Πρόγραμμα και μεταδόσεις TV: Champions League, Europa League, Euroleague μπάσκετ

Δευ, 04/15/2019 - 19:01

Συνέχεια στη δράση για το Champions League ποδοσφαίρου και το Europa League ποδοσφαίρου, αυτή την εβδομάδα. Με τους αγώνες ρεβάνς για τη φάση των “8” και την πρόκριση στους ημιτελικούς.

Καθώς και για την Ευρωλίγκα μπάσκετ, με την έναρξη των Πλέι οφς, στην τελική ευθεία της κανονικής περιόδου της πλέον.

* Πρόγραμμα και μεταδόσεις 

Champions League 

Τρίτη 16 Απριλίου

22.00 Γιουβέντους - Άγιαξ, προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 1HD
22.00 Μπαρτσελόνα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 2HD 

Τετάρτη 17 Απριλίου

22.00 Πόρτο - Λίβερπουλ, προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 1HD
22.00 Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ,
προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 2HD 

Europa League 

Πέμπτη 18 Απριλίου

22.00 Νάπολι - Άρσεναλ, προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 2HD
22.00 Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπενφίκα,
προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 3HD
22.00 Βαλένθια - Βιγιαρεάλ,
προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 7HD
22.00 Τσέλσι - Σλάβια Πράγας,
προημιτελική Φάση, δεύτερο ματς, COSMOTE SPORT 8HD 

EuroLeague μπάσκετ

Ξεκινούν τα Πλέι οφς (ημιτελική φάση), εκεί όπου ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τη Ρεάλ Μαδρίτης έχοντας μειονέκτημα έδρας. Οι σειρές είναι στις 3 νίκες, που σημαίνει ότι μπορεί να χρειαστούν ακόμα και 5 παιχνίδια.

Πρόγραμμα και μεταδόσεις της εβδομάδας αναλυτικά: 

1οι αγώνες

Τρίτη 16 Απριλίου

20:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπασκόνια, Novasports 2HD

20:45 Φενερμπαχτσέ – Ζάλγκιρις, Novasports 1HD

Τετάρτη 17 Απριλίου

20:00 Αναντόλου Εφές – Μπαρτσελόνα, Novasports 1HD

22:15 Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports 2HD 

2οι αγώνες

Πέμπτη 18 Απριλίου

20:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπασκόνια, Novasports 1HD

20:45 Φενερμπαχτσέ – Ζάλγκιρις, Novasports 2HD

Παρασκευή 19 Απριλίου

20:15 Αναντόλου Εφές – Μπαρτσελόνα, Novasports 2HD

22:15 Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports 1HD 

Η συνέχεια

Game 3

23 Απριλίου (20:00): Ζάλγκιρις - Φενέρμπαχτσε

23 Απριλίου (21:00): Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης

24 Απριλίου (21:30): Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

24 Απριλίου (22:00): Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές

Game 4 (αν χρειαστεί)

25 Απριλίου (20:00): Ζάλγκιρις - Φενέρμπαχτσε

25 Απριλίου (21:00): Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης

26 Απριλίου (21:30): Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

26 Απριλίου (22:00): Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές

Game 5 (αν χρειαστεί)

*30 Απριλίου (20:45): Φενέρμπαχτσε - Ζάλγκιρις

*30 Απριλίου (22:00): Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

*1 Μαϊου (20:00): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια

*1 Μαϊου (20:30): Αναντολού Εφές - Μπαρτσελόνα

(σε αυτούς υπάρχει ένα ενδεχόμενο αλλαγής ημέρας)

Share