Μετά τα ματς που προηγήθηκαν χρονικά το Σάββατο, η δραστηριότητα με αγώνες του προγράμματος σε κάθε Κατηγορία, συνεχίστηκε την Κυριακή.
Και υπάρχουν στο πρόγραμμα και δυο συνολικά ματς για τη Δευτέρα.
* Διεξάγονται, η 19η αγωνιστική στην Α1 Κατηγορία Ηλείας, καθώς επίσης η 17η αγωνιστική στην Α2 Κατηγορία και η 16η αγωνιστική στη Β’ Κατηγορία, ενώ στη Γ’ Κατηγορία δεν υπάρχει ολόκληρη αγωνιστική στο πρόγραμμα και διεξάγονται μόνο εξ αναβολής ματς.
* Ενώ δραστηριότητα υπάρχει και την Τετάρτη 18/1, με τους δυο εξ αναβολής προημιτελικούς Κυπέλλου Ηλείας καθώς και με κάποια εξ αναβολής ματς άλλων Κατηγοριών.
Αποτελέσματα, Βαθμολογίες ανά κατηγορία και επόμενη αγωνιστική
Α1 ΗΛΕΙΑΣ – 19η αγωνιστική
Σάββατο
Ηλειακός Βαρθολομιού – ΑΟ Χάβαρι 2-1 (39′ Καρατζανίδης, 81′ Καρατζανίδης – 67′ Ραυτόπουλος)
ΑΠΟ Κουρτεσίου – Δόξα Ν. Μανωλάδας 0-2 (27′ Λιβάνης πεν., 61′ Μπισμπάρδης – αποβολές για τον ΑΠΟΚ στο 27′ ο Μπακάλης και στο 66′ ο Τσιβγινίδης)
Κυριακή
Πανηλειακός – Αίας Γαστούνης 3-0 (από ημιχρ.) – (γηπ. Σπιάτζας)
Ξενοφών Κρεστ. – Εθνικός Αμπ/κάμπου 3-1
Αλφειός Επιταλίου – Ηλειακός Λεχαινών 0-0
Προοδευτική Μαν. – Θύελλα Πύργου 2-1
Ατρόμητος Καβασίλων – Κένταυρος Μαγούλας 2-1
Κεραυνός Χειμαδιού – Ολυμπιακός Σαβαλίων 0-2
Δευτέρα – ώρα 3.15
Νίκη Τραγανού – Ενιπέας Λατζοίου (γήπ. Γαστούνης – λόγω της κάκιστης κατάστασης του γηπ. Τραγανού μετά το ματς Κυπέλλου της Τετάρτης)
Η Βαθμολογία (Σε 19 αγώνες)
Πανηλειακός 54 58-6
Ξενοφών Κρεστένων 43 37-14
Νίκη Τραγανού 42 33-11
Δόξα Ν. Μανωλάδας 42 34-10
——————————————
Προοδευτική Μανωλάδας 32 32-25
Ολυμπιακός Σαβαλίων 27 17-22
Εθνικός Αμπελοκάμπου 26 31-38
Ατρόμητος Καβασίλων 26 16-23
Ηλειακός Λεχαινών 25 20-22
Ηλειακός Βαρθολομιού 24 24-33
Ενιπέας Λατζοΐου 24 26-25
ΑΠΟ Κουρτεσίου 23 18-26
——————————————
Αλφειός Επιταλίου 19 16-17
Κένταυρος Μαγούλας 17 26-31
ΑΟ Χάβαρι 17 22-31
Θύελλα Πύργου 17 18-30
——————————————
Κεραυνός Χειμαδιού 8 13-43
Αίας Γαστούνης 3 11-45
* Έναν αγώνα λιγότερο: Νίκη Τρ. – Ενιπέας Λ. (Δευτέρα) και Κένταυρος Μαγ. – Αλφειός Επιτ. (δεν έχει ακόμα οριστεί)
Η επόμενη 20η αγωνιστική
Σάββατο 28/1
Δόξα Ν. Μανωλάδας – Αλφειός Επιτ.
Εθνικός Αμπ/κάμπου – Ηλειακός Βαρθολ.
Κένταυρος Μαγούλας – Ολυμπ. Σαβαλίων
Χάβαρι – Προοδευτική
Κυριακή 29/1
Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού
Ενιπέας Λατζοίου – Ξενοφών Κρεστένων
Αίας Γαστούνης – ΑΠΟ Κουρτεσίου
Ηλειακός Λεχαινών – Ατρόμητος Καβασίλων
Θύελλα Πύργου – Κεραυνός Χειμ.
(Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ)
Α2 ΗΛΕΙΑΣ – 17η αγωνιστική
Σάββατο
Σάββατο
ΑΕ Πηνείας – Μακρίσια 1-0 (έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου τονίζοντας ότι ήταν εξαρχής ακατάλληλος για αγώνα)
Χελιδόνια – ΠΑΟ Κακοβάτου 2-1
Πέλοπας Πύργου – Ολυμπ. Μυρτιάς 6-1
Κυριακή
Ολυμπιακός Πύργου – Ολυμπιάδα Γουμέρου 2-1
Κόροιβος Κατσ. – Μυρσιναικός 2-0
ΑΟ Αρετής – Αχιλλέας Νεοχ. 2-2
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Δάφνη Ανδρ. 1-0
Δευτέρα – ώρα 3.15
Δόξα Ελαιώνα – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου
Τετάρτη 18/1– ώρα 3.15 (16η αγωνιστική)
Μυρσιναικός – ΑΕ Πηνείας
Ολυμπιακός Μυρτιάς – ΑΟ Χελιδόνια
Η Βαθμολογία (Σε 17 αγώνες)
Ολυμπιακός Πύργου 35 – 15 38
Ολυμπιακός Ζαχάρως 25 – 4 37
ΑΟ Μακρισίων 31 – 8 32
ΑΕ Πηνείας 21 – 12 32
——————————————
Αχιλλέας Νεοχωρίου 31 – 16 30
Λ. Αστήρ Σκουροχωρίου 27 – 24 26
Δάφνη Ανδραβίδας 28 – 20 25
Ολυμπιάδα Γουμέρου 29 – 30 23
ΑΟ Χελιδόνια 28 – 20 23
Μυρσιναικός 28 – 31 20
——————————————
Κόροιβος Κατσαρού 19 – 25 19
ΠΑΟ Κακοβάτου 16 – 41 16
Δόξα Ελαιώνα 23– 28 16
Πέλοπας Πύργου 24 – 25 13
——————————————
ΑΟ Αρετής 14 – 48 10
Ολυμπιακός Μυρτιάς 14 – 44 5
* Αγώνα λιγότερο οι: Δόξα Ελ.– Λ. Αστέρας (Δευτέρα), Μυρσιναικός – ΑΕ Πηνείας (Τετάρτη 25/1), Ολυμπιακός Μυρτιάς – ΑΟ Χελιδόνια (Τετάρτη 25/1), Δόξα Ελαιώνα – Κόροιβος Κατσαρού (εκκρεμεί η διεξαγωγή από το 31′ κι έπειτα και με σκορ 0-1)και Δάφνη Ανδραβίδας – Πέλοπας Πύργου (δεν έχει ακόμα οριστεί)
Η επόμενη 18η αγωνιστική
Σάββατο 28/1
Μακρίσια – Κόροιβος Κατσ.
Αχιλλέας Νεοχ. – Δόξα Ελαιώνα
Μυρσιναικός – Λευκός Αστέρας
Δάφνη Ανδρ. – ΑΕ Πηνείας
Ολυμπιακός Μυρτιάς – Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πέλοπας Πύργου – Χελιδόνια
Κυριακή 29/1
ΠΑΟ Κακοβάτου – Ολυμπιακός Πύργου
Ολυμπιάδα Γουμέρου – ΑΟ Αρετής
(Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ)
Β’ ΗΛΕΙΑΣ – 16η αγωνιστική
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο
Πρόοδος Σαλμώνης – Ατρόμητος Βαρβ. 4-1
Κυριακή
Διγενής – Άφοβος 1-2
Ωλενιακός – Κεραυνός Βρ. 4-0
Αγ. Γεώργιος – Απόλλων Ν.Φ. 0-2
Πέλοπας Πελ. – Κουτσοχέρα 1-0
Ρεπό: Αργοναύτης
Η βαθμολογία (Σε 16 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 44 – 15 36
Απόλλων Ν. Φιγαλίας 39 – 14 31
Διγενής Χαριάς 34 – 28 28
——————————————
Άφοβος Βροχίτσας 25 – 20 21
Κεραυνός Βρίνας 26 – 21 21
Ατρόμητος Βαρβάσ. 22 – 23 19
Πρόοδος Σαλμώνης 17 – 19 18
Ωλενιακός Ωλενας 28 – 38 17
——————————————
Αργοναύτης Κατακόλου 25 – 31 14
ΑΟ Κουτσοχέρας 12 – 28 12
——————————————
ΑΟ Αγ. Γεωργίου 14- 47 4
* Έναν αγώνα λιγότερο, Αργοναύτης – Κεραυνός (Τετάρτη 25/1), Ατρόμητος Βαρβ. – Κουτσοχέρα (Τετάρτη 25/1), Ωλενιακός – Απόλλων Ν.Φ. (Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου)
* Ρεπό έχουν κάνει: Πέλοπας, Διγενής, Άφοβος, Κουτσοχέρα, Αργοναύτης
Η επόμενη 17η αγωνιστική
Ατρόμητος Βαρβ. – Ωλενιακός
Κεραυνός Βρ.- Αγ. Γεώργιος
Απόλλων Ν.Φ. – Άφοβος Βρ.
