Στο 15ο Πασχαλινό Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου “Easter Cup Sofiko Ranch” στο Σοφικό Κορινθίας πήρε μέρος η Ακαδημία του Πανηλειακού με τέσσερα τμήματα – ομάδες του έμψυχου δυναμικού της, Παίδων (1999-2000), Παμπαίδων (2001-2002), Τζούνιορ (2003-2004) και Προτζούνιορ.
Οι εμφανίσεις των μικρών παικτών ήταν για μια ακόμα φορά εξαιρετικές, όπως και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Και με τη συνολική εικόνα, έγινε και πάλι μια επίδειξη της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται στο κομμάτι αυτό.
Είναι χαρακτηριστικό ότι οι ομάδες της Ακαδημίας Πανηλειακού, των Παίδων, των Παμπαίδων και των Προτζούνιορ πήραν την πρώτη θέση, στις αντίστοιχες ηλικιακές κατηγορίες, ενώ πήραν την τρίτη θέση οι Τζούνιορ.
Συμμετείχαν συνολικά 18 ομάδες.
Το τουρνουά κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων και τις τέσσερες ημέρες της διάρκειας του, καθώς έγιναν εξαιρετικά παιχνίδια από τους μικρούς ποδοσφαιριστές, που έλαβαν μέρος σ’ αυτό. Όλες οι ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος προσφέροντας θέαμα και γκολ, και κέρδισαν πανάξια το χειροκρότημα όλων των παρευρισκομένων.