Στο Εργατικό Κέντρο Πύργου πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων (Α1, Α2 και Β’ Κατηγορίας). Πριν την έναρξη της κλήρωση ο Γραμματέας της Ε.Π.Σ. Σάλας κ. Αυλωνίτης Νικόλαος μίλησε στο ακροατήριο και θα παρουσίασε το πρόγραμμα ανάπτυξης της ΕΠΟ για το ποδόσφαιρο Σάλας.
Σε ότι αφορά την Α1 η κληρωτίδα στην πρεμιέρα δεν ανέδειξε το μεγάλο ντέρμπι.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α1 Κατηγορίας για την σεζόν 2012-2013 και η 1η αγωνιστική των υπόλοιπων κατηγοριών:
1η αγωνιστική
Χάβαρι-Ολυμπιακός Σ.
Κένταυρος – Αίας Γαστ.
Προοδευτική-Ολυμπιακός Π.
Ξενοφών-Δάφνη
Νίκη Τραγανού-Λευκός Αστέρας
Αργοναύτης- ΠΑΟ Βάρδας
Αναγέννηση Π.-Ηλειακός
Αστέρας Αμαλ. – Κεραυνός Χειμ.
2η αγωνιστική
Κένταυρος-Χάβαρι
Ολυμπιακός Σ.-Προοδευτική
Αίας-Ξενοφών
Ολυμπιακός Π.-Νίκη
Δάφνη-Αργοναύτης
Λευκός Αστήρ-Αναγέννηση
Βάρδα-Κεραυνός
Ηλειακός-Αστέρας
3η αγωνιστική
Χάβαρι-Προοδευτική
Ξενοφών-Κένταυρος
Νίκη-Ολυμπιακός Σ.
Αργοναύτης-Αίας
Αναγέννηση-Ολυμπιακός Π.
Κεραυνός -Δάφνη
Αστέρας-Λευκός Αστήρ
Βάρδα-Ηλειακός
4η αγωνιστική
Ξενοφών-Χάβαρι
Προοδευτική-Νίκη
Κένταυρος-Αργοναύτης
Ολυμπιακός Σ. -Αναγέννηση
Αίας-Κεραυνός
Ολυμπιακός Π-Αστέρας
Δάφνη-Ηλειακός
Λευκός Αστήρ-Βάρδα
5η αγωνιστική
Χάβαρι-Νίκη
Αργοναύτης-Ξενοφών
Αναγέννηση-Προοδευτική
Κεραυνός-Κένταυρος
Αστέρας-Ολυμπιακός Σ.
Ηλειακός-Αίας
Βάρδα-Ολυμπιακός Π.
Δάφνη-Λευκός Αστήρ
6η αγωνιστική
Αργοναύτης-Χάβαρι
Νίκη-Αναγέννηση
Ξενοφών-Κεραυνός
Προοδευτική-Αστέρας
Κένταυρος-Ηλειακός
Ολυμπιακός Σ.-Βάρδα
Αίας-Λευκός Αστήρ
Ολυμπιακός Π.-Δάφνη
7η αγωνιστική
Χάβαρι-Αναγέννηση
Κεραυνός-Αργοναύτης
Αστέρας-Νίκη
Ηλειακός-Ξενοφών
Βάρδα-Προοδευτική
Λευκός Αστήρ-Κένταυρος
Δάφνη-Ολυμπιακός Σ.
Αίας-Ολυμπιακός Π.
8η αγωνιστική
Κεραυνός-Χάβαρι
Αναγέννηση-Αστέρας
Αργοναύτης-Ηλειακός
Νίκη-Βάρδα
Ξενοφών-Λευκός Αστήρ
Προοδευτική-Δάφνη
Κένταυρος-Ολυμπιακός Π.
Ολυμπιακός Σ.-Αίας
9η αγωνιστική
Χαβαρι- Αστέρας Αμαλιάδας
Ηλειακός Λεχ.- Κεραυνός Χειμ.
ΠΑΟ Βάρδας- Αναγέννηση Παλ.
Λευκός Αστέρας Σκ.- Αργοναύτης
Δάφνη Ανδρ.- Νίκη Τραγανού
Ολυμπιακός Π.- Ξενοφών Κρεστ.
Αίας Γαστούνης- Προοδευτική
Ολυμπιακός Σαβ.- Κένταυρος Μαγ.
10η αγωνιστική
Ηλειακός Λεχ.- Χάβαρι
Αστέρας Αμαλ.- ΠΑΟ Βάρδας
Κεραυνός Χειμ- Λευκός Αστέρας Σκ.
Αναγέννηση Παλ.- Δάφνη Ανδρ.
