Ηλεία: Όλα τα αποτελέσματα – Οι Βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες (Α1, Α2, Β', Γ')

Κυρ, 03/31/2019 - 15:21

Με αγώνες που αφορούν, την 28η αγωνιστική στην Α1 Ηλείας, καθώς και την 25η αγωνιστική στην Α2 Ηλείας (προτελευταία), και την 21η αγωνιστική στη Β' Ηλείας (προτελευταία), και την 3η αγωνιστική των πλέι οφ στη Γ' Ηλείας συνεχίστηκε αυτό το διήμερο η δραστηριότητα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου. 

- Η ώρα έναρξης των μεσημεριανών αγώνων είναι πλέον στις 5.00. 

Αποτελέσματα – βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική:

Α1 ΗΛΕΙΑΣ- 28η αγωνιστική 

Σάββατο

* Κουρτέσι – Ενιπέας Λ. 1-2 (22' Γεωργόπουλος – 33' Δούλος φάουλ, 37' Δούλος πλασέ που κόντραρε και σε αμυνόμενο)

Κουρτέσι: Ψυχογιός, Φιλιππακόπουλος, Ι. Σωτηρόπουλος, Κουλούρης, Διαμαντόπουλος, Καλουτάς, Κωστόπουλος, Λυκουργιώτης (60' Μητρόπουλος), Κόσκορης, Κ. Καπώνης, Γεωργόπουλος (75' λ.τρ. Μ. Σωτηρόπουλος)

Ενιπέας: Κουρλός, Γκουβέρος, Δαλαβούρας (65' λ.τρ. Καλαντζής), Τσαντίλης (85' Στροφύλλας), Κωτσάκης (75' λ.τρ. Βαγγόπουλος), Γιαννακόπουλος, Φερεκίδης, Δούλος, Τριανταφύλλης, Κύτταρης, Μπατζακόπουλος (65' Μάζης)

* Μακρίσια – Ολ. Ζαχάρως 0-3 (63' Έλιοτ, 81' Κατσιώλης, 90+2' Παναγόπουλος – στο 71' αποβήθηκε ο Χούσα, στο 82' αποβλήθηκε ο Κουής, στο 90+3' αποβλήθηκε ο Παναγόπουλος)

Μακρίσια: Ζωμένος, Μυλωνάς, Ζαπάντης (78' λ.τρ. Μπαλαούρας), Τσίτσος, Διονυσόπουλος, Καρβουνιάρης, Αντύπας (46' Μπατζάκας), Γαλάνης, Σταματελάτος, Πετρόπουλος, Κουής

Ολ. Ζαχάρως: Τσάμπρας, Οικονομίδης (90' Ασημακόπουλος), Χριστόπουλος, Κύτταρης, Σπηλιωτόπουλος, Ντάβαρης (55' Χουσάι), Κατσιώλης, Στροφύλλας, Παναγόπουλος, Παπαγεωργίου (70' λ.τρ. Μπιμπής), Έλιοτ

* Λ. Αστέρας – Δόξα Ν. Μαν. 1-0 (15' Ξενόφος)

Λ. Αστέρας: Βυθούλκας, Χριστακόπουλος, Τσέλος, Ξενόφος, Βασιλακόπουλος, Μουγκός, Λιαρόπουλος, Νεοφώτιστος (88' Καββαθάς), Σακέλλης (60' Καραντώνης), Σέφα, Τσιτσιρόπουλος

Δόξα: Σταθόπουλος, Χριστόπουλος (52' Μπακάλης), Μπλετσάκης, Μούζος, Κυριαζής, Καμαρινός, Δημητρόπουλος, Τσιρίκος (85' Αγγελόπουλος), Κουλούρης, Παναγόπουλος, Καζαντζής

* Αλφειός Επ. - Ολ. Σαβαλίων 1-0 (57' Αγριδιώτης)

