Ηλεία: Όλα τα αποτελέσματα – Οι Βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες (Α1, Α2, Β', Γ')

Κυρ, 02/17/2019 - 13:18

 

Με αγώνες που αφορούν, την 22η αγωνιστική στην Α1 Ηλείας, καθώς και την 19η αγωνιστική στην Α2 Ηλείας, και την 16η αγωνιστική στη Β' Ηλείας, και την 13η αγωνιστική (προτελευταία) της Γ' Ηλείας, συνεχίστηκε αυτό το διήμερο η δραστηριότητα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου.

- Από το προπερασμένο Σ/Κ η βασική ώρα έναρξης των μεσημεριανών αγώνων έχει πάει στις 3.30. 

Αποτελέσματα – βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική:

Α1 ΗΛΕΙΑΣ- 22η αγωνιστική 

Κυριακή

Ενιπέας Λατζ. - Αλφειός Επιτ. 3-0 (25' Τριανταφύλλης πεν., σε χέρι Λιαμπότη, 60' Βαγγόπουλος, 85' Στροφύλλας)

Ενιπέας: Κουρλός, Γκουβέρος, Δαλαβούρας, Βαγγόπουλος (83' Καλαντζής), Κωτσάκης, Γιαννακόπουλος, Φερεκίδης (60' Αστερόπουλος), Δούλος (86' Πλαστουργός), Στροφύλλας, Τριανταφύλλης, Μπατζακόπουλος (73' Μάζης)

Αλφειός: Θεοδωρακόπουλος, Πρίφτης, Λιαμπότης (63' Μπάρκας), Μανέτας, Δρογγίτης, Δαβουρλής, Καλαντζής, Κακολύρης, Αγριδιώτης (90' Τριανταφυλλόπουλος ), Πεσκελίδης (77' Μακρής), Κανάνι

Αίας Γαστ. - Ολυμπ. Σαβαλίων 1-1 (55' Καράμπελας - 18' K. Τσακοπιάκος) 

Αίας: Φλίγκος, Γιαννακόπουλος, Σκαρτσάνης, Μπελεκούκιας, Ζώντος, Νικολόπουλος, Κότσιφας (83' Μενίκου), Κοκολάκης, Ραυτόπουλος, Καράμπελας (90+2' Μαρινόφ), Παναγιωτόπουλος

Σαβάλια: Κόλλιας, Μπουγονικολός, Μ. Μαρκόπουλος, Χοτζάι, Σαββανίδης, Μαρκόπουλος, Αβραμόπουλος, Γιαννακόπουλος (75' Θ. Τσακοπιάκος), Κ. Τσακοπιάκος, Αντωνόπουλος, Μπούτσι

Σάββατο 

* Μακρίσια – Λ. Αστέρας 0-1 (από ημίχρ., Βασιλακόπουλος) 

* Δόξα Ν. Μαν. - Προοδευτική 2-1 (42' 1-1 Κουλούρης, 90+3' 2-1 Καζαντζής - 26' 0-1 Νικολετάκης, ενώ μετά το 2-1 υπήρξε σύρραξη παικτών με αποβολές εκατέρωθεν, για τη Δόξα ο Σταθόπουλος και για την Προοδευτική οι Κατσιμιτσίρης, Μπιτούνης, με δεύτερη κίτρινη οι δυο).

