Γ' Εθνική: Οι ημερομηνίες όλων των ματς – Πότε διακόπτεται και πότε τελειώνει

Η διοργανώτρια ΕΠΟ μετά την κλήρωση προχώρησε και στο αναλυτικό πρόγραμμα κάθε ομίλου, στο οποίο συμπεριλαμβάνονται ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των αγώνων.

Επικεντρώνοντας στον “δικό μας” 5ο Όμιλο, βλέπουμε ότι:

* Μέχρι τα Χριστούγεννα διεξάγονται οι 10 από τις 11 αγωνιστικές του Α' γύρου.

* Μέχρι την διακοπή της τότε εορταστικής περιόδου, έχει νωρίτερα δυο διακοπές (μια στις 29 Οκτωβρίου και η άλλη στις 26 Νοεμβρίου).

* Η διακοπή της εορταστικής περιόδου είναι τρεις εβδομάδες (από 17 Δεκεμβρίου που είναι η 10η αγωνιστική ως τις 7 Ιανουαρίου 2018 που είναι η 11η και τελευταία του Α' γύρου)

* Η ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου έχει οριστεί για τις 1 Απριλίου. Που είναι πριν το Πάσχα και πριν τη Μεγ. Εβδομάδα και συγκεκριμένα είναι η Κυριακή των Βαίων (το Πάσχα του 2018 είναι την Κυριακή 8 Απριλίου).

ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ στη Β' ΕΘΝΙΚΗ – Football League

Υπενθυμίζεται ότι μετά τη λήξη της κανονικής περιόδου, οι πρωταθλήτριες ομάδες των 8 Ομίλων θα δημιουργήσουν 2 ομίλους των τεσσάρων ομάδων ο καθένας.

Με γεωγραφικά κριτήρια, όπου δηλαδή ο 1ος, ο 2ος, ο 3ος κι ο 4ος Όμιλος θα έχουν τους πρωταθλητές τους στον έναν όμιλο των μπαράζ, κι ο 5ος, ο 6ος, ο 7ος κι ο 8ος Όμιλος θα έχουν τους πρωταθλητές τους στον άλλο όμιλο των μπαράζ. Σε αυτόν (τον δεύτερο) θα είναι κι ο πρωταθλητής του ομίλου με τις ηλειακές ομάδες.

Και θα παίξουν μίνι πρωτάθλημα, με τρεις εντός και τρεις εκτός έδρας αγώνες η κάθε μία, και μετά από αυτούς τους έξι αγώνες οι 2 πρώτες κάθε ομίλου ανεβαίνουν στη Β' Εθνική. Σύνολο δηλαδή, οι 4 από τις 8 θα ανέβουν.

* Θα είναι κάτι πρωτοφανές οι ομάδες που θα τερματίσουν πρώτες στον Όμιλό τους στην κανονική περίοδο, σε πανελλήνιας εμβέλειας πρωτάθλημα, δεν θα κερδίζουν απ' ευθείας την άνοδο...

Μάλιστα η άνοδος θα είναι “Γολγοθάς” λόγω της διαδικασίας που θα ακολουθήσει, και ποτέ δεν ήταν τόσο δύσκολα και τόσο περίπλοκα τα πράγματα για να φτάσει μια ομάδα σε επαγγελματικό πρωτάθλημα...

- Το αναλυτικό πρόγραμμα του 5ου ομίλου, με ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των αγώνων:

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 1-12

1/10/2017, 16:00 – 14/1/2018, 15:00
Πύλος-ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός
Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός Πύργου
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου-Παλληξουριακός
Καλαμάτα-Αχαϊκή
Λεωνίδιο-Ζακυνθαικός

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 2-13

8/10/2017, 16:00 – 21/1/2018, 15:00
Διαγόρας Βραχνέικων-Πύλος
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη
Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου
Πανηλειακός Πύργου-Καλαμάτα
Παλληξουριακός-Λεωνίδιο
Ζακυνθαικός-Αχαϊκή

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 3-14

15/10/2017, 16:00 – 4/2/2018, 15:00
Πύλος-Αστέρας Βλαχιώτη
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου-Διαγόρας Βραχνέικων
Καλαμάτα-ΠΑΟ Βάρδας
Λεωνίδιο-Παναρκαδικός
Ζακυνθαικός-Πανηλειακός Πύργου
Αχαϊκή-Παλληξουριακός

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 4-15

22/10/2017, 16:00 – 11/2/2018, 15:00
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου-Πύλος
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα
Διαγόρας Βραχνέικων-Λεωνίδιο
ΠΑΟ Βάρδας-Ζακυνθαικός
Παναρκαδικός-Αχαϊκή
Παλληξουριακός-Πανηλειακός Πύργου

* Δεν έχει αγωνιστική στις 29/10

 * ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 5-16

5/11/2017, 15:00 – 17/2/2018, 15:00
Πύλος-Καλαμάτα
Λεωνίδιο-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου
Ζακυνθαικός-Αστέρας Βλαχιώτη
Αχαϊκή-Διαγόρας Βραχνέικων
Παλληξουριακός-ΠΑΟ Βάρδας
Πανηλειακός Πύργου-Παναρκαδικός

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 6-17

12/11/2017, 15:00 – 25/2/2018, 15;00
Λεωνίδιο-Πύλος
Καλαμάτα-Ζακυνθαικός
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου-Αχαϊκή
Αστέρας Βλαχιώτη-Παλληξουριακός
Διαγόρας Βραχνέικων-Πανηλειακός Πύργου
ΠΑΟ Βάρδας-Παναρκαδικός

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 7-18

19/11/2017, 15:00 – 4/3/2018, 15:00
Πύλος-Ζακυνθαικός
Αχαϊκή-Λεωνίδιο
Παλληξουριακός-Καλαμάτα
Πανηλειακός Πύργου-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων

* Δεν έχει αγωνιστική στις 26/11

 * ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 8-19

3/12/2017, 15:00 – 11/3/2018, 15:00
Αχαϊκή-Πύλος
Ζακυνθαικός-Παλληξουριακός
Λεωνίδιο-Πανηλειακός Πύργου
Καλαμάτα-Παναρκαδικός
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου-ΠΑΟ Βάρδας
Αστέρας Βλαχιώτη-Διαγόρας Βραχνέικων

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 9-20

10/12/2017, 15:00 – 18/3/2018, 15:00
Πύλος-Παλληξουριακός
Πανηλειακός Πύργου-Αχαϊκή
Παναρκαδικός-Ζακυνθαικός
ΠΑΟ Βάρδας-Λεωνίδιο
Διαγόρας Βραχνέικων-Καλαμάτα
Αστέρας Βλαχιώτη-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 10-21

17/12/2017, 15:00 – 24/3/2018, 15:00
Πανηλειακός Πύργου-Πύλος
Παλληξουριακός-Παναρκαδικός
Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας
Ζακυνθαικός-Διαγόρας Βραχνέικων
Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη
Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου

* Ακολουθεί Διακοπή λόγω εορτών

* ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ: 11-22

7/1/2018, 15:00 – 1/4/2018, 16:00
Παναρκαδικός-Πύλος
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός Πύργου
Διαγόρας Βραχνέικων-Παλληξουριακός
Αστέρας Βλαχιώτη-Αχαϊκή
Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου-Ζακυνθαικός
Καλαμάτα-Λεωνίδιο

* Στο διάστημα του Β' γύρου, δεν έχει αγωνιστική στις 28 Ιανουαρίου (2018)

- Ενώ η 16η αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου (2018) λόγω Αποκριών

Share

foteinon