Ηλεία: Όλα τα αποτελέσματα – Οι Βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες (Α1, Α2, Β', Γ')

Κυρ, 03/24/2019 - 13:41

Με αγώνες που αφορούν, την 27η αγωνιστική στην Α1 Ηλείας, καθώς και την 24η αγωνιστική στην Α2 Ηλείας, και την 20η αγωνιστική στη Β' Ηλείας, και την 2η αγωνιστική των πλέι οφ στη Γ' Ηλείαςσυνεχίστηκε αυτό το διήμερο η δραστηριότητα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου. 

- Η ώρα έναρξης των μεσημεριανών αγώνων είναι πλέον στις 4.00. 

Αποτελέσματα – βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική:

Α1 ΗΛΕΙΑΣ- 27η αγωνιστική 

Κυριακή

* Ενιπέας Λ. - Λ. Αστέρας 4-0 (32' Τσαντίλης, 64' Τσαντίλης φάουλ, 75' Μπατζακόπουλος, 80' Μπατζακόπουλος)

Ενιπέας: Κουρλός (78' Ηλιόπουλος), Γκουβέρος, Δαλαβούρας, Τσαντίλης (76' Πλαστουργός), Κωτσάκης, Γιαννακόπουλος, Φερεκίδης (70' Καλαντζής), Δούλος, Στροφύλλας, Τριανταφύλλης, Μπατζακόπουλος (81' Μονοκρούσσος)

Λ. Αστέρας: Βυθούλκας, Παναγιωτόπουλος, Τσέλος (70' Μαχαίρας), Μουγκός (75' Καββαθάς), Βασιλακόπουλος, Σακέλλης, Λιαρόπουλος (75' Τσούλης), Νεοφώτιστος, Καραντώνης (77' Ρούντα), Σέφα, Χριστακόπουλος

* Ολ. Σαβαλίων – Ηλειακός Λεχ. 1-1 (27' Αβραμόπουλος - 70' Κράγκαρης) 

Ολ. Σαβαλίων: Κόλλιας, Θ. Τσακοπιάκος (87' Σταυρούλιας), Μαρκόπουλος, Σαββανίδης, Γιαννακόπουλος, Μαρκόπουλος, Γεωργίου (55' Κάσσας), Κ. Τσακοπιάκος, Αντωνόπουλος, Αβραμόπουλος, Μπούτσι

Ηλειακός: Σερέτης, Στριγάς, Χριστοφοράτος, Β. Κόστα, Μουσερής, Γκίνης, Κράγκαρης, Κωστόπουλος (90+3' Κασσιανός), Ράλλης (90+1' Σαραντούλιας), Μπουρούκης (90+2' Λ. Κόστα), Κουρλός

* Αλφειός Επ. - Προοδευτική 2-1 (66' 1-1 Μπάρκας, 73' 2-1 Μπάρκας - 40' 0-1 Νικολετάκης - στο 60' αποβλήθηκε με κόκκινη ο Λιάκος ανακόπτωντας με το χέρι προφανή ευκαιρία, και στις καθυστερήσεις και οι Βαλογιάννης, Μπιτούνης, με επιδιωκόμενη δεύτερη κίτρινη ώστε να λείψουν από ένα ματς γιατί με την πρώτη κίτρινη που είχαν δει, συμπλήρωναν επτά και δέκα κάρτες αντίστοιχα, και θα έχαναν δυο ματς) 

Αλφειός: Θεοδωρακόπουλος, Ντάβαρης (61' Μακρής), Λιαμπότης, Μανέτας, Τεκερλέκης, Δαβουρλής, Καλαντζής, Αβραμόπουλος (61' Σεμπέκος), Μπάρκας, Αγριδιώτης, Κανάνι (88' Πρίφτης) 

