Μετά τα ματς που προηγήθηκαν χρονικά το Σάββατο, μεταξύ των οποίων τα 7 από τα 9 ματς της 18ης αγωνιστικής (πρώτης του Β’ γύρου) στην Α1 Κατηγορία, η δραστηριότητα με αγώνες του προγράμματος σε κάθε Κατηγορία, συνεχίστηκε την Κυριακή.
Και υπάρχουν στο πρόγραμμα και τρία συνολικά ματς για τη Δευτέρα.
* Ενώ δραστηριότητα υπάρχει και την Τετάρτη 18/1, με τους τέσσερις προημιτελικούς Κυπέλλου Ηλείας καθώς και με κάποια εξ αναβολής ματς άλλων Κατηγοριών.
Αποτελέσματα, Βαθμολογίες ανά κατηγορία και επόμενη αγωνιστική
Α1 ΗΛΕΙΑΣ – 18η αγωνιστική
Σάββατο
Δόξα Ν. Μανωλάδας – Πανηλειακός 0-1
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Προοδευτική Μανωλ. 1-4
Θύελλα Πύργου – Ηλειακός Βαρθολομιού 1-0
ΑΟ Χάβαρι – Ξενοφών Κρεστένων 2-2
Εθνικός Αμπ/κάμπου – Ενιπέας Λατζοίου 2-3
Αίας Γαστούνης – Νίκη Τραγανού 1-4
Κένταυρος Μαγούλας – Αλφειός Επιταλίου Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου Καράτουλα
Κυριακή
Ηλειακός Λεχαινών – ΑΠΟ Κουρτεσίου 0-0
Κεραυνός Χειμαδιού – Ατρόμητος Καβασίλων 0-1
Η Βαθμολογία (Σε 18 αγώνες)
Πανηλειακός 51 55-6
Νίκη Τραγανού 42 33-11
Ξενοφών Κρεστένων 40 34-13
Δόξα Ν. Μανωλάδας 39 32-10
——————————————
Προοδευτική Μανωλάδας 29 30-24
Εθνικός Αμπελοκάμπου 26 30-35
Ολυμπιακός Σαβαλίων 24 15-22
Ενιπέας Λατζοΐου 24 26-25
Ηλειακός Λεχαινών 24 20-22
ΑΠΟ Κουρτεσίου 23 18-24
Ατρόμητος Καβασίλων 23 14-22
Ηλειακός Βαρθολομιού 21 22-32
——————————————
Αλφειός Επιταλίου 18 16-16
Κένταυρος Μαγούλας 17 25-29
ΑΟ Χάβαρι 17 21-29
Θύελλα Πύργου 17 17-28
——————————————
Κεραυνός Χειμαδιού 8 13-41
Αίας Γαστούνης 3 11-42
* Έναν αγώνα λιγότερο Κένταυρος Μαγ. – Αλφειός Επιτ.
Η επόμενη 19η αγωνιστική
Σάββατο 21/1
Προοδευτική Μανωλάδας – Θύελλα Πύργου
Ηλειακός Βαρθολομιού – ΑΟ Χάβαρι
ΑΠΟ Κουρτεσίου – Δόξα Ν. Μανωλάδας
Κυριακή 22/1
Πανηλειακός – Αίας Γαστούνης
Ξενοφών Κρεστ. – Εθνικός Αμπ/κάμπου
Αλφειός Επιταλίου – Ηλειακός Λεχαινών
Ατρόμητος Καβασίλων – Κένταυρος Μαγούλας
Κεραυνός Χειμαδιού – Ολυμπιακός Σαβαλίων
Δευτέρα 23/1
Νίκη Τραγανού – Ενιπέας Λατζοίου
(Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ)
Α2 ΗΛΕΙΑΣ – 15η και 16η αγωνιστική
Σάββατο (15η αγωνιστική)
ΑΕ Πηνείας – Δόξα Ελαιώνα 1-0
Ολυμπιακός Μυρτιάς – Δάφνη Ανδραβίδας 2-6 (γήπ. Σπιάτζας)
Κυριακή (16η αγωνιστική)
Ολυμπιάδα Γουμέρου – ΠΑΟ Κακοβάτου 4-1
Αχιλλέας Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Πύργου 3-2
Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – ΑΟ Αρετής 4-1
Δευτέρα – ώρα 3.15 (16η αγωνιστική)