Δόξα: Σταθόπουλος, Χριστόπουλος, Μπακάλης, Χαβαριώτης (55' Αγγελόπουλος), Κυριαζής, Καμαρινός, Δημητρόπουλος, Τσιρίκος (70' Αναγνωστόπουλος – 90+4' Τριχάς), Κουλούρης, Παναγόπουλος, Καζαντζής

Προοδευτική: Κυριακόπουλος, Πατσούρας, Κατσιμιτσίρης, Μπιτούνης, Ορλώφ, Λιάκος, Παντελής (80' Ζ. Βαλογιάννης), Α. Βαλογιάννης (67' Σαλομπεχάι), Κουρκουμέλης, Μπουρλάκης, Νικολετάκης 

* Ξενοφών Κρ. - Ολυμπιάδα 1-1 (88' 1-1 Κωνσταντόπουλος - 43' 0-1 Ν. Γεωργίου, ενώ στο 51 αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Διαμαντάκος της Ολυμπιάδας, η οποία στο 90+3' είχε κλασική ευκαιρία με τον Γ. Ροδόπουλο λίγο άουτ)

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Α. Κουτσογιαννάκης (46' Μπουτσικάκης), Αναμουρλίδης, Κολόκας, Χαραλαμπόπουλος (53' Π. Κουτσογιαννάκης), Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος, Δημάκης, Παναγόπουλος (46' Μπρης), Μπακατσέλος (61' Νικολόπουλος)

Ολυμπιάδα: Φιλιππόπουλος, Κωνσταντόπουλος (90' Χ. Αγγελόπουλος), Κ. Καλαντζής, Σ. Μπίρμπας, Κολοβάδης, Φωτακόπουλος, Γ. Μπίρμπας, Διαμαντάκος, Γεωργίου (65' Γ. Ροδόπουλος), Αγριδιώτης (89' Βλασσόπουλος), Ν. Ροδόπουλος (75' Δ. Μπίρμπας) 

* Θύελλα Π. - Ηλ. Λεχαινών 1-4 (51' Παργινός - 2' Ράλλης, 30' Χριστοφοράτος, 40' Σαραντούλιας, 65' Γ. Κράγκαρης)

Θύελλα: Αθανασόπουλος, Παναγιωτόπουλος (75' Σούφης), Κορδός (46' Γρηγορόπουλος), Φώτης, Αγγελόπουλος, Δεσύλλας (46' Τζουβάνι), Κότσι, Καραχάλιος, Παργινός, Τσιγκούνης (46' Τόλιας), Τσιμάνης

Ηλειακός: Σερέτης (87' Ανδρικόπουλος), Β. Κόστα, Στριγάς, Σαραντούλιας (85' Αλεξανδρόπουλος), Μουσερής, Γκίνης, Κράγκαρης, Ράλλης (65' Κουρλός), Κωστόπουλος, Μπουρούκης, Χριστοφοράτος (60' Κασσιανός) 

Πηνεία – Κουρτέσι 0-3 α.α.

Ολ. Ζαχάρως – Μαγούλα 3-0 α.α. 

Βαθμολογία (σε 22 αγώνες) 

1. Ενιπέας Λατζ.   54   62-20

2. Ξενοφών Κρεστ.  44   40-17

3. Ολυμπ. Ζαχάρως  41   42-21

4. Αλφειός  40   33-24

-----------------------------------

5. Ολυμπ. Σαβαλίων  40   43-22

6. Δόξα Ν.Μ.   38   29-18

8. Λ. Αστέρας  36  22-18

7. Μακρίσια  34   37-33

9. Κουρτέσι  32   37-32

-----------------------------------

10. Προοδευτική  32   44-33

11. Αίας Γαστ.   31   35-42

12. Ηλειακός Λ.  26   32-35

13. Ολυμπιάδα   26   24-27

-----------------------------------

14. Θύελλα   13    21-51

15. Α.Ε. Πηνείας  —   –

16. Κένταυρος Μ. —   –

* Βαθμούς στο β' γύρο με τη Μαγούλα έχουν πάρει: Λ. Αστέρας, Κουρτέσι, Ηλ. Λεχαινών, Ξενοφών, Ενιπέας, Δόξα Ν.Μ., Ολ. Ζαχάρως

* Βαθμούς στο β' γύρο με την Πηνεία έχουν πάρει: Αλφειός, Ολυμπιάδα, Θύελλα, Ολ. Σαβαλίων, Μακρίσια, Λ. Αστέρας, Κουρτέσι 

