Όλα τα αποτελέσματα Πλέι οφ και Πλέι άουτ – Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες (Α1, Α2, Β', Γ')

Κυρ, 05/12/2019 - 16:17

Με αγώνες που αφορούν, την 3η αγωνιστική των Πλέι οφ στην Α1 Ηλείας, καθώς και την 5η αγωνιστική των Πλέι οφ στην Α2 Ηλείας, και την 5η αγωνιστική των Πλέι οφ και το τρίτο ματς Πλέι άουτ (1ου όμιλου) στη Β' Ηλείας, και την 9η αγωνιστική στη Γ' Ηλείας, συνεχίστηκε το Σάββατο και την Κυριακή η δραστηριότητα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου. 

Αποτελέσματα – βαθμολογίες και συνέχεια:

Α1 ΗΛΕΙΑΣ

αγωνιστική Πλέι οφ τίτλου και ανόδου 

Κυριακή

* Ολυμπ. Ζαχάρως – Ενιπέας Λατζ. 0-2 (83' Γκούσκος αυτογκ., 90' Στροφύλλας) 

Ολ. Ζαχάρως: Τσάμπρας, Κ. Κύτταρης, Χριστόπουλος, Γκούσκος, Οικονομίδης (88' Ασημακόπουλος), Καββαθάς (32' λ.τρ. Σπηλιωτόπουλος), Στροφύλλας, Έλιοτ, Παναγόπουλος, Παπαγεωργίου (65' Μπιμπής), Κατσιώλης

Ενιπέας Λάτζ: Κουρλός, Καλαντζής (64' Γκουβέρος), Δαλαβούρας, Τσαντίλης, Κωτσάκης, Χ. Κύτταρης, Γιαννακόπουλος (64' Στροφύλλας), Βαγγόπουλος, Τριανταφύλλης (90+3' Πλαστουργός), Γκρίλλας, Μπατζακόπουλος (87' Μάζης)

* Αλφειός Επιτ. – Ξενοφών Κρεστ. 1-2 (4' Κανάνι - 70' Αναμουρλίδης, 80' Μπακατσέλος)

Βαθμολογία (Σε αγώνες) 

Ενιπέας Λατζοίου  12   5-2

Ξενοφών Κρεστένων  9   4-3

Ολυμπιακός Ζαχάρως  6   4-3

Αλφειός Επιταλίου   0   2-7

* Ξεκίνησαν με τους εξής βαθμούς: Ενιπέας 6, Ξενοφών 3, Αλφειός 0, Ολ. Ζαχάρως 0 

Η επόμενη 4η αγωνιστική Πλέι οφ 

Σάββατο 18/5 – 5.30

Ξενοφών Κρεστ. - Αλφειός Επιτ.

Κυριακή 19/5 – 5.30

Ενιπέας Λατζ. – Ολυμπ. Ζαχάρως 

Α2 ΗΛΕΙΑΣ

αγωνιστική Πλέι οφ ανόδου (προτελευταία) 

Κυριακή

Πέλοπας Πύργ. - Δάφνη Ανδρ. 2-1

Κόροιβος Κατσ. - Πέλοπας Πελοπ. 4-2

Βαθμολογία (Σε 5 αγώνες) 

1. Πέλοπας Πύργ.   11    7-5

2. Κόροιβος Κατσ.   10    13-8

3. Πέλοπας Πελοπ.   7    7-9

4. Δάφνη Ανδρ.   5    5-10

* Ξεκίνησαν με τους εξής βαθμούς: Δάφνη Ανδρ. 2, Πέλοπας Πελοπ. 2, Πέλοπας Πύργ. 1, Κόροιβος Κατσ. 0

* Έχει ήδη ανέβει απευθείας ο πρώτος της κανονικής περιόδου Ηλειακός Βαρθολομιού

* Από τα Πλέι οφ θα ανέβει μόνο η πρώτη ομάδα εφόσον υποβιβάζεται και η Νίκη Τραγανού (αν δεν υποβιβαστεί, για οποιοδήποτε λόγο, τότε θα ανέβει άλλη μια από τα Πλέι οφ) 

Η επόμενη 6η αγωνιστική Πλέι οφ (τελευταία)

Σάββατο 18/5 – 5.30 

Πέλοπας Πελοπ. - Πέλοπας Πύργ.

