«ΜΑΙΝΕΤΑΙ» η μάχη σε κορυφή και ουρά της βαθμολογίας* Ο ΑΓΡΙΟΣ κόσμος της Α’ τοπικής είναι σ’ εγρήγορση* ΕΓΙΝΑΝ μεγάλοι αγώνες την περασμένη αγωνιστική, μέσα σε γήπεδα λασπώδη, σχεδόν ακατάλληλα* ΜΟΥ είπαν πως στο Σκουροχώρι με Ηλείο διαιτητή το παιχνίδι έπαιρνε αναβολή* ΕΙΝΑΙ πλέον κορεσμένα τα γήπεδα από τις βροχές που σαρώνουν την Ηλεία
*** ΣΚΟΡΑΡΕ για έκτη φορά από την άσπρη βούλα ο Ανδρέας Αντωνόπουλος, ο γνωστός γκολκήπερ της Δάφνης* ΠΑΕΙ για ρεκόρ φέτος*** ΣΙΓΗΣΑΝ τα κανόνια του Σάββα κι ο Αστέρας έμεινε στο 0-0 στη μια από τις δύο εκπλήξεις της ημέρας* ΣΤΗΝ άλλη η «Μπάρτσα» μέτρια και αγχωμένη έφερε 2-2 στο Λαμπέτι* ΕΔΩ έχουν σιγήσει τα κανόνια του Καπατσούλια μ? ό,τι αυτό συνεπάγεται
*** ΝΙΚΗΣΕ και η Νίκη Τραγανού που βρίσκεται στα… ύψη* ΔΥΟ γκολ πέτυχε ο Δ. Κολοτούρος που έφτασε τα 13*** ΚΟΝΤΕΨΕ να πάρει τον…αέρα της Μαγούλας το Χειμαδιό, αλλά στο 83′ μπήκε ένα γκολ που έκρινε το παιχνίδι*** ΔΥΟ γκολ πέτυχε κι ο Νάτσης, ο οποίος εφτασε τα 14* ΕΙΝΑΙ κι αυτός ο Αχαιός καλός παίκτης και, αν σωθεί η Προό θα του χρωστάει πολλά
*** Η ΜΑΧΗ στην ουρά έχει… ανάψει για τα καλά κι όλοι τρέχουν να προλάβουν το… τρένο*** ΦΟΒΕΡΟ 1-1 στη Γαστούνη ανάμεσα στον Αίαντα και τα Λεχαινά*** Ο ΤΣΑΝΤΙΛΗΣ από την άλλη μεριά παλεύει με 11 παίκτες να κρατηθεί στην κατηγορία* ΘΕΛΕΙ όμως καποια… καρβέλια ακόμη***
Τα …συχαρίκια
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΣ ο Γ. Αστερής* ΣΤΗ δευτεριάτικη τηλεοπτική παρουσία του ήταν απολαυστικός* ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ και στις εκλογές της ΕΠΣ Αχαϊας και είπε το αμίμητο: «Να δώσουμε τα συχαρίκια μας στο Μπαλαφούτη»* ΠΡΟΦΑΝΩΣ εννοούσε τα συγχαρητήρια, γιατί εγώ ξέρω συχαρίκια δίνουν σ’ όποιον φέρνουν κατι νέο*** ΣΥΧΑΡΙΚΙΑ δηλ. πρέπει να έδωσαν στον Αρη Κουλούρη και στη Βίκυ Δημητρακοπούλου για τη νίκη των Παίδων που τώρα είναι πρώτη μετά την ήττα της Αιτωλοακαρνανίας στην Πάτρα
*** ΕΙΧΕ πολύ «ψωμί» η τηλεοπτική εκπομπή του Νασου Σκούρα στο κανάλι «COSMOS TV» (κάθε Δευτέρα στις 22.00) * Το «ψωμί» το είχε κατά τις δώδεκα, περασμένα μεσάνυχτα, γιατί τότε βγαίνουν τα…φαντάσματα και κυκλοφορούν στις ρεματιές και τους κάμπους
*** ΒΓΗΚΕ πρώτα ο συμπαθέστατος πρόεδρος του Λευκού Αστέρα, Θανάσης Τσαμπρινός κι έκανε τα παράπονά του, αφού τον έβαλαν να παίξει Τετάρτη – Σάββατο και τι παιχνίδι, ντέρμπι*** ΟΜΩΣ ο Άρης Κουλούρης αγρυπνούσε και βγήκε ν’ απαντήσει* ΠΗΡΕ μάκρος η απάντησή του και δεν ξέρω, αν άκουσε συμπληρωματικά τον Τσαμπρινό* ΕΔΩ όμως θα επανέλθουμε (σ.σ. άλλωστε υπήρξε τελικά και δεύτερη παρέμβαση Κουλούρη)***
ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ: Δίνω συγχαρητήρια στην ποδοσφαιρική οικογένεια του Ηλειακού για το θάνατο του μπάρμπα – Γιάννη Φατούρου* Ήταν μια αξιοσέβαστη μορφή των ηλειακών γηπέδων*
Ο αιχμηρός