Όλα τα αποτελέσματα των Πλέι οφ – Βαθμολογίες και επόμενοι αγώνες (Α1, Α2, Β', Γ')

Κυρ, 05/19/2019 - 17:05

Με αγώνες που αφορούν, την 4η αγωνιστική των Πλέι οφ στην Α1 Ηλείας, καθώς και ένα εξ αναβολής ματς των Πλέι οφ στη Β' Ηλείας, και τη 10η αγωνιστική των Πλέι οφ στη Γ' Ηλείας, συνεχίστηκε το Σάββατο και την Κυριακή η δραστηριότητα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου (για την Α2 Κατηγορία η 6η αγωνιστική των Πλέι οφ αναβλήθηκε).

Αποτελέσματα – βαθμολογίες και συνέχεια

Α1 ΗΛΕΙΑΣ

αγωνιστική Πλέι οφ τίτλου και ανόδου 

Σάββατο

Ξενοφών Κρεστ. - Αλφειός Επιτ. 3-0  (28' Μπακατσέλος, 31' Μπακατσέλος, 86' Μ.Παναγόπουλος – στο 60' δοκάρι σε φάουλ Μπακατσέλου, στο 66' πέναλτι Μούτσου απόκρουσε Θεοδωρακόπουλος)

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Ηλιόπουλος, Δημάκης, Κολόκας, Μιλοσέσκι, Αναμουρλίδης, Π. Κουτσογιαννάκης (63' Παναγόπουλος), Μπουτσικάκης (75' Α. Κουτσογιαννάκης), Μούτσος (80' Ρουμελιώτης), Μπακατσέλος

Αλφειός: Θεοδωρακόπουλος, Πρίφτης, Δρογγίτης, Μανέτας, Τεκερλέκης (60' Πεσκελίδης), Δαβουρλής (60' Μακρής), Καλαντζής (70' Παπανδρέου), Αβραμόπουλος (75' Τριανταφυλλόπουλος), Μπάρκας, Κακολύρης, Κανάνι

Κυριακή

Ενιπέας Λατζ. – Ολυμπ. Ζαχάρως 3-0  (26' Τριανταφύλλης, 84' Δαλαβούρας, 90+3' Μάζης) - (στο 54' σοβαρός τραυματισμός του Κατσιώλη χαμηλά στο πόδι και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Αμαλιάδας, ενώ στο ματς υπήρξε περίπου εννιάλεπτη διακοπή) - (στο 90+6' είδε δεύτερη κίτρινη-κόκκινη ο Τσαντίλης που πάντως την επεδίωξε γιατί με την πρώτη κίτρινη που είχε δει συμπλήρωνε επτά και θα έχανε δυο ματς)

Ενιπέας: Κουρλός, Γκουβέρος, Δαλαβούρας, Τσαντίλης (90+5' Πλαστουργός), Κωτσάκης, Χ.Κύτταρης (87' Καλαντζής), Γιαννακόπουλος, Τριανταφύλλης (90+2' Φερεκίδης), Στροφύλλας, Γκρίλλας, Μπατζακόπουλος (81' Μάζης)

Ζαχάρω: Τσάμπρας, Κ.Κύτταρης, Χριστόπουλος, Γκούσκος, Σπηλιωτόπουλος, Μπιμπής, Στροφύλλας, Έλιοτ, Παναγόπουλος (46' Ντάβαρης), Παπαγεωργίου, Κατσιώλης (55' λ.τρ. Ασημακόπουλος)

Βαθμολογία (Σε αγώνες) 

Ενιπέας Λατζοίου  15   8-2

Ξενοφών Κρεστένων  12   7-3

Ολυμπιακός Ζαχάρως  6   4-6

Αλφειός Επιταλίου   0   2-10

* Ξεκίνησαν με τους εξής βαθμούς: Ενιπέας 6, Ξενοφών 3, Αλφειός 0, Ολ. Ζαχάρως 0 

Η επόμενη 5η αγωνιστική Πλέι οφ (προτελευταία

Σάββατο 25/5 – 5.30

Ξενοφών Κρεστ. - Ολυμπ. Ζαχάρως

Αλφειός Επιτ. – Ενιπέας Λατζ. 

Α2 ΗΛΕΙΑΣ 

- Η 6η αγωνιστική των Πλέι οφ (τελευταίααναβλήθηκε, λόγω σεισμικής δραστηριότητας τα τελευταία εικοσιτετράωρα στην περιοχή της Ανδραβίδας, και ορίστηκε για το προσεχές Σάββατο 25/5. 

