίνει κλήρωση που θα μπουν σε μία κληρωτίδα και τα οκτώ (8) Σωματεία–Πρωταθλητές ομίλου μαζί, χωρίς γεωγραφικούς περιορισμούς. Τα τέσσερα (4) πρώτα Σωματεία που θα κληρωθούν θα απαρτίζουν τον ένα Όμιλο και τα υπόλοιπα τέσσερα (4) Σωματεία θα απαρτίζουν τον άλλο Όμιλο. Οι αγώνες που θα διεξαχθούν σε κάθε Όμιλο θα είναι διπλοί (εντός – εκτός έδρας). Συνολικά θα διεξαχθούν έξι (6) αγωνιστικές σε κάθε Όμιλο. Οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης κάθε Ομίλου μπαράζ θα προβιβαστούν στην Τρίτη Κατηγορία (Football League). Συνολικά θα προβιβαστούν τέσσερις (4) Ομάδες. 

Η επόμενη 10η αγωνιστική

Κυριακή (24/11) – ώρα 3.00 

Πανηλειακός – Διαβολίτσι

Ερμιονίδα – ΠΑΟ Βάρδας

Ολυμπ. Ζαχάρως – Αστέρας Βλαχ.

Νάυπλιο - Διαγόρας Βραχνεΐκων

Θύελλα Π. - Σπάρτη

Πανγυθεατικός – Παναργειακός

Ζάκυνθος - Τσιλιβί

Share