Ένα ευχάριστο διάλειμμα περιελάμβανε το καθημερινό πρόγραμμα προπονήσεων των μικρών αθλητών που συμμετέχουν στο 2ο ΚαλοκαιρινόCamp Ποδοσφαίρου ??ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ??. Οι υπεύθυνοι του Camp στην προσπάθεια τους για την καλύτερη και πληρέστερη διαπαιδαγώγηση των παιδιών, φροντίζουν εκτός από τις καθημερινές αθλητικές δραστηριότητες, να διοργανώνουν ομιλίες από επιστήμονες, με θέματα συναφή στην άθληση των παιδιών.
Έτσι, τη Δευτέρα 30 Ιουνίου, είχαν την τιμή να φιλοξενήσουν τον κ. Νίκο Γεωργιάδη Ph. D. Ο κ. Γεωργιάδης ο οποίος είναι Παιδαγωγός και Αθλητικός Ψυχολόγος, προέρχεται από μια μακρά πορεία στο χώρο του αθλητισμού. Με σπουδές στο Illinois of Chicago στον τομέα της Ψυχολογίας κατάφερε με το ??καλημέρα?? να κεντρίσει το ενδιαφέρον των μικρών αθλητών. Η δεκαετής του πορεία στις ακαδημίες του Ολυμπιακού, εξάλλου ,αποδεικνύει την εμπειρία στον τομέα των παιδιών.
Συνοδευόμενος από τον Κ. Φ .Α . γνωστό στην κοινωνία της Ηλείας κ. Παναγιώτη Ανδρουτσόπουλο, μέσα από απλά παραδείγματα και τεστ , κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον ενός ιδιαίτερα απαιτητικού κοινού.
Για τέλος τα παιδιά με ένα ιδιαίτερα θερμό χειροκρότημα, αποχαιρέτησαν τον κ. Γεωργιάδη, όπου ευχήθηκε στα παιδιά να προκόψουν μέσα από τον αθλητισμό και την παιδεία!!!!