Ηλεία: Τα αποτελέσματα Δευτέρας (τρία ματς Α1, ένα Γ') – Οι Βαθμολογίες και οι επόμενοι αγώνες

Τη Δευτέρα (8/1) σε ότι αφορά τα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου, διεξήχθησαν, για την Α1 Κατηγορία τρία ματς που ολοκλήρωσαν τη 16η αγωνιστική και πρώτη του Β' Γύρου, καθώς και για τη Γ' Κατηγορία ένα ματς που ολoκλήρωσε την 11η αγωνιστική και τελευταία του Α' Γύρου.

Α1 ΗΛΕΙΑΣ (16η αγωνιστική – πρώτη Β' γύρου)

Δευτέρα 

* Νίκη Τραγανού – Ξενοφών Κρ. 0-1 (στο 3' κοντινό πλασέ Κουτσογιαννάκη έδιωξε σε κόρνερ ο Αντωνόπουλος, στο 16' από φάουλ Δούλου γυριστή κεφαλιά Μπαρδούση, μπλόκαρε ο Κουτρουμπής, στο 18' σουτ Δούλου έξω από την περιοχή άουτ, στο 43' μπάσιμο από πλάγια και γύρισμα Παρασκευόπουλου, πλασέ Ν.Κολοτούρου, με τα πόδια έδιωξε ο Κουτρουμπής, στο 54' πλασέ Μπράβου έδιωξε ο Κουτρουμπής, στο 56' σουτ Δούλου άουτ, στο 58' γύρισμα Ν. Κολουτούρου και σουτ Δ. Κολοτούρου άουτ, στο 79' το 0-1 μετά από γύρισμα του Γαλανόπουλου ο Παναγόπουλος μέσα στην περιοχή πήρε τη μπάλα και πλάσαρε εύστοχα)

Νίκη: Αντωνόπουλος, Κ. Κολοτούρος (56' Καλογερόπουλος), Χ. Κολοτούρος (71' Κασσιανός), Μπαρδούσης, Γαργαρώνης, Μπράβος, Παρασκευόπουλος, Δούλος, Δ. Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος, Ν. Κολοτούρος

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Πλατανίτης (46' Μπακατσέλος), Αναμουρλίδης, Λώλης, Δημάκης, Π. Κουτσογιαννάκης (90+3' Σκαλτσάς), Αλεξόπουλος (88' Μυλωνάς), Παναγόπουλος, Μιλοσέσκι, Κωνσταντόπουλος  

* Ενιπέας Λ. - Δόξα Ν.Μ. 5-0 (4-0 ημίχρ., από τρία γκολ του Παν. Τσίγκρηλα το 1-0, το 2-0 και το 4-0 με πέναλτι ενώ είχε μεσολαβήσει και το 3-0 με αυτογκόλ του Πυρρή σε προσπάθεια να διώξει φάουλ του Τσαντίλη, ενώ στο β' μέρος ήρθε και το 5-0 με σουτ του Παπαγεωργίου έξω από την περιοχή - Η Δόξα είχε δυο δοκάρια στο 0-0 και στο 1-0 αλλά έκτοτε ...μηδέν) 

* Προοδευτική – Ολυμπιακός Ζαχ. 2-0

Κυριακή

Αλφειός Επιτ. - ΑΕ Πηνείας 6-1 

Μακρίσια – Ολυμπιακός Σαβαλ. 2-0 

Ηλειακός Λεχ. - Θύελλα Π. 1-0 

Χάβαρι – Ατρόμητος Καβ. 3-1 

Εθνικός Αμπ. - Κουρτέσι 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία (Σε 16 αγώνες)

