Τα ματς της 22ης αγωνιστικής της Α1 Ηλείας και της Α2 Ηλείας, διεξήχθησαν αυτό το Σάββατο (29/2), σε ότι αφορά τα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου.
Ενώ αυτή την εβδομάδα δεν διαξάγονται αγώνες της Β’ Ηλείας.
Συγκεκριμένα:
Α1 ΗΛΕΙΑΣ – 22η αγωνιστική
Σάββατο
* Αίας Γαστ.- Πέλοπας Πύργ. 3-1 (3′ Καράμπελας πεν., 70′ Δούλος, 82′ Μπουρούκης – 88′ Παπαδάτος)
Αίας: Κουρλός, Γιαννακόπουλος, Χατζηαράπης, Παπαχριστόπουλος, Αρβανίτης (90′ Τσαγρής), Τσακοπιάκος, Σταθάτος, Δούλος (80′ Μπουρούκης), Γκίνης, Καράμπελας (77′ Γεωργόπουλος), Μπατζακόπουλος (70′ Μονόλιθος)
Πέλοπας: Μπίζος, Β.Πλατής, Π.Πλατής, Παπαγεωργίου, Παναγόπουλος, Δαβουρλής (68′ Βαρζελιώτης), Γεωργίου, Μπουλούτας (62′ Μακρής), Κανελλόπουλος (85′ Θ.Νικολόπουλος), Παπαδάτος, Δ.Πλατής (75′ Β.Νικολόπουλος)
* Ηλ. Βαρθολομιού – Ολ. Σαβαλίων 0-2 (24′ Ρούνης, 70′ Σταυρούλιας)
Ηλειακός Β.: Βύτανος, Α.Μαργαρώνης, Κατσίγιαννος, Πανόπουλος, Τσιράκης, Δ.Τσουκαλάς, Παπαδόπουλος, Μαρίνοφ, Τούγκας (60′ Κορκός), Ραυτόπουλος, Μπίλιας (78′ Αρβανίτης)
Ολυμπιακός Σ.: Πλατής, Μπουγονικολός, Μ.Μαρκόπουλος, Ρούνης (83′ Ντρέου), Σαββανίδης (62′ Κολτσίδας), Χ.Μαρκόπουλος, Αβραμόπουλος, Μπράβος (79′ Γιαννακόπουλος), Χοτζάι, Σταυρούλιας (86′ Τσακοπιάκος), Αντωνόπουλος
* Αλφειός Επιτ. – Κόροιβος Κατσ. 3-1 (44′ Αγριδιώτης, 58′ Τριανταφύλλης, 82′ Αγριδιώτης – 76′ Νικολακόπουλος)
Αλφειός: Τσάμπρας, Πρίφτης (80′ Λυμπερόπουλος), Δρογγίτης, Μανέτας, Κωτσάκης, Τεκερλέκης, Μάζης, Τζουβάνι, Τριανταφύλλης, Νικολόπουλος (75′ Καλομοίρης), Αγριδιώτης
Κόροιβος: Πανόπουλος, Ρωμαίος, Τόλιας, Νταρζάνος, Σπηλιόπουλος, Σπηλιωτόπουλος (68′ Παπανδρέου), Ψάρρης, Μαρνέρας (75′ Αλεξόπουλος), Βλασσόπουλος (68′ Γαλάνης), Γαλανόπουλος, Νικολακόπουλος
* Ξενοφών Κρ. – Προοδευτική Μαν. 1-0 (89′ Μπακατσέλος)
Ξενοφών: Δασκαλόπουλος, Γαλανόπουλος, Αναμουρλίδης, Δημάκης, Κολόκας, Μιλοσέσκι, Π.Κουτσογιαννάκης (75′ Χαραλαμπόπουλος), Νικολόπουλος (60′ Θεοχαρόπουλος), Διονυσόπουλος, Π.Κωνσταντόπουλος (90′ Θ.Κωνσταντόπουλος), Μπακατσέλος
Προοδευτική: Κυριακόπουλος, Πατσούρας, Σωτηρόπουλος (85′ Κρίγκος), Μούζος, Μπιτούνης, Παναγιωτόπουλος, Παντελής, Ε.Σάμαρης (66′ Ορλώφ), Κατσιμιτσίρης, Α.Βαλογιάννης (73′ Λιακόπουλος), Νικολετάκης