Προοδευτική: Σάμαρης Χ., Πατσούρας, Κατσιμιτσίρης, Λιάκος, Ορλώφ, Βαλογιάννης, Παντελής, Μπιτούνης, Σάμαρης Ν. (61' Σάμαρης Ε.), Μπουρλάκης (72' Κουρκουμέλης), Νικολετάκης 

* Θύελλα Π. - Αίας Γαστ. 0-2 (89' Μπελεκούκιας, 90+5' Μπράβος)

Θύελλα: Αθανασόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Τσιμάνης, Φώτης, Δεσύλλας, Κορδός, Σούφης, Αγγελόπουλος, Τσιγκούνης (63' Τριγάζης), Παργινός, Γρηγορόπουλος (48' Κότσι)

Αίας: Φλίγκος, Γιαννακόπουλος, Σκαρτσάνης (85' λ.τρ. Λαγανόπουλος), Μπελεκούκιας, Κορκός, Ζώντος, Κότσιφας (90+1' Λούρμπας), Μπράβος, Παναγιωτόπουλος (90+3' Μαρίνοφ), Ραυτόπουλος, Η. Νικολόπουλος

* Πηνεία – Ολ. Ζαχάρως 0-3 α.α.

* Ολυμπιάδα – Μαγούλα 3-0 α.α. 

Σάββατο

* Δόξα Ν. Μαν. - ΑΟ Μακρίσια 4-1 (15' Καζαντζής, 33' Δημητρόπουλος, 57' Καζαντζής, 64' Κουλούρης - 83' Πετρόπουλος πεν.)

Δόξα: Σταθόπουλος, Χριστόπουλος (60' Χαβαριώτης), Μπλετσάκης, Μούζος, Κυριαζής (75' Μπακάλης), Καμαρινός (80' Φωτόπουλος), Δημητρόπουλος, Τσιρίκος, Κουλούρης, Παναγόπουλος (60' Αγγελόπουλος), Καζαντζής

Μακρίσια: Ζωμένος, Μπαλαούρας (60' Καρβουνιάρης), Ρουμελιώτης, Διονυσόπουλος, Τσίτσος, Γιούρτας (82' Καραθανάσης), Ζαπάντης, Αντύπας, Σταματελάτος, Πετρόπουλος (85' Τζίβας), Κουής (70' Γκουβέρος)

* Ξενοφών Κρεστ. - ΑΠΟ Κουρτέσι 3-1 (6' 1-0 Κωνσταντόπουλος, 30' 2-0 Μούτσος πεν., 84' 3-1 Μούτσος – 73' 2-1 Γ. Σωτηρόπουλος, στο 78' ο ΑΠΟΚ είχε δοκάρι σε φάουλ κι ευκαιρία στην εξέλιξη της ίδιας φάσης)

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Πλατανίτης (85' Ρουμελιώτης), Αναμουρλίδης, Κολόκας, Μιλοσέσκι, Δημάκης (65' Χαραλαμπόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Μούτσος, Παναγόπουλος, Μπουτσικάκης (70' Α. Κουτσογιαννάκης).

ΑΠΟΚ: Ψυχογιός, Φιλιππακόπουλος, Ι. Σωτηρόπουλος (46' Κ. Καπώνης), Κουλούρης, Διαμαντόπουλος, Καλουτάς, Κωστόπουλος, Λυκουργιώτης (80' Α. Καπώνης), Κόσκορης, Μητρόπουλος (68' Γερ. Σωτηρόπουλος), Γεωργόπουλος  

Βαθμολογία (σε 27 αγώνες) 

