Συνεχίστηκε την Κυριακή εντατικά η αγωνιστική δραστηριότητα στο τοπικό ποδόσφαιρο. Η συνοπτική εικόνα, για Γ’ Εθνική, Α1 Ηλείας, Α2, Β’ και Γ’ Κατηγορία έχει ως εξής (αγώνες, βαθμολογίες και συνέχεια)…
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής
Ατρόμητος Αχαΐας- Κόρινθος 0-1
Πανναυπλιακός – Εθνικός Σαγέικων 1-1
Παναρκαδικός – Αστέρας Αμαλιάδας 2-0
ΑΕ Μεσολογγίου – ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Μεσσηνιακός – Άρης Αιτωλικού 2-0
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Καλαμάτα 2-1
ΑΕ Καραϊσκάκης – Παναργειακός 2-0
Αχαϊκή – ΑΕ Ερμιονίδας 1-2
Η βαθμολογία (σε 12 αγωνιστικές)
Καραϊσκάκης 17-9 31
———————————-
Ερμιονίδα 17-9 25
Μεσσηνιακός 18-9 23
Αχαϊκή 14-9 23
Καλαμάτα 20-10 22
Παναργειακός 17-11 22
Κόρινθος 15-9 22
ΠΑΟ Βάρδας 9-8 18
———————————–
Δόξα Ν. Μανολ. 13-13 17
Παναρκαδικός 12-11 16
Ατρόμητος Αχαΐας 12-13 13
Μεσολόγγι 13-18 11
Πανναυπλιακός 13-19 11
Εθνικός Σαγεΐκων 7-24 7
Αρης Αιτωλικού 7-17 5
Αστέρας 8-23 4
Επομένη αγωνιστική (13η)
Άρης Αιτωλικού- Παναρκαδικός
Αχαϊκή- Α.Ε . Καραϊσκάκης
Ερμιονίδα- Δόξα Νέας Μανωλάδας
Καλαμάτα- Μεσολόγγι
Κόρινθος- Εθνικός Σαγέικων
Παναργειακός- Μεσσηνιακός
ΠΑΟ Βάρδας- Πανναυπλιακός
Αστέρας Αμαλιάδας – Ατρόμητος Αχαΐας
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΕΡΡΟΙΟΣ
Αποτελέσματα- 18η αγωνιστική
ΠΑΟ Κακοβάτου- Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 4-0
Λευκός Αστέρας Σκ.- Κεραυνός Χειμαδιού 1-1
Προοδευτική- ΑΟ Χαβαρίου 2-3
Δάφνη Ανδραβίδας- Ολυμπιάδα Γουμέρου 4-0
Ξενοφών Κρεστένων- Άρης Αρχαίας Ολυμπίας 0-1
Ολυμπιακός Σαβαλίων – ΑΠΟ Κουρτεσίου 2-1
Αίας Γαστούνης- Ενιπέας Λαντζοϊου 0-3
Κένταυρος Μαγούλας- Νίκη Τραγανού (σήμερα)
Η Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)
Νίκη Τραγανού 49-14 47
Άρης Αρχ. Ολυμπίας 40-8 44
Ολυμπιακός Σαβαλίων 26-22 31
Αίας Γαστούνης 33-28 30
Δάφνη Ανδραβίδας 28 -16 29
Κένταυρος Μαγούλας 32-21 29
Ξενοφών Κρεστένων 40-26 27
Κεραυνός Χειμαδιού 29 -33 26
Λευκός Αστέρας Σκουρ.27-30 26
Ενιππέας Λατζοίου 26-23 25
ΑΠΟ Κουρτεσίου 29-37 23
Α.Ο.Χάβαρι 24 -34 21
ΠΑΟ Κακοβάτου 22-46 14
Προοδευτική 24-35 11
Αναγέννηση Παλαιοχωρ. 16-30 10
Ολυμπιάδα Γουμέρου 15-46 6
- Από ένα ματς λιγότερο έχουν Κένταυρος Μαγούλας – Νίκη Τραγανού (Δευτέρα, 3.00)
Επόμενη αγωνιστική (19η)
Ολυμπιάδα Γουμέρου-Ξενοφών Κρεστένων
Χάβαρι-Κένταυρος Μαγούλας
Αναγέννηση Παλ.-Λευκός Αστέρας
ΠΑΟ Κακοβάτου-Δάφνη Ανδρ.
