Συνελήφθη, χθες (5-2-2015) το μεσημέρι, στην Αμαλιάδα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Αμαλιάδας, ένας 34χρονος ημεδαπός σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για κλοπή.
Ειδικότερα, προχθές (4-2-2015), το απόγευμα, στην Αμαλιάδα, ο 34χρονος μετέβηκε σε οικία 37χρονου ημεδαπού και αφαίρεσε ένα μοτοποδήλατο.
Για τη διερεύνηση του περιστατικού ενεργήθηκε χθές στην Αμαλιάδα, έρευνα παρουσία δικαστικού λειτουργού, στην οικία του 34χρονου, όπου οι αστυνομικοί βρήκαν το μοτοποδήλατο που είχε αφαιρέσει καθώς και δύο ποδήλατα.
Όπως προέκυψε από την προανάκριση που ενήργησαν οι αστυνομικοί του Τμήματος Ασφαλείας Αμαλιάδας, ο δράστης είχε αφαιρέσει τα ποδήλατα, τις τελευταίες δύο μέρες από τους ιδιοκτήτες τους, στην ίδια περιοχή.
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αμαλιάδας, ενώ τα κλεμμένα οχήματα αφού κατασχέθηκαν, αποδόθηκαν στους παθόντες.
Εμείς και οι συνεργάτες μας αποθηκεύουμε ή/και έχουμε πρόσβαση σε πληροφορίες σε μια συσκευή, όπως cookies και επεξεργαζόμαστε προσωπικά δεδομένα, όπως μοναδικά αναγνωριστικά και τυπικές πληροφορίες που αποστέλλονται από μια συσκευή για εξατομικευμένες διαφημίσεις και περιεχόμενο, μέτρηση διαφημίσεων και περιεχομένου, καθώς και απόψεις του κοινού για την ανάπτυξη και βελτίωση προϊόντων.
Με την άδειά σας, εμείς και οι συνεργάτες μας ενδέχεται να χρησιμοποιήσουμε ακριβή δεδομένα γεωγραφικής τοποθεσίας και ταυτοποίησης μέσω σάρωσης συσκευών. Μπορείτε να κάνετε κλικ για να συναινέσετε στην επεξεργασία από εμάς και τους συνεργάτες μας όπως περιγράφεται παραπάνω. Εναλλακτικά, μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση σε πιο λεπτομερείς πληροφορίες και να αλλάξετε τις προτιμήσεις σας πριν συναινέσετε ή να αρνηθείτε να συναινέσετε. Λάβετε υπόψη ότι κάποια επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων ενδέχεται να μην απαιτεί τη συγκατάθεσή σας, αλλά έχετε το δικαίωμα να αρνηθείτε αυτήν την επεξεργασία. Οι προτιμήσεις σας θα ισχύουν μόνο για αυτόν τον ιστότοπο. Μπορείτε πάντα να αλλάξετε τις προτιμήσεις σας επιστρέφοντας σε αυτόν τον ιστότοπο ή επισκεπτόμενοι την πολιτική απορρήτου μας.