Της Μαρίας Καραντώνη
Στην ολοκλήρωση μίας ακόμη σπουδαίας μεταγραφικής κίνησης προχώρησαν χθες οι ιθύνοντες του Πανόπουλου, καθώς ήρθαν σε συμφωνία με τον μεσοεπιθετικό της Καλαμάτας Σπύρο Καρατζανίδη. Ο 20χρονος ποδοσφαιριστής της «Μαύρης Θύελλας» είπε το «ναι» στου ανθρώπους του ΠΦΟΠ και αναμένεται να αποτελέσει μία ακόμη αξιόπιστη επιλογή για τον Λάκη Αθανασόπουλο στους «μικρούς». Να προσθέσουμε σ’ αυτό το σημείο ότι ο Καρατζανίδης έχει παίξει και στην Αχαϊκή, ενώ και στο νέο πρωτάθλημα θα είναι υποχρεωτική στο βασικό σχήμα η χρήση τριών ποδοσφαιριστών μέχρι 20 ετών.
Ακόμα τέσσερις
Παράλληλα, συνεχίζονται οι επαφές και με άλλους παίκτες που αποτελούν υποψήφιους μεταγραφικούς στόχους και στόχος είναι η απόκτηση ενός ακόμα «μικρού» και τριών έμπειρων. Ήδη οι συζητήσεις βρίσκονται στο τελικό στάδιο και μέσα στις επόμενες ημέρες αναμένεται να έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία για τη συμπλήρωση του ρόστερ.