Μετά τα ματς που αναβλήθηκαν χρονικά το Σάββατο, τα υπόλοιπα από το κύριο μέρος του προγράμματος σε κάθε Κατηγορία, διεξηχθησαν την Κυριακή.
Για την 9η αγωνιστική στην Α1 και την Α2 καθώς και την 7η αγωνιστική στη Β’ κατηγορία και την 4η αγωνιστική στη Γ’ Κατηγορία.
Κι εκκρεμούν ακόμα για τη Δευτέρα: συνολικά δυο ματς που ήταν εξαρχής, συν επίσης αναβληθέντα από το Σάββατο.
Αποτελέσματα, Βαθμολογίες ανά κατηγορία και επόμενη αγωνιστική
Α1 ΗΛΕΙΑΣ
Κυριακή
Εθνικός Αμπελοκάμπου – Αίας Γαστούνης 2-0
Δόξα Ν. Μανωλάδας – Ενιπέας Λατζοίου 1-0
Θύελλα Πύργου – ΑΠΟ Κουρτεσίου 2-2
Ολυμπιακος Σαβαλιων – Αλφειός Επιταλίου 1-0
Ηλειακός Λεχαινών – Ξενοφών Κρεστένων 1-1 (γηπ. Κουρτεσίου – 2′ Μπάρκας – 86′ Εντριτ)
Κεραυνός Χειμαδιού – Προοδευτική Μαν. 1-4 (γηπ. Λατζοΐου)
Δευτέρα 14/11
ΑΟ Χάβαρι – Πανηλειακός (ώρα 3.15)
Κένταυρος Μαγούλας – Ηλειακός Βαρθολομιού (3.00)
Νίκη Τραγανού – Ατρομητος Καβασιλων (3.00)
Η Βαθμολογία (Σε 9 αγώνες)
Ξενοφών Κρεστένων 25 22-6
Πανηλειακός 24 23-2
Ηλειακός Λεχαινών 18 14-7
Δόξα Ν. Μανωλάδας 17 14-5
——————————————
Νίκη Τραγανού 16 16-9
Ηλειακός Βαρθολομιού 13 15-16
ΑΠΟ Κουρτεσίου 13 10-11
Προοδευτική Μανωλάδας 13 13-12
Ολυμπιακός Σαβαλίων 13 9-9
Ατρόμητος Καβασίλων 11 9-11
Εθνικός Αμπελοκάμπου 10 14-19
Κένταυρος Μαγούλας 9 12-12
——————————————
Ενιπέας Λατζοΐου 9 11-15
Αλφειός Επιταλίου 9 6-10
ΑΟ Χάβαρι 8 12-14
Θύελλα Πύργου 8 8-15
——————————————
Κεραυνός Χειμαδιού 3 6-21
Αίας Γαστούνης 0 7-23
* Έχουν από έναν αγώνα λιγότερο οι ομάδες που αγωνίζονται τη Δευτέρα
Η επόμενη 10η αγωνιστική
Σάββατο 19/11
ΑΠΟ Κουρτεσίου – ΑΟ Χαβαρίου
Προοδευτική Μανωλάδας – Κένταυρος Μαγούλας
Ατρομητος Καβασιλων – Ολυμπιακος Σαβαλιων
Κυριακή 20/11
Πανηλειακός – Εθνικός Αμπελοκάμπου
Αίας Γαστούνης – Ενιπέας Λατζοίου
Ξενοφών Κρεστένων – Δοξα Ν. Μανωλαδας
Ηλειακός Βαρθολομιού – Ηλειακός Λεχαινών
Αλφειός Επιταλίου – Θύελλα Πύργου
Κεραυνός Χειμαδιού – Νίκη Τραγανού
(Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ)
Α2 ΗΛΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ
Ολυμπιακός Μυρτιάς – ΠΑΟ Κακοβάτου 4-0
ΑΟ Μακρισίων – ΑΟ Αρετής 5-0
Λευκός Αστήρ Σκουροχωρίου – ΑΕ Πηνείας 2-0
Μυρσιναικός Μυρσίνης – Δόξα Ελαιώνα 5-2
ΑΟ Χελιδόνια – Κόροιβος Κατσαρού 3-1
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Πέλοψ Πύργου 5-4 (η διακύμανση: 0-1,2-1, κι έπειτα συνεχή προβαδίσματα γηπεδούχων αλλά και ισοφαρίσεις φιλοξενούμενων για να γίνει στο 90+3′ το τελικό 5-4)