Αργοναύτης – Πέλοπας Πελ.
Κουτσοχέρα – Διγενής
Ρεπό: Πρόοδος Σαλμ.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο
ΑΕΚ Πύργου – Φίλιππος Ανδρ. 2-0
Εθνικός Γερακίου – Θύελλα Καρδαμά 4-0
Κυριακή
Απόλλων Γαστ. – Άρης Δημ. 0-3 α.α.
Πηνειακός – Αετός Αλπ. 2-0
Τετάρτη 25/1 – ώρα 3.15
Βάρδα 2015 – Κάστρο
Πρίγκιπες – Λέοντες
Η βαθμολογία (Σε 16 αγώνες)
Πηνειακός 34 – 20 37
Λέοντες Αμαλιάδας 32 – 13 32
ΑΕΚ Πύργου 40 – 18 32
——————————————
ΑΟ Κάστρου 19 – 19 29
Εθνικός Γερακίου 41 – 22 29
Πρίγκιπες Λεχαινών 27 – 23 19
Φίλιππος Ανδραβίδας 21 – 21 18
Βάρδα 2015 25 – 24 18
Θύελλα Καρδαμά 24 – 35 18
Αετός Αλποχωρίου 23 – 27 16
——————————————
Απόλλων Γαστούνης 13 – 33 5
Άρης Δήμητρας 15 – 58 3
* Έναν αγώνα λιγότερο: Οι τέσσερις ομάδες, Βάρδα 2015 – Κάστρο και Πρίγκιπες – Λέοντες που αγωνίζονται την Τετάρτη 25/1, κι ακόμα, Πηνειακός – Φίλιππος (25/1), Βάρδα 2015 – Πρίγκιπες (8 Φεβρουαρίου η διεξαγωγή από το 45′ κι έπειτα και με σκορ 2-0), Αετός Αλποχ. – Άρης Δημ. (δεν έχει ακόμα οριστεί)
* Ο Απόλλων έχει μείον 4 βαθμούς (λόγω μη προσέλευσης σε δυο αγώνες, με Πρίγκιπες και Άρη Δ.)
Η επόμενη17η αγωνιστική
Πηνειακός – Βάρδα 2015
Θύελλα Καρδαμά – ΑΕΚ Πύργου
Άρης Δημ. – Πρίγκιπες
Λέοντες – Φίλιππος
Αετός Αλπ. – Εθνικός Γερ.
Κάστρο – Απόλλων Γαστ.
Γ’ ΗΛΕΙΑΣ – εξ αναβολής
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο
Ερμής Πλατάνου – Ανδρίτσαινα 5-0
Κυριακή
Αίολος – Αγ. Δημήτριος 5-0
Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Αμπελώνας 25 26-11
Ερμής Πλατάνου 21 39-9
Αναγέννηση Μακρισίων 17 23-17
——————————————
Αίολος Πύργου 14 18-12
Αλφειονίδα 13 19-16
Αγ. Δημήτριος 12 19-23
Ανδρίτσαινα 6 8-20
Ατρόμητος Λαστ. -4 6-50
* Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει: ο Ερμής με -4 κι ο Ατρόμητος με -2
Η επόμενη 11η αγωνιστική
Αλφειονίδα – Αναγέννηση
Αίολος – Ερμής
Αμπελώνας – Ατρόμητος
Αγ. Δημήτριος – Ανδρίτσαινα
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
ΕΑΠ Λεχ. – Σώστι (αναβλήθηκε εκ νέου και θα οριστεί σε νέα ημερομηνία)
Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Ίφιτος Καλυβίων 19 29-10
Αετός Κέντρου 18 28-2
Κένταυρος Σωστίου 18 22-13
——————————————
Ήφαιστος Βουνάργου 7 11-19
Ε.Α.Π. Λεχαινών 3 9-22
Θρίαμβος Πύργου -2 10-18
Δόξα Αγ. Μαύρας -4 10-35
* Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει: ο Ίφιτος με -2, ο Αετός Κέντρου με -6, ο Ήφαιστος με -2, η Δόξα Α.Μ. με -8 κι ο Θρίαμβος με -9. Ενώ η ΕΑΠ έχει ένα μηδενισμό (με το Σώστι 2-2).
* Έναν αγώνα λιγότερο, ΕΑΠ Λεχ. – Σώστι (δεν έχει οριστεί)
Η επόμενη 11η αγωνιστική
Σώστι – Δόξα Α.Μ.
Θρίαμβος – Ήφαιστος
ΕΑΠ – Αετός Κ.
Ρεπό ο Ίφιτος