Αλφειός: Θεοδωρακόπουλος, Δρογγίτης, Ντάβαρης (42' λ.τρ. Μακρής), Μανέτας, Τεκερλέκης, Δαβουρλής, Καλαντζής (90+2' Πρίφτης), Αβραμόπουλος, Μπάρκας, Αγριδιώτης (90' Σεμπέκος), Κανάνι

Ολ. Σαβαλίων: Κόλλιας, Μπουγονικολός, Μ. Μαρκόπουλος,Σαββανίδης (74' Θ. Τσακοπιάκος), Χοτζάι, Χ. Μαρκόπουλος, Γιαννακόπουλος (83' Αβραμόπουλος), Κ. Τσακοπιάκος, Αντωνόπουλος, Σταυρούλιας, Μπούτσι

* Προοδευτική – Ολυμπιάδα 1-1 (4' Παντελής – 55' Καλαντζής)

Προοδευτική: Κυριακόπουλος, Πατσούρας (74' Βασιλόπουλος), Κατσιμιτσίρης, Σαλομπεχάι (66' Ν. Σάμαρης), Σάμαρης, Ορλώφ, Παντελής, Λ. Βαλογιάννης, Κουρκουμέλης, Μπουρλάκης, Νικολετάκης

Ολυμπιάδα: Φιλιππόπουλος, Γ. Μπίρμπας, Βλασσόπουλος, Κολοβάδης, Σ. Μπίρμπας, Φωτακόπουλος, Γ. Ροδόπουλος (85' Ν. Ροδόπουλος), Α.Καλαντζής, Γεωργίου (73' Αγγελόπουλος), Διαμαντάκος (90' Κ. Καλαντζής), Κωνσταντόπουλος

* Αίας Γαστ. - Πηνεία 3-0 α.α.

* Μαγούλα – Θύελλα Π. 0-3 α.α. 

Κυριακή

Ηλειακός Λεχ. – Ξενοφών Κρ. 0-3 (19' Μπακατσέλος, 60' Κωνσταντόπουλος, 90' Μούτσος)

Ηλειακός: Σερέτης, Στριγάς (72' Κασσιανός), Χριστοφοράτος, Β. Κόστα, Μουσερής, Γκίνης, Κράγκαρης (90' Αλεξανδρόπουλος), Κωστόπουλος, Ράλλης (57' Λεντιόν), Μπουρούκης, Κουρλός (68' Σαραντούλιας)

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Πλατανίτης, Αναμουρλίδης, Κολόκας, Μιλοσέσκι (50' λ.τρ. Χαραλαμπόπουλος), Κωνσταντόπουλος (71' Ηλιόπουλος), Μπουτσικάκης (54' Παναγόπουλος), Δημάκης, Μούτσος, Μπακατσέλος (59' Α. Κουτσογιαννάκης)

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες) 

1. Ενιπέας Λατζ.   67   73-24

2. Ξενοφών Κρεστ.  62   54-18

3. Αλφειός Επιτ. 55   45-26

4. Ολυμπ. Ζαχάρως  54   54-25

-----------------------------------

5. Δόξα Ν.Μ.   53   41-21

6. Ολυμπ. Σαβαλίων  49   52-25

7. Αίας Γαστ.   41   43-47

8. Λ. Αστέρας  41  25-30

9. Προοδευτική  39   51-38

10. Μακρίσια  39   41-43

-----------------------------------

11. Κουρτέσι  37   44-41

12. Ολυμπιάδα   36   32-34

-----------------------------------

13. Ηλειακός Λ.  32   37-42

14. Θύελλα   16    26-60

15. Α.Ε. Πηνείας  —   –

16. Κένταυρος Μ. —   – 

* Βαθμούς στο β' γύρο με τη Μαγούλα δεν έχει πάρει: Μακρίσια

* Βαθμούς στο β' γύρο με την Πηνεία δεν έχει πάρει: Προοδευτική 

* * * Πως κρίνεται ο τίτλος (και η άνοδος) – Το μίνι πρωτάθλημα και οι βαθμοί – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a1-ileias-pos-krinetai-o-titlos-kai-i-anodos-i-megali-fetini-allagi-me-mini-protathlima 

