Έχει στιγματίσει με τη μουσική του γενιές ολόκληρες. Μικροί και μεγάλοι σιγοτραγουδούν τους στίχους του εδώ και χρόνια ? Είναι αναμφισβήτητα ένας από τους μεγαλύτερους καλλιτέχνες που έχουμε δει και η εμφάνιση του στο λιμάνι της Κυλλήνης ήταν από τις πιο ωραίες συναυλίες του καλοκαιριού.
Σαράντα χρόνια στη μουσική σκηνή έκλεισε λοιπόν ο αειθαλής Βασίλης Παπακωνσταντίνου και φυσικά το γιόρτασε ? τραγουδώντας ! Για τον λόγο αυτό μαζεύτηκαν οι θαυμαστές του, με το κλίμα να είναι αντάξιο του ονόματος και της ιστορίας του. Ο γνωστός καλλιτέχνης απέκτησε άμεσα επαφή με το κοινό που τον αποθέωνε σε κάθε ευκαιρία.
Πρόκειται για έναν άνθρωπο που δεν θέλει ιδιαίτερες συστάσεις, καθώς τα τραγούδια του φωλιάζουν στις καρδιές μας και η φωνή του συντροφεύει τα βράδια μας και τις στιγμές μας μια ολόκληρη ζωή ? Η παρουσία του και η ερμηνεία του ήταν εξαιρετική και χθες το βράδυ, και μάγεψε όσους ήρθαν να τον παρακολουθήσουν.
Δείτε φωτογραφίες