Η λέσχη αρχιμαγείρων Ελλάδος διοργανώνει την Κυριακή 07/2/2016 και ώρα 11:30 την εκδήλωση “Φεστιβάλ Γεύσεων και πολιτισμού” και θα παρουσιάσει παραδοσιακά προϊόντα του τόπου μας τα οποία και θα μαγειρέψουν οι εκπρόσωποι Chef του Ν. Ηλείας, κ. Ali Sanaway και κ. Γιάννης Παναγιωτακόπουλος καθώς και Chef από τους Ν.Αχαΐας, Ν.Μεσσηνίας και Ν.Ζακύνθου.
Παρόντες θα είναι ο περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδος και μέλος του Δ.Σ. της λέσχης αρχιμαγείρων, Chef κ. Καραμπίνης Δημήτριος. Συμμετοχη θα εχουν και οι μαθητες μαγειρικης ζαχαροπλαστικης της Σχολής Σμαρνάκη.
Θα ακολουθήσει ομιλία διατροφής απο την Διαιτολόγο- Διατροφολόγο Χριστακοπούλου Μαρία και
Χορευτική έναρξη της εκδήλωσης της σχολής Δήμητρας Μπέρτσου.