* * * ΠΟΣΕΣ ομάδες και ΠΩΣ υποβιβάζονται από την Α1 αυτή τη σεζόν – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/ileia-poses-omades-kai-pos-ypovivazontai-apo-tin-a1-ayti-ti-sezon

Αν το πρωτάθλημα ολοκληρωνόταν ΤΩΡΑ, θα υποβιβάζονταν απευθείας οι τέσσερις τελευταίοι, και θα γινόταν ένα ζευγάρι Πλέι άουτ, και συγκεκριμένα Κουρτέσι - Ολυμπιάδα

* * * Τα κριτήρια σε ισοβαθμίες ομάδων – Ποιά προστέθηκαν - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/podosfairo-ta-kritiria-se-periptosi-isovathmias-omadon-poia-prostethikan 

Η Επόμενη 29η Αγωνιστική (προτελευταία

Κυριακή 7/4 – 5.00

Μακρίσια – Αίας Γαστ.

Ολ. Ζαχάρως - Λ. Αστέρας

Δόξα Ν. Μαν. - Κουρτέσι

Θύελλα Π. - Προοδευτική

Ενιπέας Λ. - Ηλειακός Λεχ.

Ολυμπιάδα – Αλφειός Επ.

Ολ. Σαβαλίων- Ξενοφών Κρ.

(Πηνεία - Μαγούλα α.α.) 

Α2 ΗΛΕΙΑΣ - 25η αγωνιστική (προτελευταία) 

Κυριακή 

ΠΑΟΚ – Κόροιβος Κατσ. 1-1

Δάφνη Ανδρ. - Αετός Κ. 2-0

Ίφιτος Καλ. - Απόλλων Ν.Φ. 1-3

Πέλοπας Πελοπ. - Κεραυνός Βρ. 5-0

Ηλ. Βαρθολομιού - Αργοναύτης 3-1

Πέλοπας Πύργ. - Εθνικός Γερ. 2-0

Λέοντες Αμ. - Αχιλλέας Ν.  4-3  (γήπ. Γερακίου)   

Βαθμολογία (Σε 25 αγώνες) 

1. Ηλειακός Βαρθ.  72-24    65

-----------------------------------

2. Δάφνη Ανδρ. 68-33    52

3. Πέλοπας Πελοπ.  50-27   51

4. Πέλοπας Πύργ.  48-24    50

5. Κόροιβος Κατσ.  66-44    45

-----------------------------------

6. Κεραυνός Βριν.  43-40    42

7. Λέοντες Αμ. 35-36    36

8. Αετός Κέν.  41-51   31

-----------------------------------

9. Εθνικός Γερ.  51-52   30

10. Απόλλων Ν.Φ.  33-45   30

-----------------------------------

11. ΠΑΟΚ  29-44   23

12. Αχιλλέας Νεοχ. 15-48    14

13. Ίφιτος Καλ.  25-70    13

14. Αργοναύτης  24-59    11

* Ο αγώνας Αετός Κ. - Απόλλων Ν.Φ. (3-2) κατακυρώθηκε υπέρ του δεύτερου με 3-0, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη (χωρίς πάντως από την ΕΠΣΗ να αφαιρεθούν βαθμοί από τον πρώτο)

* Ο αγώνας Αετός Κ. - Ίφιτος Κ. (4-1) κατακυρώθηκε υπέρ του δεύτερου με 3-0, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη (χωρίς πάντως από την ΕΠΣΗ να αφαιρεθούν βαθμοί από τον πρώτο) 

* * * Α2 Ηλείας: ΠΟΣΕΣ ομάδες (και ΠΩΣ) ανεβαίνουν στην Α1 και πέφτουν στη Β' – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a2-ileias-poses-omades-kai-pos-anevainoyn-stin-a1-kai-peftoyn-sti-v 

Η Επόμενη 26η Αγωνιστική (τελευταία)

Σάββατο 6/4 – 5.00 

Απόλλων Ν.Φ.- ΠΑΟΚ

Αχιλλέας Ν. - Δάφνη Ανδρ.