* * * Πως κρίνεται ο τίτλος (και η άνοδος) – Το μίνι πρωτάθλημα και οι βαθμοί – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a1-ileias-pos-krinetai-o-titlos-kai-i-anodos-i-megali-fetini-allagi-me-mini-protathlima

* * * ΠΟΣΕΣ ομάδες και ΠΩΣ υποβιβάζονται από την Α1 αυτή τη σεζόν – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/ileia-poses-omades-kai-pos-ypovivazontai-apo-tin-a1-ayti-ti-sezon

* * * Τα κριτήρια σε ισοβαθμίες ομάδων – Ποιά προστέθηκαν - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/podosfairo-ta-kritiria-se-periptosi-isovathmias-omadon-poia-prostethikan 

Η Επόμενη 23η Αγωνιστική 

Σάββατο 23/2 – 3.30

Κουρτέσι – Μακρίσια

Προοδευτική – Ολ. Ζαχάρως

Ξενοφών Κρ. - Θύελλα Π.

Ηλ. Λεχαινών – Πηνεία 3-0 α.α.

Μαγούλα – Αίας Γαστ. 0-3 α.α.

Κυριακή 24/2 – 3.30

Ολυμπιάδα – Ενιπέας Λ.

Αλφειός Επ. - Δόξα Ν. Μ.

Ολ. Σαβαλίων – Λ. Αστέρας 

* Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ 

Α2 ΗΛΕΙΑΣ - 19η αγωνιστική 

Κυριακή

Απόλλων Ν.Φ. - Δάφνη Ανδρ. 0-0

Βρίνα – Λέοντες 3-2

Αχιλλέας – Ίφιτος Καλ. 1-1

Εθνικός Γερ. - Πέλοπας Πελοπ. 0-1

Ηλ. Βαρθολομιού – Κόροιβος Κατσ. 0-2

Αετός Κ. - ΠΑΟΚ  2-1  (γήπ. Αμπ/κάμπου)

Αργοναύτης – Πέλοπας Πύργ. 1-1  (γήπ. Ελαιώνα)  

Βαθμολογία (Σε 19 αγώνες) 

1. Ηλειακός Βαρθ.  54-17    52

-----------------------------------

2. Πέλοπας Πελοπ.  37-21   40

3. Δάφνη Ανδρ. 45-28    36

4. Κεραυνός Βρ.  37-24    36

5. Πέλοπας Πύργ.  31-19    35

-----------------------------------

6. Κόροιβος Κατσ.  47-39    33

7. Λέοντες Αμ. 26-31    25

8. Αετός Κ.  34-39   25

-----------------------------------

9. Απόλλων Ν.Φ.  27-32   24

10. Εθνικός Γερ.  36-44   19

-----------------------------------

11. ΠΑΟΚ  23-35   15

12. Αχιλλέας Νεοχ. 11-32    14

13. Ίφιτος Καλ.  21-43    13

14. Αργοναύτης  16-40    9

* Ο αγώνας Αετός Κ. - Απόλλων Ν.Φ. (3-2) κατακυρώθηκε υπέρ του δεύτερου με 3-0, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη (χωρίς πάντως από την ΕΠΣΗ να αφαιρεθούν βαθμοί από τον πρώτο)

* Ο αγώνας Αετός Κ. - Ίφιτος Κ. (4-1) κατακυρώθηκε υπέρ του δεύτερου με 3-0, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη (χωρίς πάντως από την ΕΠΣΗ να αφαιρεθούν βαθμοί από τον πρώτο) 

* * * Α2 Ηλείας: ΠΟΣΕΣ ομάδες (και ΠΩΣ) ανεβαίνουν στην Α1 και πέφτουν στη Β' – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a2-ileias-poses-omades-kai-pos-anevainoyn-stin-a1-kai-peftoyn-sti-v 

Η Επόμενη 20η Αγωνιστική 

Σάββατο 23/2 – 3.30

Δάφνη Ανδρ. - Κεραυνός Βρ.

