Κάνουμε γνωστό ότι οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου Πύργου, οι τρείς Π.Σ της πόλης του Πύργου, ο Π.Σ Επιταλίου και ο Π.Σ Καράτουλα, εντάχθηκαν στην δράση της Ε.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε «ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ» για την σχολική χρονιά 2014 -2015.
Καλούνται όλες οι ενδιαφερόμενες μητέρες προνηπίων (ηλικίας 2,5 έως την εγγραφή τους στο νηπιαγωγείο), εργαζόμενες στον ιδιωτικό τομέα, αυτοαπασχολούμενες, άνεργες, εργαζόμενες στον πρωτογενή τομέα κ.λ.π. να τύχουν των ευεργετικών προνομίων της δράσης της ΕΕΤΑΑ ΑΕ που έχει κυρίως να κάνει με την δωρεάν φοίτηση και σίτιση των παιδιών στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Πύργου, και να υποβάλλουν τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά από 25/07/2014 έως 04/08/2014.
Όσον αφορά την σύνταξη της αίτησης και την προσκόμιση των απαραίτητων δικαιολογητικών το διοικητικό προσωπικό του τμήματος των Παιδικών Σταθμών θα παρέχει κάθε δυνατή βοήθεια στις δικαιούμενες μητέρες.
Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο γραφείο του Τμήματος των Παιδικών Σταθμών: Διεύθυνση Ζαΐμη και Κονδύλη και στο τηλέφωνο 26210-31931 ώρες 8:00-14:00.