* Δόξα Ν. Μαν. – Κουρτέσι 5-3 (4′ Παπαδάτος, 14′ Καλογερόπουλος, 31′ Δημητρόπουλος φάουλ, 40′ Καλογερόπουλος, 44′ Μπλετσάκης – 18′ Κ.Καπώνης, 56′ Κωστόπουλος, 76′ Κ.Καπώνης)
Δόξα: Κανελλόπουλος (46′ Χ.Παναγόπουλος), Δημητρόπουλος, Μπλετσάκης, Πυρρής, Κατσίνας (33′ Κολτσίδας), Τσιρίκος (60′ Ανδρέου), Κουλούρης, Δ.Παναγόπουλος, Καλογερόπουλος, Πολίτης, Παπαδάτος (46′ Σαπουντζάκης)
Κουρτέσι: Τριχάς, Α.Σ.Καπώνης, Α.Κόσκορης, Α.Α.Καπώνης, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος (46′ λ.τρ. Γκούσκος), Κωστόπουλος, Μαράτος, Κουρκουμέλης, Κ.Καπώνης, Αντωνόπουλος (87′ Ζ.Κόσκορης)
* Αστέρας Αμαλ. – Νίκη Τραγ. 0-2 (30′ Βατσής, 61′ Ντάβαρης αυτογκ.)
Αστέρας: Γαλανόπουλος, Περιβολιώτης (60′ Ζωγόπουλος), Γιαννόπουλος (70′ Ρούτσης), Ι.Ντάβαρης, Σιούλας, Χριστόπουλος, Ζαφειρόπουλος (75′ Βασιλακόπουλος), Τσακοπιάκος (75′ Κοτσομύτης), Λιαρόπουλος, Αντωνόπουλος, Ασημακόπουλος
Νίκη: Αντωνόπουλος, Κ.Κολοτούρος, Χ.Κολοτούρος, Τσαντίλης, Γαργαρώνης, Σαραντούλιας, Γκρίλλας, Καλογερόπουλος (80′ Ε.Κολοτούρος), Βατσής (70′ Ι.Κασσιανός), Γεωργιόπουλος, Δ.Κασσιανός (60′ Δ.Κολοτούρος)
* Ολυμπιάδα Γουμ. – Πέλοπας Πελοπ. 3-0 (γήπ. Λατζοΐου) – (76′ Στροφύλλας, 79′ Στροφύλλας, 82′ Α.Μπίρμπας)
Ολυμπιάδα: Μπουμπουνάς, Τσίμπρης, Χ.Αγγελόπουλος (57′ Κουκουλιάνος), Ι.Α.Φωτακόπουλος (55′ Γ.Ροδόπουλος), Σ.Μπίρμπας, Ι.Β.Φωτακόπουλος, Κολοβάδης, Καλαντζής (46′ Στροφύλλας), Ι.Αγγελόπουλος, Κωνσταντόπουλος (78′ Α.Μπίρμπας), Ν.Ροδόπουλος
Πελόπιο: Γρηγορόπουλος, Δρουβιώτης, Ν.Χριστόπουλος, Καρβουνιάρης, Βουρλούμης, Κατσώλης, Μπίρμπας, Τζάρο (72′ Σταϊκόπουλος), Γ.Χριστόπουλος, Η.Κακόγιαννος, Π.Κακόγιαννος
Βαθμολογία (σε 22 αγώνες)
1. Αίας Γαστ. 58 69-11
2. Δόξα Ν.Μαν. 54 57–19
3. Ξενοφών Κρ. 44 43-23
4. Νίκη Τραγ. 43 37–15
———————————–
5. Ολυμπ. Σαβαλίων 39 47–28
6. Αλφειός Επιτ. 38 31-22
7. Αστέρας Αμαλ. 33 30–30
8. Προοδευτική 29 28–29
9. Πέλοπας Πύργ. 23 17–27
10. Ηλειακός Βαρθ. 20 23–36
———————————–
11.Ολυμπιάδα Γουμ. 19 29–44
12.Κουρτέσι 17 27–48
———————————–
13. Πελ. Πελοπίου 9 25-65
14. Κόροιβος Κατσ. 7 18–86
* * * Α1 Ηλείας: Τι ισχύει για πρωταθλητή-άνοδο και υποβιβασμό στην τρέχουσα σεζόν – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ – http://www.iliaoikonomia.gr/content/a1-ileias-ti-ishyei-gia-protathliti-anodo-kai-ypovivasmo-sti-nea-sezon
Η Επόμενη 23η αγωνιστική
Σάββατο 7 Μαρτίου – 3.30
Πέλοπας Πύργ. – Ολυμπιάδα Γουμ.