Ίφιτος Καλ. - Εθνικός Γερ.

Αετός Κ. - Ηλ. Βαρθολομιού

Κυριακή 24/2 – 3.30

Πέλοπας Πελοπ. - Πέλοπας Πύργ.

Λέοντες Αμ. - Αργοναύτης

ΠΑΟΚ – Αχιλλέας

Κόροιβος Κατσ. - Απόλλων Ν.Φ. 

* Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ 

Β' ΗΛΕΙΑΣ - 16η αγωνιστική 

1ος ΟΜΙΛΟΣ 

Κυριακή

Άρης Λανθ. - Άγ. Γεώργιος 2-1

Διγενής Χαρ. - Ωλενιακός 1-0

Άρης Στρεφ. - Πρόοδος Σαλμ. 1-3

Ατρόμητος Βαρβ. - Ολ. Λαμπετίου 3-0 α.α.

Σάββατο

Άφοβος Βρ. – Ερμής Πλατ. 0-1 

Δευτέρα – ώρα 3.30

Αναγέννηση Μακρ. - Κεραυνός Χειμ. 

Βαθμολογία (Σε 16 αγώνες)

Ατρόμητος Βαρβ.  38   32-13

Πρόοδος Σαλμ.  35   35-17

Διγενής Χαρ.  30   26-18

-----------------------------------

Ερμής Πλ.  28   28-20

Άρης Λανθ.  25   24-19

Αναγέννηση Μ.  23   24-19

Ωλενιακός  23   34-27

Κεραυνός Χειμ.  22   25-23

-----------------------------------

Άρης Στρεφ.  22   24-27

Άφοβος Βρ.  21   27-32

-----------------------------------

Άγ. Γεώργιος  5   15-37

Ολ. Λαμπετίου  —  –

* Έναν αγώνα λιγότερο, Αναγέννηση Μακρ. - Κεραυνός Χειμ.

* Βαθμούς με τον Ολ. Λαμπετίου έχουν πάρει για τον β' γύρο: Πρόοδος, Ωλενιακός, Ερμής, Άρης Λανθ., Ατρόμητος Βαρβ. 

Η Επόμενη 17η Αγωνιστική 

Σάββατο 23/2

Άφοβος Βρ. - Άρης Λανθ.

Κεραυνός Χειμ. - Πρόοδος Σαλμ.

Κυριακή 24/2

Ερμής Πλατ. - Διγενής Χαρ.

Άγ. Γεώργιος – Ατρόμητος Βαρβ.

Ωλενιακός – Άρης Στρεφ.

Ολ. Λαμπετίου – Αναγέννηση Μ. 0-3 α.α. 

* Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ 

2ος ΟΜΙΛΟΣ 

Κυριακή

Πηνειακός – Θύελλα Κ. 2-2  (γήπ. Καλυβίων)

Ολ. Μυρτιάς – Άρης Δήμ. 3-1

Κάστρο - Μυρσιναικός 2-1

Χάβαρι – Ατρόμητος Καβ. 3-0 α.α.

Ρεπό: Φίλιππος Ανδρ. 

Σάββατο

Εθνικός Αμπ. - Αετός Αλπ. 3-1 

Βαθμολογία (Σε 16 αγώνες) 

Ολυμπ. Μυρτιάς  36   36-16

Φίλιππος Ανδρ.  34    42-16

Θύελλα Κ.  26   31-15

-----------------------------------

Χάβαρι  25   27-16

Κάστρο    24   24-12

Μυρσιναικός  23    24-23

Άρης Δήμ.  22   15-17

-----------------------------------

Πηνειακός  13   11-23 

Εθνικός Αμπ.  11  23-32

-----------------------------------

Αετός Αλπ.  5   17-40

Ατρόμητος Καβ.  —  –

* Βαθμούς με τον Ατρόμητο για το β' γύρο έχουν πάρει: Μυρσιναικός, Θύελλα Κ., Φίλιππος, Εθνικός Αμπ., Χάβαρι

