Τα ματς της 14ης αγωνιστικής στη Β’ Κατηγορία Ηλείας, και στους δυο Ομίλους, πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι της Τετάρτης για τα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου.
Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική (καθώς και πότε αυτή γίνεται) ανά Όμιλο:
Β” Ηλείας “Ασφάλειες Αριστογείτων”
1ος Όμιλος – 14η αγωνιστική
Ολυμπιακος Πυργου – Πηγασος Πρασινου 5-2
Απολλων Σμιλα – Άφοβος Βροχιτσας 2-0
Απολλων Ν. Φιγαλειας – ΑΟ Μακρισιων 0-1
ΑΕΚ Πυργου – Ωλενιακος Ωλενας 1-1
Πελοψ Πελοπιου – ΑΟ Κουτσοχερας 5-0
Κεραυνος Βρινας – ΑΟ Αμπελωνα 3-1
ΑΟ Ανδριτσαινας – ΠΑΟ Κακοβατου 0-0
Προοδος Σαλμωνης – Ατρομητος Βαρβασαινας 2-1
Βαθμολογία – Σε 14 αγώνες
Απόλλων Σμίλα 40 – 4 39
ΑΟ Μακρισίων 37 – 17 29
Απόλλων Ν. Φιγ. 19 – 10 26
———————————————————-
Πρόοδος Σαλμώνης 24 – 16 26
Ολυμπιακός Πύργου 33 – 19 26
Πέλοπας Πελοπίου 34 – 16 25
ΠΑΟ Κακοβάτου 28 – 12 24
Άφοβος Βροχίτσας 19 – 23 22
ΑΕΚ Πύργου 33 – 20 22
Κεραυνός Βρίνας 16 – 18 21
Ωλενιακός Ωλενας 23 – 24 19
ΑΟ Ανδρίτσαινας 13 – 35 9
———————————————————-
Ατρόμητος Βαρβάσ. 23 – 48 9
ΑΟ Αμπελώνας 10 – 22 9
———————————————————-
ΑΟ Κουτσοχέρας 16 – 43 5
Πήγασος Πρασίνου 10 – 50 1
* Ο Πέλοπας Πελοπίου ξεκίνησε με –2 βαθμούς από την περασμένη περίοδο
* Ο Πήγασος έχει ένα μηδενισμό και -2 βαθμούς
* Στην τριπλή ισοβαθμία της ουράς η ως τώρα σειρά των ομάδων είναι όπως αναγράφεται
Η επόμενη 15η Αγωνιστική
ΣΑΒΒΑΤΟ 9/1
Πηγασος Πρασινου – Άφοβος Βροχίτσας
ΑΟ Αμπελωνα – ΑΕΚ Πυργου
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/1
ΑΟ Μακρισιων – Ολυμπιακος Πυργου
Ωλενιακος Ωλενας – Απολλων Σμιλα
ΑΟ Κουτσοχερας – Απολλων Ν. Φιγαλειας
ΠΑΟ Κακοβατου – Πελοψ Πελοπιου
Ατρομητος Βαρβασαινας – Κεραυνος Βρινας
Προοδος Σαλμωνης – ΑΟ Ανδριτσαινας
2ος Όμιλος – 14η αγωνιστική
Κενταυρος Σωστιου – Απολλων Γαστουνης 0-4
ΑΟ Περιστερι – Πηνειακος Αμαλιαδας 2-7
ΑΟ Καστρου – Πριγκηπες Λεχαινων 1-3
Δαφνη Ανδραβιδας – Θυελλα Καρδαμα 4-0
Λεοντες Αμαλιαδας – Φιλιππος Ανδραβιδας 3-2
ΑΟ Αρετης – Αρης Δημητρας 3-2
Αετος Αλποχωριου – Εθνικος Γερακιου 2-0
Ιφιτος Καλυβιων – ΑΕ Πηνειας 2-2
Βαθμολογία – Σε 14 αγώνες
Δάφνη Ανδραβ. 43 – 7 40
ΑΟ Αρετής 35 – 19 32
Πρίγκιπες Λεχαινών 30 – 16 27
———————————————————-
Πηνειακός 31 – 19 26
ΑΕ Πηνείας 29 – 15 26
Λέοντες Αμαλιάδας 31 – 22 24
Αετός Αλποχωρίου 25 – 20 23
Εθνικός Γερακίου 23 – 25 23
Φίλιππος Ανδραβ. 24 – 21 22
Απόλλων Γαστούνης 25 – 21 18
Θύελλα Καρδαμά 20 – 35 14
Ιφιτος Καλυβίων 20 – 37 11
———————————————————-
Κένταυρος Σωστίου 17 – 35 10
ΑΟ Κάστρου 15 – 35 10
———————————————————-
Άρης Δήμητρας 24 – 34 10
ΑΟ Περιστερίου 13 – 43 5
* Στην τριπλή ισοβαθμία της ουράς η ως τώρα σειρά των ομάδων είναι όπως αναγράφεται
Η επόμενη 15η αγωνιστική
ΣΑΒΒΑΤΟ 9/1
Απολλων Γαστουνης – Πηνειακος Αμαλιαδας
Φιλιππος Ανδραβιδας – ΑΟ Καστρου
Αρης Δημητρας – Δαφνη Ανδραβιδας
Εθνικος Γερακιου – Λεοντες Αμαλιαδας
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/1
ΑΕ Πηνειας – ΑΟ Αρετης
Ιφιτος Καλυβιων – Αετος Αλποχωριου
Πριγκηπες Λεχαινων – Κενταυρος Σωστιου
Θυελλα Καρδαμα – ΑΟ Περιστερι