Καπνός έγιναν τα λεφτά που υπήρχαν στο χρηματοκιβώτιο των γραφείων της Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Ηλείας – Ολυμπίας στην συμβολή των οδών Τ.Πετροπούλου και Κοκκίνου απο κλοπή που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο.
Οι κλέφτες εκμεταλλευόμενοι το Σαββατοκύριακο όπου είναι κλειστά τα γραφεία μπήκαν και με εργαλεία κατάφεραν και άνοιξαν το χρηματοκιβώτιο που υπήρχε στο χώρο.
Σύμφωνα με πληροφορίες το ποσό είναι άνω των 15.000 ευρώ. Το περιστατικό έχει γνωστό σήμερα, Δευτέρα, το πρωί όταν υπάλληλοι της επιχείρησης επέστρεψαν στην εργασία τους.
Η αστυνομία διενεργεί έρευνα για το περιστατικό.