Βαθμολογία (Σε 5 αγώνες) 

1. Πέλοπας Πύργ.  11    7-5

2. Κόροιβος Κατσ.  10    13-8

3. Πέλοπας Πελοπ.  7    7-9

4. Δάφνη Ανδρ.  5    5-10 

* Ξεκίνησαν με τους εξής βαθμούς: Δάφνη Ανδρ. 2, Πέλοπας Πελοπ. 2, Πέλοπας Πύργ. 1, Κόροιβος Κατσ. 0

* Έχει ήδη ανέβει απευθείας ο πρώτος της κανονικής περιόδου Ηλειακός Βαρθολομιού

* Από τα Πλέι οφ θα ανέβει μόνο η πρώτη ομάδα εφόσον υποβιβάζεται και η Νίκη Τραγανού (αν δεν υποβιβαστεί, για οποιοδήποτε λόγο, τότε θα ανέβει άλλη μια από τα Πλέι οφ) 

Η επόμενη 6η αγωνιστική Πλέι οφ (τελευταία)

Σάββατο 25/5 – 5.30 

Πέλοπας Πελοπ. - Πέλοπας Πύργ.

Δάφνη Ανδρ. - Κόροιβος Κατσ. 

Β' ΗΛΕΙΑΣ 

(εξ αναβολής 6ης αγωνιστικής Πλέι οφ ανόδου)

Κυριακή

Πρόοδος Σαλμ. - Φίλιππος Ανδρ. 3-0

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες) 

Ατρόμητος Βαρβάσ.  17   12-10

Ολυμπ. Μυρτιάς    17    11-11

Πρόοδος Σαλμ.   13    13-7

Φίλιππος Ανδραβ.   11    6-7

Μυρσιναικός   7    7-12

Διγενής Χαρ.   6    13-15

* Ξεκίνησαν με βαθμολογία: Ατρόμητος Βαρβ. 7, Ολ. Μυρτιάς 7, Πρόοδος Σαλμ. 3, Φίλιππος Ανδρ. 3, Διγενής Χαρ. 0, Μυρσιναικός 0.

* Από τα Πλέι οφ θα ανέβουν μόνο η πρώτη και η δεύτερη ομάδα, εφόσον υποβιβάζεται και η Νίκη Τραγανού (αν δεν υποβιβαστεί για οποιοδήποτε λόγο, τότε θα ανέβει άλλη μια από τα Πλέι οφ) 

Η επόμενη αγωνιστική Πλέι οφ

* Σύμφωνα με απόφαση της ΕΠΣΗ και βάση του νέου προγράμματος που πλέον αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της, η διαδικασία θα συνεχιστεί την προσεχή Τετάρτη 22/5. Αλλά με την αγωνιστική! Κι όχι με την 7η, η οποία ορίστηκε για τις 1/6.

- Το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής: 

Τετάρτη 22/5 – 5.30 ( αγωνιστική)

Φίλιππος Ανδρ. - Μυρσιναικός

Ολυμπ. Μυρτιάς - Ατρόμητος Βαρβ.

Πρόοδος Σαλμ. - Διγενής Χαρ. 

- Για το Σάββατο 25/5 ορίστηκε η αγωνιστική

- Για το Σάββατο 1/6 ορίστηκε η εξ αναβολής αγωνιστική

- Για το Σάββατο 8/6 ορίστηκε η (τελευταία) 10η αγωνιστική 

Γ' ΗΛΕΙΑΣ - 10η Αγωνιστική Πλέι οφ (τελευταία) 

Κυριακή

Πρίγκιπες Λεχ. - Θρίαμβος Πύργ. 3-3

Απόλλων Σμ. - Αμαλιάδα 2008 2-3

Ρεπό: Αίολος Πύργ. 

H Βαθμολογία (σε 10 αγώνες) 

Αίολος Πύργ.  33    11-7

Αμαλιάδα 2008  28    21-12

Πρίγκιπες Λεχ.  21   14-17

Θρίαμβος Πύργ.  20    15-13

Απόλλων Σμ.   8    7-19

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 3 βαθμούς κι ένα μηδενισμό (από το διακοπέν ματς με Απόλλων Σμ.)

* Οι ομάδες ξεκίνησαν με τους εξής βαθμούς: Αίολος Πύργ. 17, Αμαλιάδα 2008 15, Πρίγκιπες Λεχ. 11, Θρίαμβος Πύργ. 10, Απόλλων Σμ. 4

* Όπως προβλέπεται από την Προκήρυξη, κι ανάλογα τους υποβιβασμούς από τη Γ' Εθνική και τις ανώτερες τοπικές κατηγορίες κ.τ.λ. “Προβιβάζονται από τη Γ' κατηγορία στη Β' το ελάχιστο ένα (1) και το ανώτερο πέντε (5) σωματεία”. Με τα τωρινά αριθμητικά δεδομένα, είναι οι τέσσερις πρώτες των Πλέι οφ.

Share