Mε τρια ακόμη πανελλήνια μετάλλια επέστρεψε από την Πάτρα ο Φιλαθλητικός όπου συμμετείχε στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα για παιδιά κάτω των 13 ετών. Ο ανταγωνισμός πολύ μεγάλος και το επίπεδο ανεβασμένο σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια παρόλα αυτά όμως η ομάδα της πόλης μας αποτελούμενη από 12 παιδιά που ακολούθησαν με τους γονείς τους την αποστολή εφερε πίσω 3 πανελληνια μετάλλια πράγμα που δείχνει οτι σε κάθε ηλικιακή κατηγορία ο Φιλαθλητικός διαθέτει καλά και άξια παιδιά με καλή τεχνική κατάρτιση.
Από τις επιτυχίες ξεχωρίζει το χάλκινο μετάλλιο στο μονό παγκορασίδων της Κωνσταντίνας Κατσίγιαννη που ηρθε να επισφραγίσει την ανοδικ’ή της πορεία. Η μικρή Κωνσταντίνα έδειξε οτι βρισκεται στο σωστο δρομο και αγωνιζόμενη με ηρεμία και ωριμότητα έφτασε σε αυτη την μεγάλη διάκριση. Επίσης χάλκινο μετάλλιο και στο μεικτό με συμπαίκτη τον μικρότερο ηλικιακά και μεταλλιούχο στα 11άρια Κυριάκο Κατσιαδράμη δείχνοντας οτι αποτελούν αυτα τα παιδιά ένα απο τα καλύτερα δίδυμα στο χώρο.
Τέλος μεγάλη και σημαντική επιτυχία είχαμε και στο διπλό παμπαίδων όπου το δίδυμο του συλλόγου αποτελούμενο από τους Δημήτρη Καρβουνιάρη και Χάρη Στεφανόπουλο έφτασε πανάξια ως τον τελικό και διεκδίκησε το χρυσό αλλά περιορίστηκε τελικά στην δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο. Οι δύο αθλητές του Φιλαθλητικού αγωνιζόμενοι με πάθος έκαναν την υπέρβαση και έδειξαν οτι μπορούν περισσότερα στο εγγύς μέλλον.
Εκτός όμως από αυτά τα παιδια την αποστολή του συλλόγου αποτελούσαν και οι: Άγγελος Βακαλόπουλος, Αλέξανδρος Φάμελος, Ελένη Αργυροπούλου, Ευγενία Νικολακοπούλου,Ναταλία Κολακλίδη, Αλεξάνδρα Μπερτσάτου, Μάρθα Δημοπούλου, και Μαριρένια Αναστασοπούλου τα οποία παιδια αγωνίστηκαν εξαιρετικά και από ατυχία και στις λεπτομέρειες δεν αποκόμισαν ιδιαίτερα στα διπλά ένα μετάλλιο και αυτά, καθώς “κολλήσαν” στις 8άδες του ταμπλώ. Το μέλλον τους ανήκει και με σκληρή και επίμονη δουλειά θα το καταφέρουν και αυτό.