Μακρίσια – Ολυμπιακός Ζαχάρως
Τετάρτη 18/1 – ώρα 3.15 (16η αγωνιστική
Μυρσιναικός – ΑΕ Πηνείας
Τετάρτη 25/1– ώρα 3.15 (16η αγωνιστική)
Ολυμπιακός Μυρτιάς – ΑΟ Χελιδόνια
* Δεν έχουν ακόμα οριστεί τα ματς της 16ης αγωνιστικής:
Δόξα Ελαιώνα – Κόροιβος Κατσαρού
Δάφνη Ανδραβίδας – Πέλοπας Πύργου
Η Βαθμολογία (Σε 16 αγώνες)
Ολυμπιακός Πύργου 33 – 14 35
Ολυμπιακός Ζαχάρως 24 – 4 33
ΑΟ Μακρισίων 31 – 7 31
ΑΕ Πηνείας 20 – 12 29
——————————————
Αχιλλέας Νεοχωρίου 29 – 14 29
Λ. Αστήρ Σκουροχωρίου 27 – 24 26
Δάφνη Ανδραβίδας 28 – 19 25
Ολυμπιάδα Γουμέρου 28 – 28 23
Μυρσιναικός 28 – 29 20
ΑΟ Χελιδόνια 26 – 19 20
——————————————
ΠΑΟ Κακοβάτου 15 – 39 16
Δόξα Ελαιώνα 23– 28 16
Κόροιβος Κατσαρού 17 – 25 16
Πέλοπας Πύργου 18 – 24 10
——————————————
ΑΟ Αρετής 12 – 46 9
Ολυμπιακός Μυρτιάς 13 – 38 5
* Έναν αγώνα λιγότερο οι: Μακρίσια – Ολυμπιακός Ζαχάρως (16/1), Μυρσιναικός – ΑΕ Πηνείας (18/1), Ολυμπιακός Μυρτιάς – ΑΟ Χελιδόνια (25/1) και Δόξα Ελαιώνα – Κόροιβος Κατσαρού, Δάφνη Ανδραβίδας – Πέλοπας Πύργου (δεν έχουν ακόμα οριστεί)
Η επόμενη 17η αγωνιστική
Σάββατο 21/1
ΑΕ Πηνείας – Μακρίσια
Χελιδόνια – ΠΑΟ Κακοβάτου
Πέλοπας Πύργου – Ολυμπ. Μυρτιάς
Κυριακή 22/1
Ολυμπιακός Πύργου – Ολυμπιάδα Γουμέρου
Κόροιβος Κατσ. – Μυρσιναικός
ΑΟ Αρετής – Αχιλλέας Νεοχ.
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Δάφνη Ανδρ.
Δευτέρα 23/1
Δόξα Ελαιώνα – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου
(Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ)
Β’ ΗΛΕΙΑΣ – 15η αγωνιστική
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
Αγ. Γεώργιος – Ωλενιακός 3-5 (γηπ. Σαλμώνης – με ανατροπή από 2-0 σε 2-4 και 3-4, 3-5)
Αργοναύτης – Ατρόμητος Βαρβ. 1-2
Κεραυνός Βρ. – Πρόοδος 1-0
Άφοβος – Πέλοπας Πελοπίου 1-3
Απόλλων Ν.Φ. – Διγενής Χαριάς 6-0
Ρεπό: Κουτσοχέρα
Η βαθμολογία (Σε 15 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 43 – 15 33
Απόλλων Ν. Φιγαλίας 37 – 14 28
Διγενής Χαριάς 33 – 26 28
——————————————
Κεραυνός Βρίνας 26 – 17 21
Ατρόμητος Βαρβάσ. 22 – 23 19
Άφοβος Βροχίτσας 23 – 19 18
Πρόοδος Σαλμώνης 13 – 18 15
Αργοναύτης Κατακόλου 25 – 31 14
——————————————
Ωλενιακός Ωλενας 24 – 38 14
ΑΟ Κουτσοχέρας 12 – 27 12
——————————————
ΑΟ Αγ. Γεωργίου 14- 45 4
* Έναν αγώνα λιγότερο, Αργοναύτης – Κεραυνός (25/1), Ατρόμητος Βαρβ. – Κουτσοχέρα (18/1), Ωλενιακός – Απόλλων Ν.Φ. (18/1)
Η επόμενη 16η αγωνιστική
Πρόοδος – Ατρόμητος Βαρβ.
Διγενής – Άφοβος
Ωλενιακός – Κεραυνός Βρ.
Αγ. Γεώργιος – Απόλλων Ν.Φ.