ΔΕΥΤΕΡΑ – ώρα 3.00
Δάφνη Ανδραβίδας – Ολυμπιακός Πύργου
Αχιλλέας Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως (γηπ. Κάστρου)
Η Βαθμολογία (Σε 9 αγώνες)
Ολυμπιακός Πύργου 18 – 5 22
ΑΟ Μακρισίων 19 – 2 19
Λ. Αστήρ Σκουροχωρίου 14 – 11 16
Ολυμπιάδα Γουμέρου 17 – 14 16
——————————————
ΑΟ Χελιδόνια 19 – 10 15
ΠΑΟ Κακοβάτου 13 – 20 15
ΑΕ Πηνείας 10 – 11 14
Ολυμπιακός Ζαχάρως 9 – 1 14
Δάφνη Ανδραβίδας 10 – 7 13
Αχιλλέας Νεοχωρίου 12 – 8 13
——————————————
Μυρσιναικός 19 – 18 12
Δόξα Ελαιώνα 18– 22 8
Κόροιβος Κατσαρού 8 – 15 6
Πέλοπας Πύργου 13 – 16 6
——————————————
Ολυμπιακός Μυρτιάς 8 – 18 5
ΑΟ Αρετής 3 – 31 0
* Έχουν από έναν αγώνα λιγότερο οι ομάδες που αγωνίζονται τη Δευτέρα
Η επόμενη 10η αγωνιστική
Σάββατο 19/11
Πέλοψ Πύργου – ΠΑΟ Κακοβάτου
ΑΕ Πηνείας – Αχιλλέας Νεοχωρίου
Κόροιβος Κατσαρού – Λευκός Αστήρ Σκουρ.
Μυρσιναικός Μυρσίνης – ΑΟ Χελιδόνια
Κυριακή 20/11
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Ολυμπιάδα Γουμέρου
ΑΟ Αρετής – Δάφνη Ανδραβίδας
Δόξα Ελαιώνα – ΑΟ Μακρισίων
Δευτέρα 21/11
Ολυμπιακός Πύργου – Ολυμπιακός Μυρτιάς
(Οι ημέρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ)
Β’ ΗΛΕΙΑΣ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο
Αργοναυτης Κατακολου – Διγενής Χαριάς 0-2
Κυριακή
Προοδος Σαλμωνης – Πελοψ Πελοπιου 0-3
ΑΟ Κουτσοχερας – Αφοβος Βροχιτσας 2-2
Απολλων Ν. Φιγαλιας – Κεραυνος Βρινας 2-1
Δευτέρα – ώρα 3.00
Ατρομητος Βαρβασαινας – ΑΟ Αγ. Γεωργίου
Ρεπό Ωλενιακός
Η βαθμολογία (Σε 7 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 20 -4 15
Διγενής Χαριάς 13 – 9 13
Απόλλων Ν. Φιγαλείας 19 – 11 12
——————————————
Ατρόμητος Βαρβάσ. 8 –8 10
Άφοβος Βροχίτσας 8 – 8 10
Πρόοδος Σαλμώνης 8 – 10 9
Κεραυνός Βρίνας 15 – 11 9
Αργοναυτης Κατακόλου 8 – 13 7
——————————————
ΑΟ Κουτσοχέρας 8 – 14 6
Ωλενιακός Ωλενας 10 – 16 5
——————————————
ΑΟ Αγ. Γεωργίου 4- 17 1
* Ρεπό έχουν κάνει, Πέλοπας, Διγενής, Άφοβος, Κουτσοχέρα, Αργοναύτης, Πρόοδος, Ωλενιακός
* Έχουν από έναν αγώνα λιγότερο οι ομάδες που αγωνίζονται τη Δευτέρα
Η επόμενη 8η αγωνιστική
Ωλενιακος Ωλενας – Πελοψ Πελοπιου
Διγενής Χαριάς – Προοδος Σαλμωνης
Άφοβος Βροχιτσας – Αργοναυτης Κατακολου
Κεραυνος Βρινας – Ατρομητος Βαρβασαινας
ΑΟ Κουτσοχερας – Απολλων Ν. Φιγαλιας
Ρεπό ΑΟ Αγ. Γεωργίου
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