1. Νίκη Τραγανού  36-6   40

2. Ξενοφών Κρεστένων  39-13    34

3. Ενιπέας Λαντζοΐου 37-14   33

4. Μακρίσια  27-16    32

——————————————

5. Ολυμπιακός Σαβαλίων  21-10    31

6. Δόξα Ν. Μανωλάδας 25-15   31

7. Προοδευτική Μανωλάδας 19-14    30

8. Ολυμπιακός Ζαχάρως  20-17    22

9. Αλφειός Eπιταλίου 23-18    22

10. Θύελλα Πύργου  19-21    20

11. Χάβαρι 25-29    19

12. ΑΠΟ Κουρτεσίου  21-33    18

13. Ηλειακός Λεχαινών  18-27    14

14. Ατρόμητος Καβασίλων  23-34   12

——————————————

15. ΑΕ Πηνείας  15-53     5

16. Εθνικός Αμπελοκάμπου  -   -

* Βαθμούς με τον Εθνικό Αμπ/κάμπου για τον β' γύρο έχουν πάρει: Κουρτέσι

* * * Α1 ΗλείαςΤι ισχύει για Άνοδο και Υποβιβασμό, τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ – ΘΕΜΑ ΕΔΩ - http://www.iliaoikonomia.gr/content/a1-ileias-ti-ishyei-gia-anodo-kai-ypovivasmo-ta-plei-kai-ta-plei-aoyt

Επόμενη Αγωνιστική (17η)

Σάββατο 13/1 – 3.00

Ξενοφών – Προοδευτική

Θύελλα Π. - Χάβαρι

Κουρτέσι – Νίκη Τρ.

Δόξα Ν.Μ. - Αλφειός Επ.

Κυριακή 14/1 – 3.00

Ολ. Ζαχάρως – Ατρόμητος Καβ.

Ολ. Σαβαλίων – Ηλειακός Λεχ.

ΑΕ Πηνείας – Εθνικός Αμπ/κάμπου 3-0 α.α.

Δευτέρα 15/1 – 3.00

Ενιπέας Λ. - Μακρίσια

* Οι ημερομηνίες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ

Γ' ΗΛΕΙΑΣ (11η αγωνιστική - τελευταία Α' γύρου)

Δευτέρα 

Πρίγκιπες Λεχ. - Αλφειονίδα 2-1

Κυριακή

Αγ. Γεώργιος - Αμαλιάδα 2008 0-0

Άρης Λανθ. - Απόλλων Σμ. 6-0

Θρίαμβος Π. - Άρης Δημ. 0-0

Αγ. Δημήτριος - Άρης Στρεφ. 0-1

Ρεπό: Αναγέννηση Μακρ.

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

Άρης Λανθίου  28     35-9

Αναγέν. Μακρισίων  23    27-11

Άρης Δήμητρας  22     20-9

Αλφειονίδα   15    17-22

Αμαλιάδα 2008  14    20-16

Άρης Στρεφίου  14    11-7

Πρίγκιπες Λεχ.  13    20-21

Αγ. Γεώργιος   10     9-14

Θρίαμβος Π.  8    22-23

Αγ. Δημήτριος  5     8-29

Απόλλων Σμίλα  -2     9-37

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

* Ο Απόλλων Σμίλα έχει έναν μηδενισμό και μείον 3 βαθμούς λόγω μη καθόδου σε αγώνα

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΑΝΟΔΟΣ:

* Το πρωτάθλημα ολοκληρώνεται στη λήξη της κανονικής περιόδου (αυτή τη σεζόν δεν γίνονται αγώνες play offs όπως γίνονταν τις προηγούμενες).

Προβιβάζονται στη Β' Κατηγορία όσες ομάδες χρειαστούν για τη συμπλήρωση της, και συγκεκριμένα, από δυο το λιγότερο, έως πέντε το περισσότερο (όπως συγκεκριμένα προβλέπει η Προκήρυξη).

Εφόσον δεν υπάρξουν υποβιβασμοί ηλειακών ομάδων από τη Γ' Εθνική, αναμένεται ότι από τη φετινή Γ' Κατηγορία Ηλείας, θα ανέβουν οι τέσσερις πρώτες ομάδες.

Επόμενη αγωνιστική (12η) – πρώτη Β' γύρου

Κυριακή 14/1

Απόλλων Σμ. - Αγ. Γεώργιος

Άρης Δήμ. - Αμαλιάδα 2008

Άρης Στρεφ. - Θρίαμβος

Αλφειονίδα - Άρης Λανθ.

Πρίγκιπες Λεχ. - Αναγέννηση Μακρ.

Ρεπό: Αγ. Δημήτριος 

Share