Κεραυνός Βρ. - Ίφιτος Καλ.

Εθνικός Γερ. - Λέοντες Αμ.

Αργοναύτης – Πέλοπας Πελοπ.

Κόροιβος Κατσ. - Αετός Κ.

Πέλοπας Πύργ. - Ηλ. Βαρθολομιού 

Β' ΗΛΕΙΑΣ - 21η αγωνιστική (προτελευταία) 

1ος ΟΜΙΛΟΣ 

Σάββατο

Άρης Στρ. - Αναγέννηση Μακρ. 3-1

Άρης Λανθ. - Ωλενιακός 3-1

Κεραυνός Χ. - Ερμής Πλ. 3-2

Άφοβος Βρ. - Άγ. Γεώργιος 2-0

Διγενής Χαρ. - Ολ. Λαμπετίου 3-0 α.α. 

Κυριακή

Ατρόμητος Βαρβ. - Πρόοδος Σαλμ. 3-2

Βαθμολογία (Σε 21 αγώνες) 

Ατρόμητος Βαρβ.  51   44-16

Πρόοδος Σαλμ.  47   52-22

Διγενής Χαρ.  43   36-21

-----------------------------------

Άρης Λανθ.  34   39-29

Αναγέννηση Μ.  32   38-29

Ερμής Πλ.  32   34-28

Άφοβος Βρ.  30   36-40

Κεραυνός Χειμ.  29   33-32

-----------------------------------

Άρης Στρεφ.  27   34-38

Ωλενιακός  25   39-38

-----------------------------------

Άγ. Γεώργιος  11   22-52

Ολ. Λαμπετίου  —  – 

* Βαθμούς με τον Ολ. Λαμπετίου δεν έχουν πάρει: Άρης Στρ. 

* Μετά τη λήξη της κανονικής περιόδου οι τρεις πρώτες ομάδες, μαζί με τους τρεις πρώτους του άλλου ομίλου, προχωρούν σε αγώνες play off (διπλοί μέσα σε έναν όμιλο). Θα ξεκινήσουν με την παρακάτω βαθμολογία:

Ο Ατρόμητος Βαρβάσαινας με εφτά (7) βαθμούς

Η Πρόοδος Σαλμώνης με τρεις (3) βαθμούς

Ο Διγενής με μηδέν (0) βαθμούς 

Η Επόμενη 22η Αγωνιστική (τελευταία)

Σάββατο 6/4 – 5.00 

Ερμής Πλ. - Άρης Λανθ.

Αγ. Γεώργιος - Διγενής Χαρ.

Ωλενιακός – Ατρόμητος Βαρβ.

Πρόοδος Σαλμ. - Αναγέννηση Μ.

Κεραυνός Χ. - Άφοβος Βρ.

Ολ. Λαμπετίου – Άρης Στρεφ. 0-3 α.α. 

* Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ 

2ος ΟΜΙΛΟΣ 

Κάστρο – Ολ. Μυρτιάς 1-4

Χάβαρι – Μυρσιναικός 0-4

Εθνικός Αμπ. - Θύελλα Κ. 1-1

Άρης Δήμ. - Φίλιππος Ανδρ. 2-5  (γήπ. Παλ/χωρίου)

Πηνειακός – Ατρόμητος Καβ. 3-0 α.α.

Ρεπό: Αετός Αλποχ. 

