Οι πρώτοι ημιτελικοί του Κυπέλλου Ηλείας, αλλά και τα εξ αναβολής παιχνίδια στην Α1 Κατηγορία Βέρροιος και την Α2 Κατηγορία έγιναν το μεσημέρι της Τετάρτης.
ΚΥΠΕΛΛΟ
Στο Πανόπουλο, ΠΦΟ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ 1-0
Στη Βάρδα, ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ- ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ 1-0
Οι ρεβάνς έχουν οριστεί για τις 9 Ιανουαρίου (απομένει όμως όπως έχει γίνει γνωστό η διεξαγωγή του ενός από τους δυο σε άλλη μέρα, ενώ η Δόξα θα αγωνιστεί σε άλλο γήπεδο, λόγω τιμωρίας της έδρας της από πέρυσι, που ισχύει για τις τοπικές διοργανώσεις).
Α1 ΒΕΡΡΟΙΟΣ
Το ματς Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αργοναύτης Κατακόλου, στην Αμαλιάδα έληξε τελικά με 3-2 (συνεχίστηκε απο το 36′ που είχε διακοπεί με το σκορ 1-2 υπέρ των φιλοξενούμενων).
Στο Σκουροχώρι, ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ– ΑΟ ΧΑΒΑΡΙ 4-0
Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
1. Αστέρας Αμαλιάδας 36-12 35
—————————————————————
2. ΠΑΟ Βάρδας 26-8 30
3. Ξενοφών Κρεστένων 26-12 28
4. Λευκός Αστέρας 20-15 23
5. Νίκη Τραγανού 20-17 20
6. Κένταυρος Μαγούλας 17-14 18
7. Κεραυνός Χειμαδιού 11-17 18
8. Ολυμπιακός Σαβαλίων 16-13 18
9. Δάφνη Ανδραβίδας 22-22 17
10. Ηλειακός Λεχαινών 22-22 16
11. Αργοναύτης Κατακόλου 17-24 14
12. Χάβαρι 12-24 12
————————————————————
13. Προοδευτική Μανολάδας 14-20 11
14. Αναγέννηση Παλαιοχωρίου 15-26 10
———————————————————-
15. Αίας Γαστούνης 14-21 9
16. Ολυμπιακός Λαμπετίου 14-22 4
Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς τη φετινή αγωνιστική περίοδο και έχει έναν μηδενισμό.
Η επόμενη αγωνιστική (14η – Σαββ. Και Κυρ. 22,23/12)
Ολυμπιακός Π.-Χάβαρι
Δάφνη Ανδρ.-Αίας Γαστούνης
Λευκός Αστέρας- Ολυμπιακός Σαβ.
ΠΑΟ Βάρδας-Κένταυρος Μαγ.
Ηλειακός Λεχ.-Προοδευτική
Αστέρας Αμαλιάδας-Ξενοφών
Κεραυνος Χειμ.-Νίκη Τραγ.
Αναγέννηση Παλ.-Αργοναύτης
Α2 ACS
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ- ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΑΣ 0-3
ΜΥΡΣΙΝΑΙΚΟΣ- ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ 2-1
Η βαθμολογία (Σε 11 αγωνιστικές)
Άρης Στρεφίου 33-8 28
———————————————————-
ΑΠΟ Κουρτεσίου 25-8 23
Ενιπέας Λατζοΐου 26-17 22
Ολυμπιάδα Γουμέρου 19-9 21
Πέλοπας Πύργου 25-13 20
———————————————————
ΠΑΟ Κακοβάτου 25-14 19
Απόλλων Δουν. 21-25 17
Ηλειακός Βαρθ. 17-20 16
Μυρσιναϊκός 19-24 15
Ατρόμητος Βαρβ. 17-24 14
—————————————————-
Αλφειονίδα 17-23 13
Αλφειός Επιταλίου 23-14 13
Πανωλενιακός 16-23 12
Α.Ε. Κανουλίων 13-22 9
————————————
Ηφαιστος Βουνάργου 4-26 5
Αχιλλέας Νεοχωρίου 4-35 1
Η επόμενη αγωνιστική(12η, Σαββ. και Κυρ. 22,23/12)
Άρης Στρεφίου-Αχιλλέας
Πέλοπας Πύργου-Απόλλων Δουν.
ΠΑΟΚ-Πανωλενιακός
Μυρσιναϊκός-Ολυμπιάδα
Αλφειός Επιταλίου-Ατρόμητος Βαρβ.
Α.Ε. Κανουλίων-Αλφειονίδα
Ηφαιστος Βουν.-Ενιπέας Λατζ.
Ηλειακός Βαρθ.-ΑΠΟ Κουρτεσίου