Τουρνουά στη μνήμη του αξέχαστου και αδικοχαμένου Ηλείου ποδοσφαιριστή Χρήστου Δήμα διοργανώνεται τη Δευτέρα του ΠΑΣΧΑ από φίλους και συγχωριανούς του στο Αλποχώρι.
Συγκεκριμένα, τη μέρα αυτη, στο γήπεδο Αλποχωρίου, με ώρα έναρξης στις 4.00 θα πραγματοποιηθεί τουρνουά ποδοσφαίρου, με συμμετοχή τεσσάρων ομάδων, του Αετού Αλποχωρίου, του Ολυμπιακού Μυρτιάς, του Άρη Ξυλοκέρας και του Εθνικού Γερακίου. Θα αγωνιστούν, κατόπιν κλήρωσης, αρχικά σε δυο αγώνες των 45′ κι έπειτα οι δυο νικητές θα παίξουν στον τελικό (πριν την έναρξη του οποίου θα τελεστεί και δέηση εις μνήμη του Χρήστου Δήμα). Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους όσους επιθυμούν να προσέλθουν.