Ο ΜΕΓΑΣ θρίαμβος του Κοροίβου στο κλειστό της Αμαλιάδας επί του αήττητου Ερμή Λαγκαδά φέρνει στο προσκήνιο της Α2 την ομάδα των «μπλε»*** Η ΟΜΑΔΑ του Βασίλη Νιπεργιάλη έδειξε με τη νίκη της αυτή, πως βρίσκεται σε καλή αγωνιστική κατάσταση κι ένα επίπεδο πανω απ? όλες τις άλλες ομάδες που την ακολουθούν*** ΤΟ τελικό (87-71) ακόμη δείχνει, πως ο Κόροιβος έκανε εξαιρετική εμφάνιση και ότι είχε αγωνιστικό πλάνο σε άμυνα κι επίθεση* ΜΕ ηγέτη αυτή τη φορά τον Καρύδα, που πέτυχε 25 πόντους και μοίρασε αφειδώς ασίστ, με συνολικά 9 τρίποντα, έλεγξε το παιχνίδι και ήταν πάντα σταθερά μπροστά στο σκορ*** ΦΥΣΙΚΑ κι όλα δείχνουν, πως ο Κόροιβος θα πάρει και το επόμενο παιχνίδι στην Αμαλιάδα με τους Ίκαρους Σερρών* ΘΑ εξασφαλίσει πρόωρα την παραμονή του και γιατί όχι θα «τρέφει» ελπίδες για κάτι το ιδανικό κι ανώτερο* ΕΧΕΙ μαζί του κόσμο που του συμπαρίσταται και το κλειστό γνωρίζει μέρες δόξας
*** ΤΡΙΤΗ αγωνιστική στη Γ’ Εθνική με ήττα του Πανηλειακού στις Αχαρνές (δυσβάστακτο το 1-3) και αλλοπρόσαλλα αποτελέσματα* ΑΙΦΝΗΣ τα Χανιά που νίκησαν στην Κόρινθο, έχασαν μέσα από τον Παναιγιάλειο*** ΕΞΑΛΛΟΥ ο… Ολυμπιακός της Κορίνθου, που άλλαξε προπονητή, έφερε 1-1 με το Φωστήρα* ΔΙΠΛΟ έφερε και η «Μαύρη» στον Κορυδαλλό και σύντομα θα τρελαθούμε, αν συνεχιστούν αυτά τα αποτελέσματα*** ΑΝ πάμε και στο ματς Αχαρναϊκός- Πανηλειακός, μπροστά σε 400 Μενιδιάτες, θα δούμε, πως μας έμεινε η πικρή γεύση*** ΠΩΣ γίνονται αυτά τα πράγματα, ο θεός το ξέρει* ΠΟΣΟ εύκολα, δηλαδή το 0-1 γίνεται 3-1* ΚΙ όμως γίνεται, όταν ο Γιάννης Κολόκας είναι τόσο ά-τυ-χος κι ο διαιτητής Φώτης (από την Εύβοια), πνευματικό παιδί του αναπληρωτή προέδρου της ΕΠΟ Παπακωνσταντίνου κάνει ό,τι γουστάρει* ΑΡΝΙΕΤΑΙ πέναλτι ΥΠΈΡ ΤΟΥ Πανηλειακού σε χέρι αμυντικού και αργότερα με μαϊμουδένιο πέναλτι, του δίνει τη χαριστική βολή*** ΤΕΛΟΣ τα… κλάματα όμως* ΤΟ πρωτάθλημα για τον Πανηλειακό και το Στέλιο ξεκινάει την Κυριακή εδώ με αντίπαλο τον ΑΟ Γλυφάδας
*** ΔΕΝ κολλώνει πουθενά ο ΠΦΟ Πανόπουλου* «ΚΑΘΑΡΙΣΕ» σαν το? αυγό τον Πάμισο με πεντακάθαρο σκορ 2-0 και είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία* ΑΥΤΟ σημαίνει, πως αν την Κυριακή «καθαρίσει» στην Κατω Αχαγιά, παίρνει κεφάλι στη βαθμολογία*** Η ΟΜΆΔΑ ΤΟΥ Λάκη Αθανασόπουλου δεν είχε πρόβλημα στο παιχνίδι* ΑΠΟ το πρώτο ημίχρονο πέτυχε δύο γκολ κι αν ο Γκέρτσος δεν είχε δοκάρι κι αν στα τρία γκολ που χάθηκαν, έμπαινε το ένα, τότε θα μιλούσαμε για αληθινό θρίαμβο*** ΕΝΤΑΞΕΙ αν οι «Αετοί» το… παίζουν αφ’ υψηλού, τότε δε μπορούμε να μιλάμε, πως θα έφερναν διπλό στην Τρίπολη* ΑΝ χάνουν τη μια ευκαιρία μετά την άλλη μπροστά στην Τριπολιτσιώτικη εστία, δε θα τους βγάλω εγώ το γκολ* ΜΠΟΡΕΙ ένας άνθρωπος να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα;* ΝΑΙ μπορεί, όταν μπαίνει στο 81′ ο Τζάνης, χάνονται τα μαρκαρίσματα και σκοράρει δις στο 85? και 89’* ΝΩΡΙΤΕΡΑ ο Μελετίδης έχει χάσει (στο 1-1) τα άχαστα*** ΟΣΟ για το ρέφερι εξ Αεγολίδας, αυτόν τον Κόλλια, ήταν όπως είχα γράψει το Σάββατο* ΈΣΠΡΩΧΝΕ τους Τριπολιτσιώτες
*** ΑΥΡΙΟ θα έχουμε πολλά για την Α’ τοπική, όπου το διπλό δεν ήταν δυσεύρετο, αλλά ξεπέρασε κάθε πρόβλεψη* ΓΙΑ τον άγριο κόσμο όμως της Α’ τοπικής τα καλά αύριο***
Ο αιχμηρός