Κεραυνός Χειμαδιού-Προοδευτική Μαν.
Άρης Αρχ.Ολυμπίας-Ολυμπιακός Σαβαλίων
Νίκη Τραγανού-Αίας Γαστούνης
Ενιπέας Λαντζοίου-ΑΠΟ Κουρτεσίου
* Τα έξι πρώτα είναι για το Σάββατο 11/1, και τα άλλα δυο για την Κυριακή 12/1
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ACS
Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής
Ατρόμητος Καβασίλων- Αλφειός Επιταλίου: 3 – 1
Αργοναύτης Κατακόλου – Ν. Απόλλων Δουνείκων 2 – 1
Α.Ο. Χελιδόνια – Ατρόμητος Βαρβάσαινας: 1 – 0
Ολυμπιακός Μυρτιάς – Μυρσιναικός : 0 – 2
Αλφειονίδα – Ηλειακός Βαρθολομιού: 2 – 1
Ηρακλής Π/Β – Αετός Αλποχωρίου: 6 – 0
Ηλειακός Λεχαινών – Πέλοπας Πύργου :2 – 2
Κεραυνός Καλλικώμου – Ολυμπιακός Λαμπετίου: 1 – 0
Η βαθμολογία (Σε 14 αγωνιστικές )
Αργοναύτης Κατακόλου 30 – 9 31
—————————————————-
Ατρόμητος Καβασίλων 25 – 17 31
Ν.Απόλλων Δουνείκων 29 – 15 29
Ηλειακός Βαρθολομιού 30 – 7 29
Αλφειός Επιταλίου 29 – 17 29
Μυρσιναικός 36 – 17 29
Ηλειακός Λεχαινών 25 – 15 25
Πέλοπας Πύργου 24 -20 24
Αλφειονίδα Αλφειούσας 19 – 17 21
Κεραυνός Καλλικώμου 25 – 19 19
—————————————————-
Α.Ο. Χελιδόνια 16 -21 18
Ηρακλής Π/Β 28 – 24 16
Ολυμπιακός Μυρτιάς 15 – 43 7
Ολυμπιακός Λαμπετίου 12 -18 5
————————————
Αετός Αλποχωρίου 6 – 44 4
Ατρόμητος Βαρβάσαινας 8 -39 1
Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Αλφειός Επιταλίου – Ν. Απόλλων Δουνείκων
Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Ατρόμητος Καβασίλων
Μυρσιναικός – Αργοναύτης Κατακόλου
Ηλειακός Βαρθολομιού – Α.Ο. Χελιδόνια
Αετός Αλποχωρίου – Ολυμπιακός Μυρτιάς
Πέλοπας Πύργου – Αλφειονίδα
Ολυμπιακός Λαμπετίου – Ηρακλής Π/Β
Κεραυνός Καλλικώμου – Ηλειακός Λεχαινών
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SM TEΡΖΗΣ
1ος όμιλος
Αποτελέσματα (14η Αγωνιστική)
A.E. Πηνείας – Νέδας Γιανν/ου : 2 – 1
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Α.Ο. Μακρισίων : 3 – 0
Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Ν. Ατρόμητος Λαστείκων : 4 – 2
Δόξα Ελαιώνα – Θύελλα Πύργου : 3 – 2
Άρης Λανθίου – Α.Ο. Αγ. Γεωργίου :4 – 1
Α.Ε. Κανουλίων – Πανωλενιακός :2 – 2
Θρίαμβος Πύργου – Α.Ο. Νεοχωρίου : 2 – 3
Ωλενιακός – Πήγασος Πρασίνου : 1 – 0
Η βαθμολογία
(Σε 14 αγωνιστικές )
