Ηλεία: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου – Το υπόλοιπο πρόγραμμα (Α1, Α2, Β', Γ')

Σάβ, 03/30/2019 - 15:46

εννιά συνολικά αναμετρήσεις κάθε Κατηγορίας άνοιξε το Σάββατο η αυλαία της δραστηριότητας στις κατηγορίες του τοπικού ποδοσφαίρου γι' αυτό το διήμερο.

Που περιλαμβάνει, την 28η αγωνιστική στην Α1 Ηλείας, καθώς και την 25η αγωνιστική στην Α2 Ηλείας, και την 21η αγωνιστική στη Β' Ηλείας. Ενώ σε ότι αφορά τη Γ' Ηλείας, διεξάγονται τα ματς της 3ης αγωνιστικής για τα πλέι οφ. 

- Η ώρα έναρξης των μεσημεριανών αγώνων είναι στις 4.00 για αυτό το Σάββατο και στις 5.00 για την Κυριακή. 

Αποτελέσματα και υπόλοιπο πρόγραμμα:

Α1 ΗΛΕΙΑΣ- 28η αγωνιστική 

Σάββατο

* Κουρτέσι – Ενιπέας Λ.  1-2  (22' Γεωργόπουλος – 33' Δούλος φάουλ, 37' Δούλος πλασέ που κόντραρε και σε αμυνόμενο)

Κουρτέσι: Ψυχογιός, Φιλιππακόπουλος, Ι. Σωτηρόπουλος, Κουλούρης, Διαμαντόπουλος, Καλουτάς, Κωστόπουλος, Λυκουργιώτης (60' Μητρόπουλος), Κόσκορης, Κ. Καπώνης, Γεωργόπουλος (75' λ.τρ. Μ. Σωτηρόπουλος)

Ενιπέας: Κουρλός, Γκουβέρος, Δαλαβούρας (65' λ.τρ. Καλαντζής), Τσαντίλης (85' Στροφύλλας), Κωτσάκης (75' λ.τρ. Βαγγόπουλος), Γιαννακόπουλος, Φερεκίδης, Δούλος, Τριανταφύλλης, Κύτταρης, Μπατζακόπουλος (65' Μάζης)

* Μακρίσια – Ολ. Ζαχάρως  0-3  (63' Έλιοτ, 81' Κατσιώλης, 90+2' Παναγόπουλος – στο 71' αποβήθηκε ο Χούσα, στο 82' αποβλήθηκε ο Κουής, στο 90+3' αποβλήθηκε ο Παναγόπουλος)

Μακρίσια: Ζωμένος, Μυλωνάς, Ζαπάντης (78' λ.τρ. Μπαλαούρας), Τσίτσος, Διονυσόπουλος, Καρβουνιάρης, Αντύπας (46' Μπατζάκας), Γαλάνης, Σταματελάτος, Πετρόπουλος, Κουής

Ολ. Ζαχάρως: Τσάμπρας, Οικονομίδης (90' Ασημακόπουλος), Χριστόπουλος, Κύτταρης, Σπηλιωτόπουλος, Ντάβαρης (55' Χουσάι), Κατσιώλης, Στροφύλλας, Παναγόπουλος, Παπαγεωργίου (70' λ.τρ. Μπιμπής), Έλιοτ

* Λ. Αστέρας – Δόξα Ν. Μαν. 1-0  (15' Ξενόφος)

Λ. Αστέρας: Βυθούλκας, Χριστακόπουλος, Τσέλος, Ξενόφος, Βασιλακόπουλος, Μουγκός, Λιαρόπουλος, Νεοφώτιστος (88' Καββαθάς), Σακέλλης (60' Καραντώνης), Σέφα, Τσιτσιρόπουλος

Δόξα: Σταθόπουλος, Χριστόπουλος (52' Μπακάλης), Μπλετσάκης, Μούζος, Κυριαζής, Καμαρινός, Δημητρόπουλος, Τσιρίκος (85' Αγγελόπουλος), Κουλούρης, Παναγόπουλος, Καζαντζής

* Αλφειός Επ. - Ολ. Σαβαλίων  1-0  (57' Αγριδιώτης)

