Με μεγάλη επιτυχία συνεχίζεται από την περασμένη εβδομάδα, στην εξέλιξη του το τουρνουά ποδοσφαίρου 5χ5 που διεξάγεται στο Γούμερο (στο γήπεδο Καλτσέτο) με τη διοργάνωση του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Γουμέρου “Οδυσσέας Ελύτης”.
Με συμμετοχές από πολλές ομάδες που δημιουργήθηκαν για το τουρνουά, από το Γούμερο, το Μουζάκι, την Αγ. Άννα, την Πεύκη, το Κλινδιά, την Πέρσαινα, και την ευρύτερη περιοχή, αλλά και τον Πύργο.
Μετά την πρώτη φάση των Ομίλων, το τουρνουά έχει φτάσει στη φάση των ημιτελικών. Που γίνονται την Τρίτη, με μεγάλο ενδιαφέρον.
Τα ζευγάρια είναι:
Τανκς – Μπαρτσελιώμα και Χαβαλένθια – Μπέμπηδες
* Στη φωτό, η εκ των φαβορί ομάδα “Τανκς” του αγέραστου και αρχηγού της Ολυμπιάδας Γουμέρου, Νίκου Τσίμπρη (ο οποίος όπως αναφέρουμε και σε άλλο σχετικό θέμα στη στήλη ΑΘΛΗΤΙΚΑ, έχει ήδη πολύ ενεργό ρόλο στο νέο ξεκίνημα που κάνει η ομάδα)