1. Ενιπέας Λατζ.   64   71-23

2. Ξενοφών Κρεστ.  59   51-18

3. Δόξα Ν.Μ.   53   41-20

4. Αλφειός Επιτ. 52   44-26

-----------------------------------

5. Ολυμπ. Ζαχάρως  51   51-25

6. Ολυμπ. Σαβαλίων  49   52-24

7. Μακρίσια  39   41-40

8. Προοδευτική  38   50-37

9. Λ. Αστέρας  38  24-30

-----------------------------------

10. Αίας Γαστ.   38   40-47

11. Κουρτέσι  37   43-39

12. Ολυμπιάδα   35   31-33

13. Ηλειακός Λ.  32   37-39

-----------------------------------

14. Θύελλα   13    23-60

15. Α.Ε. Πηνείας  —   –

16. Κένταυρος Μ. —   –

* Βαθμούς στο β' γύρο με τη Μαγούλα δεν έχουν πάρει: Θύελλα, Μακρίσια

* Βαθμούς στο β' γύρο με την Πηνεία δεν έχουν πάρει: Αίας Γαστ., Προοδευτική 

* * * Πως κρίνεται ο τίτλος (και η άνοδος) – Το μίνι πρωτάθλημα και οι βαθμοί – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a1-ileias-pos-krinetai-o-titlos-kai-i-anodos-i-megali-fetini-allagi-me-mini-protathlima 

* * * ΠΟΣΕΣ ομάδες και ΠΩΣ υποβιβάζονται από την Α1 αυτή τη σεζόν – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/ileia-poses-omades-kai-pos-ypovivazontai-apo-tin-a1-ayti-ti-sezon

Αν το πρωτάθλημα ολοκληρωνόταν τώρα, μετά τους τρεις τελευταίους που υποβιβάζονται, θα γίνονταν δυο ζευγάρια πλέι άουτ, και συγκεκριμένα Αίας Γαστ. - Ηλειακός Λεχ. και Κουρτέσι - Ολυμπιάδα

* * * Τα κριτήρια σε ισοβαθμίες ομάδων – Ποιά προστέθηκαν - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/podosfairo-ta-kritiria-se-periptosi-isovathmias-omadon-poia-prostethikan 

Η Επόμενη 28η Αγωνιστική 

Σάββατο 30/3 – 4.00

Μακρίσια – Ολ. Ζαχάρως

Λ. Αστέρας – Δόξα Ν. Μαν.

Κουρτέσι – Ενιπέας Λ.

Προοδευτική – Ολυμπιάδα

Ηλειακός Λεχ – Ξενοφών Κρ.

Αλφειός Επ. - Ολ. Σαβαλίων

Αίας Γαστ. - Πηνεία 3-0 α.α.

Μαγούλα – Θύελλα Π. 0-3 α.α. 

Α2 ΗΛΕΙΑΣ - 24η αγωνιστική 

Κυριακή

Δάφνη Ανδρ. - ΠΑΟΚ 2-0

Κόροιβος Κατσ. - Ίφιτος Καλ. 8-0

Απόλλων Ν.Φ. - Πέλοπας Πελοπ. 0-3

Κεραυνός Βρ. - Αργοναύτης 4-4

Αχιλλέας Νεοχ. - Πέλοπας Πύργ. 1-4

Εθνικός Γερ. - Ηλ. Βαρθολομιού 3-3

Αετός Κέντρ. - Λέοντες Αμ. 1-2  (γήπ. Αμπ/κάμπου)  

Βαθμολογία (Σε 24 αγώνες) 

1. Ηλειακός Βαρθ.  69-23    62

-----------------------------------

2. Δάφνη Ανδρ. 66-33    49

3. Πέλοπας Πελοπ.  45-27   48

4. Πέλοπας Πύργ.  46-24    47

5. Κόροιβος Κατσ.  65-43    44

-----------------------------------

6. Κεραυνός Βριν.  43-35    42

7. Λέοντες Αμ. 31-33    33

8. Αετός Κέν.  41-49   31

-----------------------------------

9. Εθνικός Γερ.  51-52   30

10. Απόλλων Ν.Φ.  30-44   27

-----------------------------------

11. ΠΑΟΚ  28-43   22

12. Αχιλλέας Νεοχ. 15-48    14

13. Ίφιτος Καλ.  24-67    13

14. Αργοναύτης  23-56    11

* Ο αγώνας Αετός Κ. - Απόλλων Ν.Φ. (3-2) κατακυρώθηκε υπέρ του δεύτερου με 3-0, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη (χωρίς πάντως από την ΕΠΣΗ να αφαιρεθούν βαθμοί από τον πρώτο)

