Τι προβάλλεται στον Cine Cinema Αμαλιάδας απο 12/9/2013 έως και 18/9/2013. Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1. Στρουμφάκια 2 – Η ταινία
2. ΤURBO (Μεταγλωττισμένο)
3. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ MILLER
1. Στρουμφάκια 2 – Η ταινία
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 18:00 – 20:00
Ο πανούργος Δρακουμέλ δημιουργεί τα Πειραχτήρια, μια σκανταλιάρικη και χοντροκομμένη εκδοχή των Στρουμφ. Πολύ σύντομα όμως ανακαλύπτει ότι μόνο ένα γνήσιο Στρουμφ μπορεί να του δώσει αυτό που θέλει και συγκεκριμένα η Στρουμφίτα που κατέχει το μυστικό ξόρκι για να μετατρέψει τα Πειραχτήρια σε αληθινά Στρουμφ. Έτσι, ο Δρακουμέλ την απαγάγει και την πηγαίνει στο Παρίσι, εκεί που όλοι τον θεωρούν ως τον σπουδαιότερο μάγο του κόσμου. Ο Παπαστρούμφ, ο Σκουντούφλης, ο Γκρινιάρης και ο Μελένιος αφήνουν το Στρουμφοχωριό και ενώνουν τις δυνάμεις τους με τους Πάτρικ και Γκρέις Γουίνσλοου – τους συμμάχους τους από τη Νέα Υόρκη- για να τη φέρουν πίσω. Όμως η Στρουμφίτα, που πάντα πίστευε ότι ήταν διαφορετική από τα άλλα Στρουμφ, αισθάνεται ότι βρήκε τη θέση που της αξίζει ανάμεσα στα Πειραχτήρια και θα χρειαστεί πολλή προσπάθεια για να πειστεί ότι το Στρουμφοχωριό δεν είναι το ίδιο χωρίς εκείνη.
2. ΤURBO (Μεταγλωττισμένο)
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 18:00
Ο Turbo είναι ένα σαλιγκάρι και την? πατάει σαν τον Οβελίξ. Πέφτει μετά από ατύχημα μέσα στο ντεπόζιτο ενός muscle car και γίνεται ταχύτατο. Αυτό του επιτρέπει να πραγματοποιήσει το άπιαστο μέχρι τότε όνειρό του και να συμμετέχει στο Indy 500. Με τη βοήθεια των πιστών φίλων του, ο Turbo ως απόλυτο αουτσάιντερ θα αποδείξει ότι κανένα όνειρο δεν είναι ακατόρθωτο και πως όλοι όσοι έχουν όνειρα μπορούν να τα πραγματοποιήσουν.
3. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ MILLER
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 20:00 & 22:00
Ένας έμπορος ναρκωτικών, μια στρίπερ, μια πιτσιρίκα που το έχει σκάσει από το σπίτι της και ένας παρθένος προσπαθούν να περάσουν Μαριχουάνα στο Μεξικό. Προσθέτουμε και ένα τροχόσπιτο, έναν αγριεμένο μεγαλέμπορο ναρκωτικών, μια εκδικητική ταραντούλα, μια ?πορνογραφική? παρτίδα Pictionary και ένα αυθόρμητο καραόκε και σας παρουσιάζουμε τους Μίλερ…