Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Εμπορικών Συλλόγων Ηλείας εκλέχθηκε κατά την χθεσινή συνεδρίαση ο Θανάσης Σκορδαλής ομόφωνα από τα νεοεκλεγέντα μέλη του Δ.Σ, τα οποία προέκυψαν μετά τις αρχαιρεσίες της 01/10/2014.
Το νέο Δ.Σ απαρτίζουν οι
Αθανάσιος Σκορδαλής – Πρόεδρος,
Χαράλαμπος Παλλαδινός – Α΄αντιπρόεδρος
Κων/νος Πετρόπουλος – Β΄ αντιπρόεδρος
Παναγιώτης Τορέγας – Γενικός Γραμματέας
Νίκος Καρυώτης – Οικονομικός Επόπτης
Την Ελεγκτική Επιτροπή απαρτίζουν οι
Κώστας Μητρόπουλος (Πρόεδρος)
Νίκος Τσάκωνας (Μέλος)
Δημήτρης Μακρυγιάννης(Μέλος)
Αντιπρόσωποι στην Ε.Σ.Ε.Ε εξελέγησαν οι
Γεώργιος Αλεξανδρόπουλος, Νικόλαος Κάρδαρης, Νικόλαος Καρυώτης, Αλέξιος Καστρινός, Δημήτριος Μακρυγιάννης, Κωνσταντίνος Μητρόπουλος, Χαράλαμπος Παλλαδινός, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος, Χρήστος Πλατής, Αθανάσιος Σκορδαλής, Νικόλαος Σκορδαλής, Παναγιώτης Τορέγας, Νικόλαος Τσάκωνας και Γεώργιος Τσερεμές.