Αλφειός: Θεοδωρακόπουλος, Δρογγίτης, Ντάβαρης (42' λ.τρ. Μακρής), Μανέτας, Τεκερλέκης, Δαβουρλής, Καλαντζής (90+2' Πρίφτης), Αβραμόπουλος, Μπάρκας, Αγριδιώτης (90' Σεμπέκος), Κανάνι

Ολ. Σαβαλίων: Κόλλιας, Μπουγονικολός, Μ. Μαρκόπουλος,Σαββανίδης (74' Θ. Τσακοπιάκος), Χοτζάι, Χ. Μαρκόπουλος, Γιαννακόπουλος (83' Αβραμόπουλος), Κ. Τσακοπιάκος, Αντωνόπουλος, Σταυρούλιας, Μπούτσι

* Προοδευτική – Ολυμπιάδα 1-1  (4' Παντελής – 55' Καλαντζής)

Προοδευτική: Κυριακόπουλος, Πατσούρας (74' Βασιλόπουλος), Κατσιμιτσίρης, Σαλομπεχάι (66' Ν. Σάμαρης), Σάμαρης, Ορλώφ, Παντελής, Λ. Βαλογιάννης, Κουρκουμέλης, Μπουρλάκης, Νικολετάκης

Ολυμπιάδα: Φιλιππόπουλος, Γ. Μπίρμπας, Βλασσόπουλος, Κολοβάδης, Σ. Μπίρμπας, Φωτακόπουλος, Γ. Ροδόπουλος (85' Ν. Ροδόπουλος), Α.Καλαντζής, Γεωργίου (73' Αγγελόπουλος), Διαμαντάκος (90' Κ. Καλαντζής), Κωνσταντόπουλος

* Αίας Γαστ. - Πηνεία 3-0 α.α.

* Μαγούλα – Θύελλα Π. 0-3 α.α. 

Κυριακή – 5.00

Ηλειακός Λεχ – Ξενοφών Κρ. 

Α2 ΗΛΕΙΑΣ – 25η αγωνιστική (προτελευταία) 

Κυριακή – ώρα 5.00 

ΠΑΟΚ – Κόροιβος Κατσ.

Δάφνη Ανδρ. - Αετός Κ.

Ίφιτος Καλ. - Απόλλων Ν.Φ.

Πέλοπας Πελοπ. - Κεραυνός Βρ.

Ηλ. Βαρθολομιού - Αργοναύτης

Πέλοπας Πύργ. - Εθνικός Γερ.

Λέοντες Αμ. - Αχιλλέας Ν. (γήπ. Γερακίου) 

Β' ΗΛΕΙΑΣ - 20η αγωνιστική (προτελευταία) 

1ος ΟΜΙΛΟΣ 

Σάββατο

Άρης Στρ. - Αναγέννηση Μακρ. 3-1

Άρης Λανθ. - Ωλενιακός 3-1

Κεραυνός Χ. - Ερμής Πλ. 3-2

Άφοβος Βρ. - Άγ. Γεώργιος 2-0

Διγενής Χαρ. - Ολ. Λαμπετίου 3-0 α.α.

Κυριακή – ώρα 5.00

Ατρόμητος Βαρβ. - Πρόοδος Σαλμ. 

2ος ΟΜΙΛΟΣ 

Κυριακή – ώρα 5.00 

Κάστρο – Ολ. Μυρτιάς

Χάβαρι – Μυρσιναικός

Εθνικός Αμπ. - Θύελλα Κ.

Άρης Δήμ. - Φίλιππος Ανδρ. (γήπ. Παλ/χωρίου)

Πηνειακός – Ατρόμητος Καβ. 3-0 α.α.

Ρεπό: Αετός Αλποχ. 

Γ' ΗΛΕΙΑΣ - αγωνιστική Πλέι οφ 

Κυριακή – ώρα 11.00 πμ.

Απόλλων Σμ. – Πρίγκιπες Λεχ. 

Κυριακή – ώρα 11.30 πμ.

Αμαλιάδα 2008 - Αίολος Πύργ. (γήπ. Σαβαλίων)

Ρεπό: Θρίαμβος Π.

Share