* Ο αγώνας Αετός Κ. - Ίφιτος Κ. (4-1) κατακυρώθηκε υπέρ του δεύτερου με 3-0, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη (χωρίς πάντως από την ΕΠΣΗ να αφαιρεθούν βαθμοί από τον πρώτο) 

* * * Α2 Ηλείας: ΠΟΣΕΣ ομάδες (και ΠΩΣ) ανεβαίνουν στην Α1 και πέφτουν στη Β' – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a2-ileias-poses-omades-kai-pos-anevainoyn-stin-a1-kai-peftoyn-sti-v 

Η Επόμενη 25η Αγωνιστική (προτελευταία)

Κυριακή 31/3 – 4.30 

ΠΑΟΚ – Κόροιβος Κατσ.

Δάφνη Ανδρ. - Αετός Κ.

Ίφιτος Καλ. - Απόλλων Ν.Φ.

Λέοντες Αμ. - Αχιλλέας Ν.

Πέλοπας Πελοπ. - Κεραυνός Βρ.

Ηλ. Βαρθολομιού - Αργοναύτης

Πέλοπας Πύργ. - Εθνικός Γερ. 

Β' ΗΛΕΙΑΣ - 20η αγωνιστική 

1ος ΟΜΙΛΟΣ 

Σάββατο

Άρης Στρεφ. - Ατρόμητος Βαρβ. 0-1

Αναγέννηση Μακρ. - Διγενής Χαρ. 1-3

Πρόοδος Σαλμ. - Άρης Λανθ. 5-0

Ωλενιακός – Ερμής Πλατ. 1-2

Άγ. Γεώργιος – Κεραυνός Χειμ. 4-2 (γήπ. Βροχίτσας)

Ολ. Λαμπετίου – Άφοβος Βροχ. 0-3 α.α. 

Βαθμολογία (Σε 20 αγώνες) 

Ατρόμητος Βαρβ.  48   41-14

Πρόοδος Σαλμ.  47   50-19

Διγενής Χαρ.  40   33-21

-----------------------------------

Αναγέννηση Μ.  32   37-26

Ερμής Πλ.  32   32-25

Άρης Λανθ.  31   36-28

Άφοβος Βρ.  27   34-40

Κεραυνός Χειμ.  26   30-30

-----------------------------------

Ωλενιακός  25   38-35

Άρης Στρεφ.  24   31-37

-----------------------------------

Άγ. Γεώργιος  11   22-50

Ολ. Λαμπετίου  —  – 

* Βαθμούς με τον Ολ. Λαμπετίου δεν έχουν πάρει: Διγενής, Άρης Στρ. 

Η Επόμενη 21η Αγωνιστική (προτελευταία)

Σάββατο 30/3 – 4.00 

Άρης Στρ. - Αναγέννηση Μακρ.

Ατρόμητος Βαρβ. - Πρόοδος Σαλμ.

Άρης Λανθ. - Ωλενιακός

Κεραυνός Χ. - Ερμής Πλ.

Άφοβος Βρ. - Άγ. Γεώργιος

Διγενής Χαρ. - Ολ. Λαμπετίου 3-0 α.α. 

2ος ΟΜΙΛΟΣ 

Σάββατο

Κάστρο – Χάβαρι 3-1

Ολ. Μυρτιάς – Πηνειακός 1-0

Μυρσιναικός – Εθνικός Αμπ. 7-1

Θύελλα Καρδ. - Φίλιππος Ανδρ. 0-2

Αετός Αλπ. - Άρης Δήμ. 2-1 (γήπ. Ελαιώνα)

Ρεπό: (Ατρόμητος Καβ.) 