Αργοναύτης- Ολυμπιακός Π.
Νίκη Τραγανού- Αίας Γαστούνης
Ξενοφών- Ολυμπιακός Σαβ.
Προοδευτική- Κένταυρος Μαγ.
11η αγωνιστική
Χάβαρι- ΠΑΟ Βάρδας
Λευκός Αστέρας Σκ.- Ηλειακός Λεχ.
Δάφνη Ανδρ.- Αστέρας Αμαλιάδας
Ολυμπιακός Π.- Κεραυνός Χειμ.
Αίας Γαστ.- Αναγέννηση Παλ.
Ολυμπιακός Σαβ.- Αργοναύτης
Κένταυρος Μαγ.- Νίκη Τραγανού
Προοδευτική- Ξενοφών
12η αγωνιστική
Λευκός Αστέρας Σκ.- Χάβαρι
ΠΑΟ Βάρδας- Δάφνη Ανδρ.
Ηλειακός Λεχ.- Ολυμπιακός Π.
Αστέρας Αμαλ.- Αίας Γαστούνης
Κεραυνός Χειμ.- Ολυμπιακός Σαβ.
Αναγέννηση Παλ.- Κένταυρος Μαγ.
Αργοναύτης- Προοδευτική
Νίκη Τραγανού- Ξενοφών
13η αγωνιστική
Χάβαρι- Δάφνη Ανδρ.
Ολυμπιακός Π.- Λευκός Αστέρας Σκ.
Αίας Γαστούνης- ΠΑΟ Βάρδας
Ολυμπιακός Σαβ.- Ηλειακός Λεχ.
Κένταυρος Μαγ.- Αστέρας Αμαλιάδας
Προοδευτική- Κεραυνός Χειμ.
Ξενοφών- Αναγέννηση Παλ.
Νίκη Τραγανού- Αργοναύτης
14η αγωνιστική
Ολυμπιακός Π.- Χάβαρι
Δάφνη Ανδρ.- Αίας Γαστούνης
Λευκός Αστέρας Σκ.- Ολυμπιακός Σαβ.
ΠΑΟ Βάρδας- Κένταυρος Μαγ.
Ηλειακός Λεχ.- Προοδευτική
Αστέρας Αμαλιάδας- Ξενοφών
Κεραυνος Χειμ- Νίκη Τραγανού
Αναγέννηση Παλ.- Αργοναύτης
15η αγωνιστική
Χάβαρι- Αίας Γαστούνης
Ολυμπιακός Σαβ.- Ολυμπιακός Π.
Κένταυρος Μαγ.- Δάφνη Ανδρ.
Προοδευτική- Λευκός Αστέρας Σκ.
Ξενοφών – ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού- Ηλειακός Λεχ.
Αργοναύτης- Αστερας Αμαλιάδας
Αναγέννηση Παλ.- Κεραυνός Χειμ.
Α2 Κατηγορία
1η αγωνιστική
Αχιλλέας Νεοχ.- Ατρομητος Βαρβ.
Αλφειονίδα- Ολυμπιάδα Γουμ.
Ενιπέας- Πανωλενιακός
Κουρτέσι- Ν. Απόλλων Δουν.
Ηλειακός Βαρθ- Αρης Στρεφίου
Ηφαιστος Βουν.- Πέλοπας Π.
ΑΕΚ Πύργου- ΠΑΟ κακοβάτου
Μυρσιναϊκός- Αλφειός Επιταλίου
Β` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η – 16η αγωνιστική
ΑΟ Μακρίσια – Απόλλων Ν. Φιγαλείας
Δόξα Ελαιώνα – Ν. Ατρόμητος Λαστείκων
Θύελλα Πύργου – Ηρακλής Πύργου
ΑΟ Νεοχωρίου – Θρίαμβος Πύργου
Αγ. Γεώργιος – Νέδας Γιανιτσοχωρίου
ΑΟ Χελιδόνια – Ερμής Πλατάνου
Κεραυνός Καλλικώμου -ΑΟ Αμπελώνας
Ηρακλής Π/Β – Ωλενιακός Ώλενας
2ος Όμιλος
1η αγωνιστική – 16η
Ολυμπιακός Μυρτιάς – Πάνθηρες
Εθνικός Αμπελ. – Κένταυρος Σώστι
Άρης Δήμητρας – Εθνικός Γερακίου
Αετός Αλποχωρίου – Θύελλα Καρδαμά
Άρης Ξυλοκέρας – Ατρόμητος Καβασίλων
Αετός Κέντρου -Ελπίδα Βαρθολομιού
Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Ηρακλής Ρουπακίου
Εθνικός Αμαλιάδας – Λέοντες Αμαλιάδας