Πέλοπας Πελ. – Κουτσοχέρα
Ρεπό: Αργοναύτης
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
Θύελλα Καρδαμά – Πηνειακός 0-3
Φίλιππος Ανδρ. – Εθνικός Γερακίου 3-1
Λέοντες Αμαλιάδας – ΑΕΚ Πύργου 1-0
Αετός Αλποχ. – Κάστρο 1-2
Δευτέρα – ώρα 3.15
Άρης Δήμητρας – Βάρδα 2015
Πρίγκιπες Λεχ. – Απόλλων Γαστ.
Η βαθμολογία (Σε 15 αγώνες)
Πηνειακός 32 – 20 34
Λέοντες Αμαλιάδας 32 – 13 32
ΑΕΚ Πύργου 38 – 18 29
——————————————
ΑΟ Κάστρου 19 – 19 29
Εθνικός Γερακίου 37 – 22 26
Φίλιππος Ανδραβίδας 21 – 19 18
Θύελλα Καρδαμά 24 – 31 18
Πρίγκιπες Λεχαινών 24 – 23 16
Αετός Αλποχωρίου 23 – 25 16
Βάρδα 2015 18 – 22 15
——————————————
Απόλλων Γαστούνης 13 – 27 9
Άρης Δήμητρας 10 – 51 0
* Έναν αγώνα λιγότερο: Πηνειακός – Φίλιππος (18/1), Βάρδα 2015 – Πρίγκιπες (25/1), Αετός Αλποχ. – Άρης Δημ. (δεν έχει ακόμα οριστεί)
Η επόμενη 16η αγωνιστική
Βάρδα 2015 – Κάστρο
ΑΕΚ Πύργου – Φίλιππος
Εθνικός Γερ. – Θύελλα Καρδ.
Πηνειακός – Αετός Αλπ.
Απόλλων Γαστ. – Άρης Δημ.
Πρίγκιπες – Λέοντες
Γ’ ΗΛΕΙΑΣ – 10η αγωνιστική
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο
Ερμής Πλατάνου – Αλφειονίδα 5-1
Κυριακή
Ατρόμητος Λαστ. – Αναγέννηση Μακρ. 2-6
Αγ. Δημήτριος – Αμπελώνας 1-5
Ανδρίτσαινα – Αίολος 0-4
Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Αμπελώνας 25 26-11
Ερμής Πλατάνου 18 34-9
Αναγέννηση Μακρισίων 17 23-17
——————————————
Αλφειονίδα 13 19-16
Αγ. Δημήτριος 12 19-18
Αίολος Πύργου 11 13-12
Ανδρίτσαινα 6 8-15
Ατρόμητος Λαστ. -4 6-47
* Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει: ο Ερμής με -4 κι ο Ατρόμητος με -2
* Ο εξ αναβολής αγώνας Ανδρίτσαινα – Ατρόμητος υπολογίζεται με 3-0 υπέρ της πρώτης (λόγω παραίτησης), και δεν έχουν γίνει οι αγώνες, Αίολος – Αγ. Δημήτριος (18/1) και Ερμής Πλατάνου – Ανδρίτσαινα (18/1)
Η επόμενη 11η αγωνιστική (29/1 – Διακοπή στις 22/1)
Αλφειονίδα – Αναγέννηση
Αίολος – Ερμής
Αμπελώνας – Ατρόμητος
Αγ. Δημήτριος – Ανδρίτσαινα
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
Αετός Κ. – Ήφαιστος 6-1
Ίφιτος Καλ. – Σώστι 4-2
Δόξα Α.Μ. – Θρίαμβος 0-2
Ρεπό η ΕΑΠ
Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Ίφιτος Καλυβίων 19 29-10
Αετός Κέντρου 18 28-2
Κένταυρος Σωστίου 18 22-13
——————————————
Ήφαιστος Βουνάργου 7 11-19
Ε.Α.Π. Λεχαινών 3 9-22
Θρίαμβος Πύργου -2 10-18
Δόξα Αγ. Μαύρας -4 10-35
* Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει: ο Ίφιτος με -2, ο Αετός Κέντρου με -6, ο Ήφαιστος με -2, η Δόξα Α.Μ. με -8 κι ο Θρίαμβος με -9. Ενώ η ΕΑΠ έχει ένα μηδενισμό (με το Σώστι 2-2).
* Έναν αγώνα λιγότερο, ΕΑΠ Λεχ. – Σώστι (δεν έχει οριστεί)
Η επόμενη 11η αγωνιστική – (29/1 – Διακοπή στις 22/1)
Σώστι – Δόξα Α.Μ.
Θρίαμβος – Ήφαιστος
ΕΑΠ – Αετός Κ.
Ρεπό ο Ίφιτος