Αετος Αλποχωριου – ΑEK Πυργου 2-2
ΑO Καστρου – Πριγκηπες Λεχαινων 1-2
Θυελλα Καρδαμα – Φιλιππος Ανδραβιδας 2-2
Δευτέρα – ώρα 3.00
Βάρδα 2015 – Εθνικος Γερακίου
Πηνειακος Αμαλιαδας – Απολλων Γαστουνης
Λεοντες Αμαλιαδας – Αρης Δημητρας
Η βαθμολογία (Σε 7 αγώνες)
Πηνειακός 15 – 8 16
ΑΕΚ Πύργου 16 – 8 13
Λέοντες Αμαλιάδας 13 – 5 13
——————————————
ΑΟ Κάστρου 9 – 7 13
Πρίγκιπες Λεχαινών 13 – 12 12
Εθνικός Γερακίου 12 – 10 11
Αετός Αλποχωρίου 12 – 10 8
Βάρδα 2015 10 – 9 7
Φίλιππος Ανδραβίδας 9 – 9 7
——————————————
Απόλλων Γαστούνης 6 – 10 5
Θύελλα Καρδαμά 8 – 16 5
——————————————
Άρης Δήμητρας 3 – 18 0
* Έχουν από έναν αγώνα λιγότερο οι ομάδες που αγωνίζονται τη Δευτέρα
Η επόμενη 8η αγωνιστική
Απολλων Γαστουνης – Εθνικος Γερακιου
AEK Πυργου – Βάρδα 2015
Πριγκηπες Λεχαινων – Πηνειακος Αμαλιαδας
Φιλιππος Ανδραβιδας – Αετος Αλποχωριου
Αρης Δημητρας – ΑO Καστρου
Θυελλα Καρδαμα – Λεοντες Αμαλιαδας
Γ’ ΗΛΕΙΑΣ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
Αναγέννηση Μακρ. – Αλφειονίς 2-2
Λαστέικα – Αμπελών 1-5
Δευτέρα – ώρα 3.15 Ερμής – Αίολος
* Ανδρίτσαινα – Αγ. Δημήτριος (θα οριστεί σε νέα ημερομηνία)
Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
Αλφειονίδα 7 10-4
Αναγέννηση Μακρισίων 7 10-5
Αμπελώνας 7 10-7
——————————————
Αγ. Δημήτριος 6 6-3
Αίολος Πύργου 4 4-3
Ερμής Πλατάνου 3 6-3
Ανδρίτσαινα 1 1-3
Ατρόμητος Λαστ. -2 2-20
* Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει: ο Ερμής με -4 κι ο Ατρόμητος με -2
* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Ερμής – Αίολος, Ανδρίτσαινα – Αγ. Δημήτριος
Η επόμενη 5η αγωνιστική
Αλφειονίς – Αίολος
Αμπελών – Αναγέννηση Μακρ.
Αγ. Δημήτριος – Ερμής,
Ανδρίτσαινα – Λαστέικα
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή
Αετός Κέντρου – ΕΑΠ Λεχαινών 4-0
Ήφαιστος – Θρίαμβος 2-1
Αγ. Μαύρα – Σώστι 2-5
Ρεπό ο Ίφιτος
Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
Κένταυρος Σωστίου 12 13-3
Ίφιτος Καλυβίων 4 7-3
Αετός Κέντρου 3 9-0
——————————————
Ήφαιστος Βουνάργου 1 3-5
Ε.Α.Π. Λεχαινών 0 1-9
Δόξα Αγ. Μαύρας -4 5-10
Θρίαμβος Πύργου -8 3-10
* Με αρνητική βαθμολογία έχουν ξεκινήσει: ο Ίφιτος με -2, ο Αετός Κέντρου με -6, ο Ήφαιστος με -2, η Δόξα Α.Μ. με -8 κι ο Θρίαμβος με -9
* Ρεπό έχουν κάνει: Κέντρο, Ήφαιστος, ΕΑΠ, Ίφιτος
Η επόμενη 5η αγωνιστική
Θρίαμβος – Σώστι
ΕΑΠ Λεχαινών – Ήφαιστος
Ίφιτος – Κέντρο
Ρεπό η Αγ. Μαύρα