Βαθμολογία (Σε 21 αγώνες) 

Ολυμπ. Μυρτιάς  48   47-17

Φίλιππος Ανδρ.  44    53-21

Μυρσιναικός  33    39-28

-----------------------------------

Κάστρο    33   36-23

Άρης Δήμ.  31   25-26

Θύελλα Κ.  30   38-25

Χάβαρι  28   32-27

Πηνειακός  22   20-29 

-----------------------------------

Εθνικός Αμπ.  12  28-46

Αετός Αλπ.  11   24-50

Ατρόμητος Καβ.  —  –

* Βαθμούς με τον Ατρόμητο δεν έχει πάρει: Κάστρο

* Ρεπό για το β' γύρο δεν έχει κάνει: Άρης Δήμ.

* Ο Εθνικός Αμπ/κάμπου έχει ξεκινήσει με μείον έξι βαθμούς 

* Μετά τη λήξη της κανονικής περιόδου οι τρεις πρώτες ομάδες, μαζί με τους τρεις πρώτους του άλλου ομίλου, προχωρούν σε αγώνες play off (διπλοί μέσα σε έναν όμιλο). Θα ξεκινήσουν με την παρακάτω βαθμολογία:

Ο Ολυμπιακός Μυρτιάς με εφτά (7) βαθμούς

Ο Φίλιππος Ανδραβίδας με τρεις (3) βαθμούς

Η τρίτη ομάδα με μηδέν (0) βαθμούς 

* * * Β' Ηλείας: ΠΟΣΕΣ ομάδες (και ΠΩΣ) ανεβαίνουν στην Α2 και πέφτουν στη Γ' - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ -http://www.iliaoikonomia.gr/content/v-ileias-poses-omades-kai-pos-anevainoyn-stin-a2-kai-peftoyn-sti-g 

Η Επόμενη 22η Αγωνιστική (τελευταία)

Κυριακή 7/4 – 5.00 

Φίλιππος Ανδρ. - Εθνικός Αμπ.

Αετός Αλπ. - Πηνειακός

Θύελλα Κ. - Χάβαρι

Μυρσιναικός – Ολ. Μυρτιάς

Ατρόμητος Καβ. - Κάστρο 0-3 α.α.

Ρεπό: Άρης Δήμ. 

* Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ 

Γ' ΗΛΕΙΑΣ - Αγωνιστική Πλέι οφ 

Κυριακή

Απόλλων Σμ. – Πρίγκιπες Λεχ. 0-4

Αμαλιάδα 2008 - Αίολος Πύργ. 0-1 (γήπ. Σαβαλίων)

Ρεπό: Θρίαμβος Π. 

H Βαθμολογία (σε 3 αγώνες) 

Αίολος Πύργ.  26    4-0

Αμαλιάδα 2008  16    2-3

Πρίγκιπες Λεχ.  14   4-2

Θρίαμβος Πύργ.  8    2-5 

Απόλλων Σμ.  7    3-5  

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 3 βαθμούς (από το διακοπέν ματς με Απόλλων Σμ.)

* Οι ομάδες ξεκίνησαν το μίνι πρωτάθλημα με το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσαν στην κανονική περίοδο αφαιρουμένων των βαθμών που πήρε κάθε μία στους αγώνες με τις ομάδες που κατέλαβαν τις τρείς τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

* Ρεπό έχουν κάνει: Αμαλιάδα 2008, Πρίγκιπες, Θρίαμβος

* Όπως προβλέπεται από την Προκήρυξη, κι ανάλογα τους υποβιβασμούς από τη Γ' Εθνική και τις ανώτερες κατηγορίες κ.τ.λ. “Προβιβάζονται από τη Γ' κατηγορία στη Β' το ελάχιστο ένα (1) και το ανώτερο πέντε (5) σωματεία”. 

Η Επόμενη 4η Αγωνιστική Πλέι οφ

Κυριακή 7/4

Πρίγκιπες Λεχ. - Αμαλιάδα 2008

Αίολος Π. - Θρίαμβος Π.

Ρεπό: Απόλλων Σμ.

Share