Δάφνη Ανδρ. - Κόροιβος Κατσ. 

Β' ΗΛΕΙΑΣ

αγωνιστική Πλέι οφ ανόδου 

Σάββατο

Ατρόμητος Βαρβ. - Διγενής Χαρ. 3-2

Μυρσιναικός - Πρόοδος Σαλμ. 4-3

Φίλιππος Ανδρ. - Ολυμπ. Μυρτιάς 0-1 

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Ολυμπ. Μυρτιάς   17    8-7

Ατρόμητος Βαρβάσ.  14   9-9

Φίλιππος Ανδραβ.   11    6-4

Πρόοδος Σαλμ.   10    10-7

Μυρσιναικός   7    6-9

Διγενής Χαρ.   3    9-12 

* Ξεκίνησαν με βαθμολογία: Ατρόμητος Βαρβ. 7, Ολ. Μυρτιάς 7, Πρόοδος Σαλμ. 3, Φίλιππος Ανδρ. 3, Διγενής Χαρ. 0, Μυρσιναικός 0.

* Από τα Πλέι οφ θα ανέβουν μόνο η πρώτη και η δεύτερη ομάδα, εφόσον υποβιβάζεται και η Νίκη Τραγανού (αν δεν υποβιβαστεί για οποιοδήποτε λόγο, τότε θα ανέβει άλλη μια από τα Πλέι οφ) 

Η επόμενη 6η αγωνιστική Πλέι οφ

Τετάρτη 15/5 – 5.30 

Ατρόμητος Βαρβ. - Μυρσιναικός

Πρόοδος Σαλμ. - Φίλιππος Ανδρ.

Διγενής Χαρ. - Ολ. Μυρτιάς 

3ο Πλέι άουτ παραμονής (1ος όμιλος) 

Κυριακή

Άρης Στρεφίου – Ωλενιακός 0-1

(με νίκη Άρη ή με ισοπαλία, θα έπαιρνε την παραμονή η ομάδα του Στρεφίου, και μόνο με νίκη η ομάδα του Ωλενιακού, όπως και τελικά έγινε) 

Γ' ΗΛΕΙΑΣ 

9η Αγωνιστική Πλέι οφ (προτελευταία) 

Κυριακή

Θρίαμβος Πύργ. - Αίολος Πύργ. 2-1

Αμαλιάδα 2008 - Πρίγκιπες Λεχ. 5-1

Ρεπό: Απόλλων Σμ. 

H Βαθμολογία (σε 9 αγώνες) 

Αίολος Πύργ.  33    11-7

Αμαλιάδα 2008  25    18-10

Πρίγκιπες Λεχ.  20   11-14

Θρίαμβος Πύργ.  19    12-10

Απόλλων Σμ.   8    5-16   

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 3 βαθμούς (από το διακοπέν ματς με Απόλλων Σμ.)

* Οι ομάδες ξεκίνησαν με τους εξής βαθμούς: Αίολος Πύργ. 17, Αμαλιάδα 2008 15, Πρίγκιπες Λεχ. 11, Θρίαμβος Πύργ. 10, Απόλλων Σμ. 4

* Όπως προβλέπεται από την Προκήρυξη, κι ανάλογα τους υποβιβασμούς από τη Γ' Εθνική και τις ανώτερες τοπικές κατηγορίες κ.τ.λ. “Προβιβάζονται από τη Γ' κατηγορία στη Β' το ελάχιστο ένα (1) και το ανώτερο πέντε (5) σωματεία”. 

Η Επόμενη 10η Αγωνιστική Πλέι οφ (τελευταία)

Κυριακή 19/5 

Πρίγκιπες Λεχ. - Θρίαμβος Πύργ.

Απόλλων Σμ. - Αμαλιάδα 2008

Ρεπό: Αίολος Πύργ.

Share