Η νίκη ήρθε για τη …Νίκη, την ομάδα του Τραγανού που επικράτησε με 2-1 του Αίαντα στη Γαστούνη, κι ο οποίος πλέον είναι σε πολύ δύσκολη θέση (έχασε και πέναλτι στις καθυστερήσεις).
Τα σημερινά αποτελέσματα
Αίας Γαστούνης – Νίκη Τραγανού 1-2
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Ξενοφών Κρεστένων 1-1
Πλέον τα βλέματα στρέφονται στη μεγάλη αναμέτρηση της Δευτέρας ανάμεσα με τον ΠΑΟΒ και τον Αστέρα Αμαλιάδας στη Βάρδα (ώρα έναρξης 4.00μμ.) που ολοκληρώνει την αγωνιστική.
Η Βαθμολογία (σε 25 αγώνες – πλην του ματς της Δευτέρας)
1. ΠΑΟ Βάρδας 46-15 57
2. Αστέρας Αμαλιάδας 67-27 56
———————————–
3. Ξενοφών Κρεστένων 47-32 42
4. Νίκη Τραγανού 38-26 42
5. Κένταυρος Μαγούλας 40-29 41
6. Δάφνη Ανδραβίδας 49-39 40
7. Λευκός Αστέρας 26-26 34
8. Κεραυνός Χειμαδιού 27- 40 32
9. Χάβαρι 35-40 31
10. Ολυμπιακός Σαβαλίων 26-34 31
11. Αναγέννηση Παλ. 28? 43 27
12. Προοδευτική Μαν. 34 -41 25
————————————————————
13. Ολυμπιακός Λαμπετίου 29-45 23
14. Ηλειακός Λεχαινών 38-49 22
———————————————————-
15. Αργοναύτης Κατακ. 30 – 51 19
16. Αίας Γαστούνης 27- 41 19
* Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει ξεκινήσει με -5 βαθμούς τη φετινή αγωνιστική περίοδο
Α2 Κατηγορία
Νικηφόρο ήταν το πέρασμα για Αλφειονίδα και Ενιπέα από τις έδρες του Πανωλενιακού και των Δουνεϊκών, λευκή ισοπαλία για Στρέφι και Κουρτέσι, στα σημερινά παιχνίδια της Α2 Κατηγορίας.
Τα σημερινά αποτελέσματα
Πανωλενιακός – Αλφειoνίδα 0-1
Άρης Στρεφίου – ΑΠΟ Κουρτεσίου 0-0
Απόλλων Δουνεϊκων – Ενιπέας Λαντζοϊου 0-2
Βαθμολογία (Σε 23 αγ.)
Άρης Στρεφίου 55
———————
Ολυμπιάδα Γουμέρου 48
Ενιπέας Λατζοίου 48
ΑΠΟ Κουρτεσίου 46
ΠΑΟ Κακοβάτου 39
————————-
Αλφειός Επιταλίου 36
Απόλλων Δουνεΐκων 34
Ατρόμητος Βαρβάσαινας 32
Ηλειακός Βαρθολομιού 31
Αλφειονίδα Αλφειούσας 30
Πέλοπας Πύργου 29
Πανωλενιακός 29
Μυρσιναικός 29
Α.Ε. Κανουλίων 21
Ηφαιστος Βουνάργου 8
Αχιλλέας Νεοχωρίου –
A1 – H επόμενη (26η) αγωνιστική
31/3/2013 16:30 ΤΡΑΓΑΝΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
30/3/2013 15:30 ΚΑΤΑΚΟΛΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛ.
31/3/2013 16:30 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΛ. – ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ
30/3/2013 15:30 ΧΕΙΜΑΔΙΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΥΡΓΟΥ
31/3/2013 16:30 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛ. – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒ.
31/3/2013 16:30 ΓΡ ΚΑΛΑΚΟΣ ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ – ΑΟ ΧΑΒΑΡΙΟΥ
30/3/2013 15:30 ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ ΞΕΝΟΦΩΝ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝ. 30/3/2013 15:30 ΛΕΧΑΙΝΩΝ ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧ. – ΛΕΥΚΟΣ ΑΣΤΗΡ ΣΚΟΥΡ.