Πάνω από 40 υπάλληλοι της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας μπαίνουν στο πρόγραμμα “κινητικότητας” και μεταφέρονται σε άλλες Υπηρεσίες. Οι υπάλληλοι προέρχονται και από τις τρεις Περιφερειακές Ενότητες της Περιφέρειας, δηλαδή Αχαϊας, Ηλείας και Αιτωλοακαρνανία
Η πλειοψηφία των υπαλλήλων τοποθετούνται σε Αστυνομικά Τμήματα, υπηρεσίες του Υπουργείου Δικαιοσύνης και Ασφαλιστικούς Οργανισμούς της Δυτικής Ελλάδας.
Σύμφωνα με πληροφορίες σήμερα το πρωί ο περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Απόστολος Κατσιφάρας επικοινώνησε τηλεφωνικά με το σύνολο των υπαλλήλων που φεύγουν και αφού τους ευχαρίστησε για την προσφορά τους στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, τους ευχήθηκε καλή επιτυχία στα νέα τους καθήκοντα.
patrastimes.gr