Προοδευτική Μαν. – Δόξα Ν. Μαν.
Κουρτέσι – Ηλ. Βαρθολομιού
Κυριακή 8 Μαρτίου – 3.30
Ολ. Σαβαλίων – Νίκη Τραγ.
Κόροιβος Κατσ. – Αστέρας Αμ.
Πέλοπας Πελοπ. – Αλφειός Επιτ.
Αίας Γαστ. – Ξενοφών Κρ.
* Οι ημέρες και οι ώρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ
Α2 ΗΛΕΙΑΣ – 22η αγωνιστική
Σάββατο
Ερμής Πλατ. – Λέοντες Αμαλ. 3-2
Θύελλα Π. – Δάφνη Ανδρ. 3-0
Κερ. Βρίνας – Αετός Κεντ. 4-1
Ηλ. Λεχαινών – Εθνικός Γερακ. 2-4
Λευκ. Αστέρας – Ατρόμητος Βαρβ. 0-1
ΑΕ Πηνείας – Διγενής Χαρ. 3-0
Πρόοδος Σαλμ. – Μακρίσια 0-3 α.α.
Βαθμολογία (Σε 22 αγώνες)
1. Ερμής Πλατ. 44 55-28
2. Κεραυνός Βρίν. 43 50–28
3. Θύελλα Πύργ. 43 49–21
4. Δάφνη Ανδρ. 43 46-26
———————————–
5. Εθνικός Γερακ. 42 46-34
6. Λευκ. Αστέρας 35 41-37
7. Διγενής Χαρ. 33 44-44
8. Ατρόμητος Βαρβ. 33 35-35
9. Ηλειακός Λεχ. 29 43-37
10. Α.Ε. Πηνείας 26 34-34
11. Λέοντες Αμ. 26 40-48
———————————–
12. Μακρίσια 18 31-42
13. Αετός Κεντρ. 14 39-78
14. Πρόοδος – –
* Η ΑΕ Πηνείας έχει ξεκινήσει με μείον έξι βαθμούς
* Η Πρόοδος Σαλμώνης αποσύρθηκε από τη συνέχεια των αγώνων (μετά την 15η αγωνιστική, με 4 β. και 17-57 τ.)
* Βαθμούς με την Πρόοδο απομένει να πάρουν κατά σειρά: Αετός Κ., Λ.Αστέρας, Ερμής, Πηνεία
* Η σειρά των ομάδων στις θέσεις 2 – 3 – 4 είναι με βάση τα σχετικά κριτήρια (βαθμοί μεταξύ τους αγώνων, κ.τ.λ.)
* * * Α2 Ηλείας: Τι ισχύει για πρωταθλητή-άνοδο και υποβιβασμό στην τρέχουσα σεζόν – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ – http://www.iliaoikonomia.gr/content/a2-ileias-ti-ishyei-gia-protathliti-anodo-kai-ypovivasmo-sti-nea-sezon
Η Επόμενη 23η αγωνιστική
Σάββατο 7 Μαρτίου – 3.30
Δάφνη Ανδρ. – Εθνικός Γερ.
Μακρίσια – Θύελλα Π.
Κυριακή 8 Μαρτίου – 3.30
Ατρόμητος Βαρβ. – Ερμής Πλατ.
Λ. Αστέρας – Κερ. Βρίνας
Διγενής Χαρ. – Ηλειακός Λεχ.
Λέοντες Αμ. – ΑΕ Πηνείας
Αετός Κ. – Πρόοδος Σαλμ. 3-0 α.α.
* Οι ημέρες και οι ώρες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