Παραδόθηκαν χτες το απόγευμα στην Ιερά Μητρόπολη Ηλείας τα είδη πρώτης ανάγκης ,είδη ρουχισμού, τρόφιμα, και συσκευές που συγκεντρώθηκαν με πρωτοβουλία της Διονυσίας – Θεοδώρας Αυγερινοπούλου και με τη συνεργασία της Amway Hellas.
Ο Επίσκοπος Ωλένης κ.κ.Αθανάσιος Μπαχός ευχαρίστησε την κα. Αυγερινοπούλου και τον εκπρόσωπο της Amway Hellas για την πολύτιμη προσφορά τους προς τους Ηλείους πλημμυροπαθείς της 5ης Φεβρουαρίου 2012.
Η ανθρωπιστική βοήθεια προς τις 200 οικογένειες, που δήλωσαν επίσημα στις κοινωνικές υπηρεσίες της Περιφέρειας ότι επλήγησαν από τις πλημμύρες της 5ης Φεβρουαρίου θα παραδοθούν σε ειδική τελετή στην έδρα της Ιεράς Μητρόπολης Ηλείας (28ηςΟκτωβρίου 54, Πύργος), η οποία θα αναλάβει μέσα από το δίκτυο αλληλεγγύης και τη διανομή της.