Βαθμολογία (Σε 20 αγώνες) 

Ολυμπ. Μυρτιάς  45   43-16

Φίλιππος Ανδρ.  41    48-19

Κάστρο    33   35-19

-----------------------------------

Άρης Δήμ.  31   23-21

Μυρσιναικός  30    35-28

Θύελλα Κ.  29   37-24

Χάβαρι  28   32-23

Πηνειακός  19   17-29 

-----------------------------------

Εθνικός Αμπ.  11  27-45

Αετός Αλπ.  11   24-50

Ατρόμητος Καβ.  —  – 

* Βαθμούς με τον Ατρόμητο δεν έχουν πάρει: Πηνειακός, Κάστρο

* Ρεπό για το β' γύρο δεν έχουν κάνει: Αετός Άλπ, Άρης Δήμ.

* Ο Εθνικός Αμπ/κάμπου έχει ξεκινήσει με μείον έξι βαθμούς 

* * * Β' Ηλείας: ΠΟΣΕΣ ομάδες (και ΠΩΣ) ανεβαίνουν στην Α2 και πέφτουν στη Γ' - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ -http://www.iliaoikonomia.gr/content/v-ileias-poses-omades-kai-pos-anevainoyn-stin-a2-kai-peftoyn-sti-g 

Η Επόμενη 21η Αγωνιστική (προτελευταία)

Κυριακή 31/3 – 4.30 

Κάστρο – Ολ. Μυρτιάς

Χάβαρι – Μυρσιναικός

Εθνικός Αμπ. - Θύελλα Κ.

Άρης Δήμ. - Φίλιππος Ανδρ.

Πηνειακός – Ατρόμητος Καβ. 3-0 α.α.

Ρεπό: Αετός Αλποχ.  

Γ' ΗΛΕΙΑΣ - Αγωνιστική Πλέι οφ 

Κυριακή

Αίολος Πύργ. - Απόλλων Σμ. 1-0 (γήπ. Πελοπίου)

Θρίαμβος Π. – Αμαλιάδα 2008 2-2 (γήπ. Λαμπετίου)

Ρεπό: Πρίγκιπες Λεχ. 

H Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) 

Αίολος Πύργ.  23    3-0

Αμαλιάδα 2008  16    2-2

Πρίγκιπες Λεχ.  11   0-2

Θρίαμβος Πύργ.  8    2-5 

Απόλλων Σμ.  7    3-1 

* Για το ματς Απόλλων Σμ. - Θρίαμβος (που διεκόπη με σκορ 3-2) η απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής ΕΠΣΗ ήταν πως: Κατακυρώνεται με 3-0 υπέρ του πρώτου, και αφαίρεση 3 βαθμών από τον δεύτερο, και χρηματική ποινή 200 ευρώ για τη διακοπή σε βάρος του, συν ακόμα χρηματική ποινή 50 ευρώ γιατί κατά την διάρκεια του παραπάνω αγώνα αποβλήθηκαν πέντε ποδοσφαιριστές του. 

* Οι ομάδες ξεκίνησαν το μίνι πρωτάθλημα με το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσαν στην κανονική περίοδο αφαιρουμένων των βαθμών που πήρε κάθε μία στους αγώνες με τις ομάδες που κατέλαβαν τις τρείς τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. 

* Ρεπό έχουν κάνει: Αμαλιάδα 2008, Πρίγκιπες 

* Όπως προβλέπεται από την Προκήρυξη, κι ανάλογα τους υποβιβασμούς από τη Γ' Εθνική και τις ανώτερες κατηγορίες κ.τ.λ. “Προβιβάζονται από τη Γ' κατηγορία στη Β' το ελάχιστο ένα (1) και το ανώτερο πέντε (5) σωματεία”. 

Η Επόμενη 3η Αγωνιστική Πλέι οφ

Κυριακή 31/3

Αμαλιάδα 2008 - Αίολος Π.

Απόλλων Σμ. – Πρίγκιπες Λεχ.

Ρεπό: Θρίαμβος Π. 

Share