Γράφει ο Γρηγόρης Καπερώνης
Άκρως εντυπωσιακή ήταν η δεύτερη αγωνιστική του Team Series by Evo Sport στο Eastside Barbell, με τους αθλητές του γνωστού crossfit box να δίνουν όλες τους τις δυνάμεις στο πολύ απαιτητικό πρόγραμμα.
Στο εν λόγω πρόγραμμα δόθηκε έμφαση στην αντοχή, καθώς οι έξι ομάδες των τριών μελών αντιμετώπισαν δέκα κλασικές ασκήσεις με αρκετές επαναλήψεις. Οι θεατές εμψύχωναν τους διαγωνιζόμενους διαμορφώνοντας ένα όμορφο αθλητικό κλίμα και αυτοί τους αντάμειψαν με ένα όμορφο θέαμα αντάξιο του αγωνίσματος.
Το W.O.D περιελάμβανε 100 squat (βαθιά καθίσματα), 90 push ups (κάμψεις) 80 pull ups (έλξεις στο μονόζυγο), 70 sit ups (κοιλιακοί), 60 lunges (προβολές), 50 toes to bar, (έλξεις όπου τα πόδια ακουμπούν το μονόζυγο), 40 box jumps (άλματα σε κουτί), 30 Hand stand push ups (κατακόρυφες κάμψεις στον τοίχο) , 20 burpees (κάμψεις και άλματα) και 10 χ 200 m με βάρος 5 kg.
Με το τέλος της 2ης αγωνιστικής, η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής :
Volangeles: 16
Glitsiners: 16
Expendables: 16
Cheap & chick: 6
Dragons: 4
Supersaya: 2
Άκυροι 0
Unbroken 0
Μπορείτε να δείτε το φωτογραφικό αφιέρωμα στο newlifestyle.gr