* Ρεπό για το β' γύρο έχουν κάνει: Πηνειακός, Κάστρο, Μυρσιναικός, Θύελλα Κ., Φίλιππος

* Ο Εθνικός Αμπ/κάμπου έχει ξεκινήσει με μείον έξι βαθμούς 

* * * Β' Ηλείας: ΠΟΣΕΣ ομάδες (και ΠΩΣ) ανεβαίνουν στην Α2 και πέφτουν στη Γ' - ΕΔΩ -http://www.iliaoikonomia.gr/content/v-ileias-poses-omades-kai-pos-anevainoyn-stin-a2-kai-peftoyn-sti-g 

Η Επόμενη 17η Αγωνιστική 

Σάββατο 23/2

Άρης Δημ. - Μυρσιναικός

Θύελλα Καρδ. - Κάστρο

Κυριακή 24/2

Φίλιππος Ανδρ. - Πηνειακός

Αετός Αλπ. - Χάβαρι

Ατρόμητος Καβ. - Ολ. Μυρτιάς 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Αμπ/κάμπου 

* Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ 

Γ' ΗΛΕΙΑΣ - 13η Αγωνιστική (προτελευταία) 

Κυριακή

Απόλλων Σμ. - Αίολος Π. 1-1

Σώστι - Θρίαμβος Π. 1-1

Δόξα Ελ. – Πρίγκιπες Λεχ. 0-2 

Σάββατο

Αμαλιάδα 2008 – Άγ. Δημήτριος 3-0 (γήπ. Σωστίου) 

Βαθμολογία (Σε 13 αγώνες) 

Πρίγκιπες Λεχ.   29   38-16

Αίολος Π.  27    27-18

Αμαλιάδα 2008   27   31-13

Απόλλων Σμ.  16    16-25

Θρίαμβος Π.  13   17-21

-----------------------------------

Κένταυρος Σ.  11   30-28 

Δόξα Ελ.  10    14-25

Άγ. Δημήτριος  7   16-43  

* Ο αγώνας, Αμαλιάδα 2008 – Σώστι (που διακόπηκε) κατακυρώθηκε υπέρ της πρώτης με 3-0 ενώ από τον δεύτερο αφαιρέθηκαν και τρεις βαθμοί

* Ο Κένταυρος Σώστι έχει ξεκινήσει και με μείον έξι βαθμούς (από πέρυσι), κι έχει συνολικά μείον εννιά βαθμούς 

* Μετά το τέλος της κανονικής περιόδου θα πραγματοποιηθεί και δεύτερη φάση Πλέι Οφ (μίνι πρωτάθλημα με διπλούς αγώνες) με την συμμετοχή των πρώτων πέντε (5) ομάδων του βαθμολογικού πίνακα. Και θα ξεκινήσουν το μίνι πρωτάθλημα με το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσαν στην κανονική περίοδο αφαιρουμένων των βαθμών που πήρε κάθε μία ομάδα στους αγώνες με τις ομάδες που κατέλαβαν τις τρείς (3) τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Όπως προβλέπεται από την Προκήρυξη, κι ανάλογα τους υποβιβασμούς από τη Γ' Εθνική και τις ανώτερες κατηγορίες κ.τ.λ. “Προβιβάζονται από τη Γ' κατηγορία στη Β' το ελάχιστο ένα (1) και το ανώτερο πέντε (5) σωματεία”. 

Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (τελευταία) 

Κυριακή 24/2

Πρίγκιπες Λεχ. - Αμαλιάδα 2008

Δόξα Ελ. - Σώστι

Θρίαμβος Π. - Απόλλων Σμ.

Άγ. Δημήτριος – Αίολος Π.

Share