Κατεπείγουσα συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ήλιδας λόγω της προσπάθειας του Δήμου Πύργου να αποθέσει τα σκουπίδια στο οικόπεδο στην περιοχή της “Οσίας Ξένης”
Κατεπείγουσα δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ήλιδας, σύμφωνα με τις διατάξεις τού άρθρου 67 παρ. 5 του N. 3852/10, στο Λαζαράκειο Δημοτικό Μέγαρο Αμαλιάδας και στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου, την 19η Δεκεμβρίου 2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 19.00’ προς συζήτηση και απόφασης στο παρακάτω μοναδικό θέμα τής ημερήσιας διάταξης:
-Περί παράνομης εναπόθεσης απορριμμάτων στη θέση ‘Οσία Ξένη’ από το δήμο Πύργου.
*Η συνεδρίαση έχει κατεπείγοντα χαρακτήρα λόγω άμεσου κινδύνου για τη δημόσια υγεία και για το υπό εκτέλεση έργο με τίτλο «ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΕΡΕΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ, ΜΟΝΑΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ Χ.Υ.Τ.Υ. ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ».
Ο Πρόεδρος
Ανδρέας Νικολακόπουλος