Δόξα Ελαιώνα 35 -11 39
———————————————
Πανωλενιακός 37 -14 34
Ολυμπιακός Ζαχάρως 34 -11 31
Άρης Λανθίου 30 – 15 29
——————————————
Α.Ε. Κανουλίων 23 – 16 27
Θύελλα Πύργου 26 -17 24
Απόλλων Ν. Φιγαλείας 27 -22 21
Α.Ο. Μακρισίων 17 – 24 19
Α.Ο.Νεοχωρίου 18 -24 19
Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 18 – 21 17
Α.Ο. Αγ. Γεωργίου 18 – 28 13
Α.Ε. Πηνείας 15 – 25 13
Θρίαμβος Πύργου 19- 30 12
——————————————
Ωλενιακός Ωλενας 8 – 24 9
Πήγασος Πρασίνου 16 – 37 8
——————————————-
Ατρόμητος Λαστείκων 13 – 35 5
- Ο Α.Ο. Αγ. Γεωργίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 2 βαθμούς
- Ο Ν. Ατρόμητος Λαστείκων έχει έναν μηδενισμό (ματς με Α.Ε.Κανουλίων)
Η επόμενη αγωνιστική(15η)
Νέδας Γιανν/ου – Α.Ο. Μακρισίων
Ν. Ατρόμητος Λαστείκων – Α.Ε. Πηνείας
Θύελλα Πύργου – Ολυμπιακός Ζαχάρως
Α.Ο. Αγ. Γεωργίου – Απόλλων Ν. Φιγαλείας
Πανωλενιακός – Δόξα Ελαιώνα
Α.Ο. Νεοχωρίου – Άρης Λανθίου
Πήγασος Πρασίνου – Α.Ε. Κανουλίων
Ωλενιακός – Θρίαμβος Πύργου
2ος όμιλος
Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)
Ηρακλής Πύργου – Ν. Κόροιβος Κατσαρού: 0 – 4
Κένταυρος Σωστίου – Εθνικός Αμπελοκάμπου : 1 – 3
Αχιλλέας Νεοχωρίου – Ελπίδα Βαρθολομιού: 3 – 3
Εθνικός Αμαλιάδας – Αετός Κέντρου: 7 – 2
Πηνειακός – Λέοντες Αμαλιάδας : 1 – 3
Άρης Δήμητρας Κένταυρος Καπελέτου : 9 – 0
Εθνικός Γερακίου – Φίλιππος Ανδραβίδας : 4 – 0
Πάνθηρες Αμαλιάδας – Θύελλα Καρδαμά : 0 – 3 ά. ά.
Η βαθμολογία
(Σε 14 αγωνιστικές)
Εθνικός Αμπελοκάμπου 27 – 12 28
———————————————–
Φίλιππος Ανδραβίδας 24 – 20 28
Θύελλα Καρδαμά 27 – 8 27
Εθνικός Γερακίου 42 – 15 27
———————————————-
Αετός Κέντρου 37 – 26 26
Άρης Δήμητρας 33 – 19 26
Ν.Κόροιβος Κατσαρού 28 – 14 26
Εθνικός Αμαλιάδας 25 -17 25
Λέοντες Αμαλιάδας 24 – 23 17
Πηνειακός 19 -22 15
Ελπίδα Βαρθολομιού 22 -28 15
Αχιλλέας Νεοχωρίου 21 – 24 15
Ηρακλής Πύργου 19 -36 12
Κένταυρος Καπελέτου 19 -52 11
Κένταυρός Σωστίου 9 – 48 4
—————————————————-
Πάνθηρες Αμαλιάδας 13 – 29 0
- Ο Αχιλλέας Νεοχωρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 6 βαθμούς , ενώ οι Πάνθηρες και ο Αετός Κέντρου με – 2 βαθμούς.
- Οι Πάνθηρες Αμαλιάδας αποχώρησαν από το πρωτάθλημα και χουν – 6 βαθμούς.
