Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος με τη λήξη της σχολικής χρονιάς, θα πραγματοποιηθούν οι Μαθητικές Συναυλίες των σπουδαστών του Ωδείου μας , την Τετάρτη 19 Ιουνίου και την Πέμπτη 20 Ιουνίου στο Θέατρο «ΑΠΟΛΛΩΝ» στις 20:00.
Στις Μαθητικές Συναυλίες θα λάβουν μέρος οι σπουδαστές όλων των Σχολών που λειτουργούν στο Ωδείο.
Οι συναυλίες αυτές σκοπό έχουν να παρουσιάσουν τη δουλειά και τους κόπους – μαθητών και καθηγητών – της εκπαιδευτικής χρονιάς 2012-2013. Περιμένουμε από εσάς, τους γονείς και τους φίλους των παιδιών του Ελληνικού Ωδείου Πύργου να παρακολουθήσετε τα παιδιά μας και να τα επιβραβεύσετε στην προσπάθειά τους.
Για το Ελληνικό Ωδείο Πύργου η Σχολική Χρονιά αρχίζει με Μουσική και κλείνει για Καλοκαίρι με Μουσική.