Από τις 15 Σεπτεμβρίου αναλαμβάνει και επίσημα τα καθήκοντα του ο νέος αρχηγός ΓΕΕΘΑ, ο οποίος πέρα από τη δική του λαμπρή σταδιοδρομία, έχει και ένα πολύ ταλαντούχο γιο σεφ, τον οποίο γνωρίσαμε μέσω γνωστού τηλεπαιχνιδιού μαγειρικής!
Με λαμπρή σταδιοδρομία στο Πολεμικό Ναυτικό ο ρεθυμνιώτης Ευάγγελος Αποστολάκης έχει κερδίσει την εκτίμηση των συναδέλφων του και ιδιαίτερα αυτή την περίοδο η θέση που αναλαμβάνει είναι ιδιαίτερης σημασίας.
Εκτός όμως από την στρατιωτική πορεία του ο Α/ΓΕΕΘΑ έχει δημιουργήσει και μία ευτυχισμένη οικογένεια, ενώ αγάπη για τη θάλασσα έχει και η σύζυγός του που έχει σχολή με καταδύσεις στο Ρέθυμνο, αλλά και οι δύο γιοι του.
Ο ένας μάλιστα γιος του είναι πολύ γνωστός και αγαπητός στον κόσμο έχοντας διαγράψει εντελώς διαφορετική πορεία από αυτή του πατέρα του και δεν είναι άλλος από τον Γιάννη Αποστολάκη.