Η επόμενη αγωνιστική(15η)
Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Εθνικός Αμπελοκάμπου
Ελπίδα Βαρθολομιού – Ηρακλής Πύργου
Αετός Κέντρου – Κένταυρος Σωστίου
Λέοντες Αμαλιάδας – Αχιλλέας Νεοχωρίου
Κένταυρος Καπελέτου – Εθνικός Αμαλιάδας
Φίλιππος Ανδραβίδας – Πηνειακός
Θύελλα Καρδαμά – Άρης Δήμητρας
Πάνθηρες – Εθνικός Γερακίου 0-3 α.α.
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – LEGEA
1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα(12η αγωνιστική)
Αγ. Δημ. Πουρναρίου – Πρόοδος Σαλμώνης: 0 – 7
Απόλλων Σμίλα – Α.Ο. Κουτσοχέρας: 2 – 0
Ερμής Πλατάνου – Πέλοπας Πελοπίου: 2 – 3
Α.Ο. Ανδρίτσαινας – Α.Ο. Αμπελώνας: 0 – 1
Ρεπό: Κεραυνός Βρίνας
Η βαθμολογία
(σε 12 αγώνες)
Πρόοδος Σαλμώνης 34 – 14 23
Κεραυνός Βρίνας 34 – 16 21
Ερμής Πλατάνου 25 – 14 20
Α.Ο. Ανδρίτσαινα 24 – 15 19
——————————————-
Πέλοπας Πελοπίου 23 – 24 17
Α.Ο.Κουτσοχέρας 16 -14 13
Α.Ο. Αμπελώνας 16 – 29 13
Απόλλων Σμίλα 10 -21 9
Αγ.Δημ. Πουρναρίου 7 – 44 1
* Ρεπό στο β΄ γύρο έχουν κάνει: Απόλλων Σμίλα, Α.Ο. Κουτσοχέρας, Κεραυνός Βρίνας
Η επόμενη αγωνιστική(13η)
Πρόοδος Σαλμώνης – Α.Ο. Κουτσοχέρας
Α.Ο. Αμπελώνας – Ερμής Πλατάνου
Κεραυνός Βρίνας- Απόλλων Σμίλα
Πέλοπας Πελοπίου – Αγ. Δημ. Πουρναρίου
Ρεπό: Α.Ο. Ανδρίτσαινας
2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα (12η αγωνιστική)
Αναγέννηση Κορυφής – Απόλλων Γαστούνης: 2 – 1
Άφοβος Βροχίτσας – Δόξα Αγ. Μαύρας : 4 – 1
Πρίγκιπες Λεχαινών – Α.Ο. Αρετής : 1 – 2
Α.Ο. Περιστερίου – Αίολος Πύργου: 3 – 0 ά. ά.
Ρεπό: Αναγέννηση Αμαλιάδας
Η βαθμολογία
(σε 12 αγώνες)
Α.Ο. Αρετής 37 -16 29
Αφοβος Βροχίτσας 18 – 10 20
Δόξα Αγ. Μαύρας 17 -15 17
Πρίγκιπες Λεχαινών 25 – 15 16
—————————————
Αναγέννηση Κορυφής 23 – 27 13
Α.Ο.Περιστερίου 20 – 24 13
Αναγέννηση Αμαλιάδας18 – 21 12
Απόλλων Γαστούνης 18 – 23 12
Αίολος Πύργου 5 – 30 -6
*Ρεπό στο β’ γύρο έχουν κάνει: Άφοβος Βροχίτσας, Δόξα Αγ. Μαύρας, Αναγέννηση Αμαλιάδας.
* Ο Αίολος Πύργου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
Η επόμενη αγωνιστική (13η)
Απόλλων Γαστούνης – Δόξα Αγ. Μαύρας
Αίολος Πύργου – Πρίγκιπες Λεχαινών 0-3 α.α
Αναγέννηση Αμαλιάδας- Άφοβος Βροχίτσας
Α.Ο. Αρετής – Αναγέννηση Κορυφής
Ρεπό: Α.Ο. Περιστερίου