Για το πρωτάθλημα Νέων Κ 19 της Football league στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής οι Νέοι του Πανηλειακού αγωνίστηκαν ως γηπεδούχοι μετά από δυο σερί ματς εκτός έδρας, την Παρασκευή στο Ενωσιακό γήπεδο Σπιάτζας, με την Καλλιθέα και επικράτησαν με 2-1.
* Σε ένα ματς που έγινε υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες (συνεχής βροχόπτωση) η ομάδα ήταν αρκετά καλή και πήρε δίκαια τη νίκη. Επανερχόμενη έτσι στα νικηφόρα αποτελέσματα, αλλά και παραμένοντας ψηλά στη βαθμολογία του αντίστοιχου πρωταθλήματος.
Οι ερυθρόλευκοι που είχαν από την αρχή την υπεροχή, προηγήθηκαν 1-0 στο 28′ με σουτ του Κωνσταντόπουλου μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Μπακατσέλου. Ενω νωρίτερα, σουτ του Μπακόπουλου είχε περάσει άουτ.
Στις αρχές του δεύτερου μέρους (49′) ήρθε προσωρινά η ισοφάριση για την αθηναική ομάδα, με σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Πανηλεακός πέρασε και πάλι μπροστά.
Και στο 54′ έγινε το 2-1, σε μια παρόμοια φάση με αυτή του πρώτου γκολ και τους ίδιους πρωταγωνιστές, αφού μετά από γύρισμα του Μπακατσέλου, ο Κωνσταντόπουλος και πάλι σε επίκαιρη θέση, με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Ενω στη συνέχεια η ομάδα είχε και δοκάρι με το Δημητρακόπουλο (64′).
Πανηλειακός (Λ. Αθανασόπουλος): Κουρουμπέτσης, Γεωργίου, Ντάβαρης, Βαβάτσικος, Μουσχούλιας, Μπακόπουλος (55′ Μάρκου), Κωνσταντόπουλος (84′ Φίλαι), Μπακατσέλος (72′ Μπουτσικάκης), Δημητρακόπουλος (87′ Αλαιμπέου), Μεντές, Κακολύρης
Λόγω μιας αγωνιστικής από 4 κίτρινες κάρτες ήταν απών ο Παναγιωτόπουλος.
* Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Ηρακλής Ψαχνών – Αχαρναϊκός 0-2
Παναχαϊκή – Φωκικός 7-0
Βύζας – Επισκοπή 0-4
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Χανιά 1-1
Αστέρας Μαγούλας – Παναιγιάλειος 4-0
Γλυφάδα – Φωστήρας 1-1
Η Βαθμολογία – Σε 17 αγώνες
Αχαρναικός 36
Αστέρας Μαγούλας 33
Ολυμπιακός Βόλου 32
Χανιά 32
Καλλιθέα 31
Πανηλειακός 31
Ηρακλής Ψαχνών 26
Επισκοπή 26
Παναχαική 23
Γλυφάδα 22
Φωστήρας 22
Παναιγιάλειος 11
Βύζας 7
Φωκικός 3
* Να σημειωθεί ότι ο Πανηλειακός έχει πετύχει 30 γκολ κι έχει δεχτεί 13, και η αμυντική λειτουργία με τον αριθμό αυτό είναι η δεύτερη καλύτερη του Ομίλου ως τώρα, έχει δεχτεί 10 ο Ολυμπιακός Βόλου, 15 ο Αστέρας Μαγούλας, 16 ο πρωτοπόρος Αχαρναικός)