Mε οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία ολοκληρώθηκε το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Μπάντμιντον που διεξήχθη στο κλειστό της πόλης μας το περασμένο Σαβατοκύριακο. Ο Φιλαθλητικός η ομάδα της πόλης μας αποκόμισε 35 μετάλλια κερδίζοντας τις εντυπώσεις παρά τις ελλείψεις αθλητών του λόγω ιώσεων.Οι αγώνες αφορούσαν τις κατηγορίες U-13 U-17 και Ανδρών- Γυναικών.
Στα
13άρια πρώτα είχαμε:
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ χάλκινο στο μονό
ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΠΑΥΛΙΝΑ χρυσό στο μονό
ΓΑΒΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ασημένιο στο μονό
ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ χάλκινο στο μονό
ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΠΑΥΛΙΝΑ ασημενιο στο διπλό
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΞΕΝΙΑ-ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΧΑΡΟΥΛΑ χαλκινο στο διπλό
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ασημενιο στο διπλό
ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ χαλκινο στο διπλό
ΡΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ-ΓΑΒΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ χρυσό στο μεικτό
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΘΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ χαλκινο στο μεικτό
ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ-ΘΕΡΙΑΝΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ χάλκινο στο μεικτό
Στα 17άρια είχαμε:
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΤΣΙΑΔΡΑΜΗΣ ασημενιο στο μονό
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ασημένιο στο μονό
ΕΥΓΕΝΙΑ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ χάλκινο στο μονό
ΕΡΗ ΘΑΝΟΥ χαλκινο στο μονό ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ χάλκινο στο διπλό
ΦΑΜΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΓΚΟ ΠΛΑΤΩΝ χαλκινο στο διπλό
ΘΑΝΟΥ ΕΡΗ-ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ασημενιο στο διπλό
ΦΡΙΤΣΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΜΕΝΥΧΤΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ χαλκινο στο διπλό
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΘΑ-ΣΚΟΥΤΕΡΗ ΝΑΣΙΑ χαλκινο στο διπλό
ΚΑΤΣΙΑΔΡΑΜΗΣ ΚΥΡ.-ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓ. χρυσό στο μεικτό
ΦΡΙΤΖΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ασημενιο στο μεικτό
Στους Άνδρες-Γυναίκες είχαμε:
Απλό
1. ΒΑΓΙΑΣ ΡΑΦΑΗΛ χρυσό μετάλλιο
2. ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ασημενιο μεταλλιο
3. ΧΑΤΖΗΦΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ χάλκινο μετάλλιο
– ΤΑΜΠΟΤΕΛΗΣ ΦΩΤΗΣ χάλκινο μετάλλιο
Απλό Γυναικών
1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ χρυσό μετάλλιο
2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ασημενιο μεταλλιο
3. ΦΩΤΕΙΝΑΚΗ ΣΥΛΒΙΑ χάλκινο μετάλλιο
– ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΑΦΗ χάλκινο μετάλλιο
Διπλό Ανδρών
1. ΒΑΓΙΑΣ ΡΑΦΑΗΛ-ΤΑΜΠΟΤΕΛΗΣ ΦΩΤΗΣ χρυσό μετάλλιο
Μεικτό
1. ΛΥΜΠΕΡΗΣ Γ. – ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞ. χρυσό μετάλλιο
2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Β.-ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡ. ασημενιο μεταλλιο
3. ΑΝΤΥΠΑΣ ΧΑΡ.- ΦΩΤΕΙΝΑΚΗ ΣΥΛ. χάλκινο μετάλλιο
– ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.-ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΑΦ. χάλκινο μετάλλιο
Συμμετείχαν και ξεχώρισαν ακόμη και οι:Διαμαντοπούλου Σταυρούλα, Λύκου Σοφία, Γιαννοπούλου Κωνσταντίνα, Παναγιωτακοπούλου Γεωργία, Τρίμμη Αθανασία, Βασιλοπούλου Δήμητρα, Τόλια Βασιλική, Λύκου Ελευθερία, Αλικάκη Αγγελική, Δάρα Μαρινίνα, Ρελάκη Ευαγγελία, και Λαμπροπούλου Γρηγορία.
[[{“type”:”media”,”view_mode”:”media_large”,”fid”:”143779″,”attributes”:{“alt”:””,”class”:”media-image”,”height”:”270″,”typeof”:”foaf:Image”,”width”:”480″}}]]