Με ένα ματς η καθεμία, ολοκληρώθηκαν αντίστοιχα η 24η αγωνιστική στην Α1 Κατηγορία Ηλείας και η 20η στην Α2 Κατηγορία. Τα αποτελέσματα, μαζί με τις βαθμολογίες και τη συνέχεια των πρωταθλημάτων
Α1 ΗΛΕΙΑΣ Βέρροιος
Δευτέρα
Κεραυνός Χειμαδιού- Ενιπέας Λαντζοϊου 2-1
Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες)
Νίκη Τραγανού 63-18 61
Άρης Αρχ. Ολυμπίας 56-12 60
Κένταυρος Μαγούλας 46-29 47
Ολυμπιακός Σαβαλίων 44-29 44
Δάφνη Ανδραβίδας 33 -24 36
Ξενοφών Κρεστένων 49-33 35
Αίας Γαστούνης 40-37 35
Κεραυνός Χειμαδιού 35-42 33
ΑΠΟ Κουρτεσίου 43-41 32
Ενιππέας Λατζοίου 36-31 30
Λευκός Αστέρας Σκουρ. 32-41 28
Α.Ο. Χάβαρι 32 -38 28
Προοδευτική 31-42 20
ΠΑΟ Κακοβάτου 27-58 17
Αναγέννηση Παλαιοχωρ. 23-45 14
Ολυμπιάδα Γουμέρου 16-72 7
* Δεν έχουν γίνει οι αγώνες, Αίας Γαστούνης – Αναγέννηση Παλαιοχ. (Τετάρτη 19/2), Χάβαρι – Ενιππέας (Τετάρτη 19/2).
Η επόμενη αγωνιστική (25η)
Σάββατο 22/2
Λευκός Αστέρας Σκουρ. – Ολυμπιάδα
Δάφνη – Χάβαρι
Κένταυρος Μαγούλας – Κουρτέσι
Προοδευτική – Άρης Αρχ. Ολυμπίας
Κυριακή 23/2
Ενιππέας – ΠΑΟΚ
Αναγέννηση – Κεραυνός Χειμ.
Ξενοφών – Νίκη Τραγανού
Δευτέρα 24/2
Ολυμπ. Σαβαλίων – Αίας Γαστούνης
* Οι ημερομηνίες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ (πιθανόν να γίνει κάποια αλλαγή, αφού την Κυριακή στο Στάδιο Πύργου και ώρα 3.00, αγωνίζονται Πανηλειακός – Ολυμπιακός Βόλου για το πρωτάθλημα Β’ Εθνικής κατηγορίας)
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ACS
Δευτέρα
Ατρόμητος Βαρβ.- Ηρακλής Π/Β 0-2
Η βαθμολογία (Σε 20 αγωνιστικές)
Ατρόμητος Καβασίλων 38 – 21 44
—————————————–
Ν.Απόλλων Δουνείκων 44 – 23 42
Αργοναύτης Κατακόλου 42 – 18 41
Ηλειακός Βαρθολομιού 43 – 10 40
Αλφειός Επιταλίου 45 – 25 40
Μυρσιναικός 46 – 25 37
Ηλειακός Λεχαινών 35 – 22 37
Ηρακλής Π/Β 42 – 26 34
Πέλοπας Πύργου 27 -26 30
Κεραυνός Καλλικώμου 35 – 23 30
—————————————————-
Αλφειονίδα Αλφειούσας 26 – 23 25
Α.Ο. Χελιδόνια 20 -34 22
Ολυμπιακός Μυρτιάς 24 – 53 11
Ολυμπιακός Λαμπετίου 17 -29 6
————————————
Αετός Αλποχωρίου 14 – 67 6
Ατρόμητος Βαρβάσαινας 8 -61 1
* ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΥΝ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. και ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΥΡΤ., έχουν από έναν αγώνα λιγότερο (Τετάρτη 19/2)
Η επόμενη αγωνιστική (21η)
Ηρακλής Π/Β – Ηλειακός Βαρθ.
Αλφειονίδα – Μυρσιναϊκός
Ηλειακός Λεχ. – Αετός Αλπ.
Αργοναύτης – Ατρόμητος Καβ.
Κεραυνός Καλλ. – Πέλοπας Πύργου
Ολ. Μυρτιάς – Ατρόμητος Βαρβ.
Αλφειός – Ολυμπιακός Πύργου
Χελιδόνια – Απόλλων Δουν.