Όπως έγινε γνωστό, αναβλήθηκε τελικά και παίρνει μια μικρή χρονική παράταση, η αρχικά προγραμματισμένη για αυτή τη Δευτέρα, συνάντηση που θα είχε επί ηλειακού εδάφους, ο μεγαλομέτοχος της ερυθρόλευκης ΠΑΕ Θανάσης Παπαγεωργίου με το ποδοσφαιρικό τμήμα.
* Σύμφωνα με τις πληροφορίες, η αιτία είναι ότι, σοβαροί κι επείγοντες επαγγελματικοί αλλά και προσωπικοί λόγοι, δεν επιτρέπουν στο Θανάση Παπαγεωργίου να μετακινηθεί από την Αθήνα αυτές τις μέρες.
Για αυτό δε μπόρεσε να έρθει στην Ηλεία, ούτε το Σαββατοκύριακο, ούτε να έρθει τη Δευτέρα. Κι έτσι, αυτό που πλέον προγραμματίζεται είναι να γίνει συνάντηση στην Αθήνα πλέον.
Και πιθανότατα με τους παίκτες να παρευρίσκονται σε αυτήν με δυο “δόσεις”, σε ισάριθμα γκρουπ. Ίσως ένα την Τρίτη και το άλλο την Τετάρτη (η οριστικοποίηση επ΄αυτού θα γίνει ως αύριο).
Νέα αναμονή (και) για Ν. Παντελή
* Ενώ, συναντήθηκαν τελικά, έστω και για μικρό χρονικό διάστημα αυτή τη φορά, επί αθηναικού εδάφους, ο Θ. Παπαγεωργίου με τον τεχνικό Νίκο Παντελή. Χωρίς πάντως να προκύψει κάτι ουσιαστικό. Απλά, όπως έχουμε περιγράψει στα προηγούμενα ρεπορτάζ, ο Ν. Παντελής έδωσε στο μεγαλομέτοχο και γραπτή έκθεση.
Και ουσιαστικά αυτό που αναμένεται είναι η τελική απόφαση που θα πάρει ο Θ. Παπαγεωργίου για το Ν. Παντελή, πάνω σε αυτά που έχει ήδη περιγράψει και ζητήσει ο τεχνικός.
* * * ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ – Τι έχει αναφέρει και ζητήσει ο Ν. Παντελής – Η τωρινή κατάσταση των παικτών – ΕΔΩ –
http://www.iliaoikonomia.gr/news_details.php?id=26484#.U0F3GKh_uYI
* Υπενθυμίζεται ακόμα ότι σε ότι αφορά την προσεχή συνάντηση με τους παίκτες: Όπως γνωστοποιήθηκε μετά το τέλος του τελευταίου αγώνα την Κυριακή που πέρασε, από τον ίδιο το μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ, τον Θανάση Παπαγεωργίου, πλέον υπάρχει διακοπή των δραστηριοτήτων για μια εβδομάδα (καθώς και ανάλογη χρονικά άδεια, σε όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα).
Και είχε δοθεί ήδη ραντεβού από το μεγαλομέτοχο σε όλα τα μέλη του ποδοσφαιρικού τμήματος (παίκτες κυρίως, αλλά και τεχνικό και λοιπό τιμ κ.τ.λ.) για την προσεχή Δευτέρα 7 Απριλίου. Το οποίο είχε προγραμματιστεί να γίνει στο καφέ – μπαρ “Θέα” (στην Κουρούτα, ιδιοκτησίας ως γνωστόν του Θ. Παπαγεωργίου) το μεσημέρι της μέρας αυτής.
Όπου συγκεκριμένα ο Θανάσης Παπαγεωργίου, όπως ήδη τους ανέφερε, θα γνωστοποιούσε στη συνάντηση αυτή, αποφάσεις που έχει πάρει για τη συνέχεια της ομάδας, και μέσα σε αυτές το ποιοί θα μείνουν και το ποιοί θα αποχωρήσουν.
* Και προφανώς, ανάλογα με το τι αποφασιστεί πάνω σε αυτό το θέμα, θα καθοριστεί και ποιά θα είναι άμεσα η όποια αγωνιστική συνέχεια (αν δηλαδή θα σταματήσουν και σε ποιό βαθμό οι προπονήσεις, αν θα συνεχιστούν από κει και πέρα, και με ποιούς παίκτες, και ποιό τεχνικό τιμ, κ.τ.λ.). Με το πρωτάθλημα να έχει σταματήσει φέτος από τόσο νωρίς, για τις περισσότερες ομάδες, λόγω του συστήματος διεξαγωγής του…
Ισόπαλοι με Ηρακλή Ψαχνών οι Νέοι Κ19
Για την 22η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου του πρωταθλήματος FOOTBALL LEAGUE Νέων Κ19 η ομάδα του Πανηλειακού αγωνίστηκε το Σάββατο ως γηπεδούχος με την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών και αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 στον αγώνα που έγινε στο Στάδιο Πύργου (αναλυτικότερο θέμα προσεχώς).