Ηλεία: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Τετάρτης (Κύπελλο και Β')

Τετ, 10/17/2018 - 18:15

 

Την Τετάρτη 17/10 σε ότι αφορά τις τοπικές διοργανώσεις ποδοσφαίρου, διεξήχθησαν:

Για την Α' φάση Κυπέλλου Ηλείας, δέκα ματς της 1ης αγωνιστικής (στους πέντε ομίλους της)

Για τη Β' Κατηγορία τρία ματς της 1ης αγωνιστικής, και στους δυο Ομίλους (ένα του πρώτου και δυο του δεύτερου)

- Τα αποτελέσματα

Β' ΗΛΕΙΑΣ – αγωνιστική

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πρόοδος Σαλμώνης – Ολυμπιακός Λαμπετίου 4-2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Δήμητρας – Εθνικός Αμπελοκάμπου 1-0

Μυρσιναικός Μυρσίνης – Ατρόμητος Καβασίλων 3-2

ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΛΕΙΑΣ – Α' φάση1η αγωνιστική (και το υπόλοιπο πρόγραμμα)

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Πέλοπας Πύργ. - Αργοναύτης 3-0

Δόξα Ελ. - Πέλοπας Πελοπ. 0-1

2η αγωνιστική

Αργοναύτης - Πέλοπας Πελοπ.

Δόξα Ελ. - Πέλοπας Πύργ.

3η αγωνιστική

Πέλοπας Πελοπ. - Πέλοπας Πύργ.

Δόξα Ελ. - Αργοναύτης

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Χειμαδιό - Γεράκι 1-1

Βροχίτσα - Κατσαρού 0-7

2η αγωνιστική

Γεράκι - Βροχίτσα

Κατσαρού - Χειμαδιό

3η αγωνιστική

Βροχίτσα - Χειμαδιό

Γεράκι - Κατσαρού

3ος όμιλος

1η αγωνιστική 

Αναγέννηση Μακρ. - Βρίνα 1-2

Απόλλων Ν.Φ. - ΠΑΟΚ 2-3

2η αγωνιστική

Βρίνα - Απόλλων Ν.Φ.

ΠΑΟΚ - Αναγέννηση Μακρ.

3η αγωνιστική

Απόλλων Ν.Φ. - Αναγέννηση Μακρ.

Βρίνα - ΠΑΟΚ

4ος όμιλος

1η αγωνιστική 

Λέοντες - Χάβαρι 5-1

Αετός Κ. - Ίφιτος Καλ. 2-0

2η αγωνιστική

Χάβαρι - Αετός Κ.

Ίφιτος - Λέοντες

3η αγωνιστική

Αετός - Λέοντες

Χάβαρι - Ίφιτος

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αχιλλέας - Δάφνη Ανδρ. 2-1

Ηλειακός Βαρθ. - Πρίγκιπες 7-3

2η αγωνιστική

Δάφνη - Ηλειακός Βαρθ.

Αχιλλέας - Πρίγκιπες

3η αγωνιστική

Ηλειακός Βαρθ. - Αχιλλέας

Δάφνη - Πρίγκιπες

* Οι άλλες δυο αγωνιστικές μέρες προγραμματίζονται (αν δεν κάνει νέα αλλαγή η ΕΠΣΗ), στις 24/10 και στις 7/11

Στην πρώτη φάση μέσα στους ομίλους οι αγώνες είναι μονοίΚαι προκρίνονται τα δυο (2) πρώτα σωματεία κάθεομίλου.

Υπενθυμίζεται πως, στην Α' Φάση του Κυπέλλου Ηλείας συμμετέχουν, τα 14 σωματεία της Α2 Κατηγορίας (δήλωσαν υποχρεωτικά όπως προβλέπεται) και 4 της Β' Κατηγορίας (δήλωσαν προαιρετικά όπως προβλέπεται) και 2 της Γ' Κατηγορίας (δήλωσαν προαιρετικά όπως προβλέπεται), συνολικά 20, χωρισμένα σε ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια. 

* * * Στην δεύτερη φάση θα λάβουν μέρος τα προκρινόμενα σωματεία της πρώτης φάσης και τα σωματεία της Γ' Εθνικής Ερασιτεχνικής και της Α1 κατηγορίας. 

* Στις επόμενες φάσεις μετά την πρώτη, δηλαδή από τη δεύτερη, οι αγώνες θα είναι μονοί (νοκ άουτ) σε ζευγάρια, μετά από κλήρωση, πλην της ημιτελικής φάσης όπου οι αγώνες θα είναι διπλοί εντός – εκτός έδρας.

Share