Αντιδρούν οι υπάλληλοι των δήμων και κλιμακώνουν τις κινητοποιήσεις τους για την απόλυση εργαζομένων.
Το Δημαρχείο Ήλιδας παρέμεινε κλειστό και χτες Πέμπτη ενώ στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε έκτακτη Γενική Συνέλευση όπου αναφέρθηκαν στην περαιτέρω κοινητοποιήσεις τους, όπως και στο Δημαρχείο Ανδραβίδας Κυλλήνης.
Σήμερα το πρωί προχώρησαν σε ενημερωτικές συγκεντρώσεις και αποφάσισαν στην κλιμάκωση των κινητοποιήσεών τους.
Το Σαββατοκύριακο όλοι οι εργαζόμενοι των δήμων θα απέχουν απο κάθε εργασία (δεν θα γίνει αποκομιδή απορριμμάτων) ενώ την Δευτέρα έχουν προγραμματιστεί στους δήμους της Ηλείας γενικές συνελεύσεις αλλά και καταλήψεις.
.