Το πρόγραμμα του νέου πρωταθλήματος της Basket League έμαθε πλέον ο Κόροιβος Αμαλιάδας. Η έναρξη του πρωταθλήματος έχει προγραμματιστεί υπενθυμίζεται για τις 7 Οκτωβρίου, με την κλήρωση να γίνεται το απόγευμα της Τρίτης (5/9) στη Θεσσαλονίκη.
– Χωρίς πάντως, ακόμα να είναι οριστική η συμμετοχή του Πανιωνίου σε ότι αφορά την 14η ομάδα! Αυτό είναι θέμα που τελικά θα ξεκαθαρίσει οριστικά προσεχώς! Βέβαια, ο Πανιώνιος βρέθηκε κανονικά στη σημερινή κλήρωση της Α1, ενώ την ίδια ώρα, οι οργανωμένοι φίλαθλοι του συλλόγου, οι «Πάνθηρες», εξέδωσαν ανακοίνωση με την οποία προανήγγειλαν πλάνο διάσωσης της ομάδας, με σκοπό ο Πανιώνιος να αγωνιστεί στα… σαλόνια του ελληνικού μπάσκετ. Τα πράγματα για τον στον οικονομικό τομέα (και με παλιές εκκρεμότητες) είναι σαφώς δύσκολα, ωστόσο υπάρχει πίστη πως όσοι “τρέξουν” την ομάδα θα καταφέρουν να την βάλουν κι επίσημα στη Stoiximan.gr Basket League.
* Πρώτο ματς για τον Κόροιβο, με τον Άρη στην Αμαλιάδα.
Κι ακολουθεί εκτός έδρας ματς, με Ρέθυμνο και έπειτα εντός με Κολοσσό
* Αναλυτικά το πρόγραμμα της Basket League –και ΕΔΩ – http://213.16.167.148/~sportsdata/esake/
1η αγωνιστική (7/10)
ΓΣΛ Φάρος – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Προμηθέας
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Superfoods
Λαύριο – Κύμη
ΑΕΚ – Τρίκαλα
Κόροιβος – Άρης
Κολοσσός Ρόδου – Ρέθυμνο
2η αγωνιστική (14/10)
Προμηθέας – ΓΣΛ Φάρος
Παναθηναϊκός Superfoods – ΠΑΟΚ
Κύμη – Ολυμπιακός
Τρίκαλα – Λαύριο
Άρης – ΑΕΚ
Ρέθυμνο – Κόροιβος
Πανιώνιος – Κολοσσός Ρόδου
3η αγωνιστική (21/10)
ΓΣΛ Φάρος – Παναθηναϊκός Superfoods
ΠΑΟΚ – Κύμη
Ολυμπιακός – Τρίκαλα
Λαύριο – Άρης
ΑΕΚ – Ρέθυμνο
Κόροιβος – Κολοσσός Ρόδου
Πανιώνιος – Προμηθέας
4η αγωνιστική (28/10)
Κύμη – ΓΣΛ Φάρος
Τρίκαλα – ΠΑΟΚ
Άρης – Ολυμπιακός
Ρέθυμνο – Λαύριο
Κολοσσός Ρόδου – ΑΕΚ
Κόροιβος – Πανιώνιος
Παναθηναϊκός Superfoods– Προμηθέας
5η αγωνιστική (11/11)
ΓΣΛ Φάρος – Τρίκαλα
ΠΑΟΚ – Άρης
Ολυμπιακός – Ρέθυμνο
Λαύριο – Κολοσσός Ρόδου
ΑΕΚ – Κόροιβος
Πανιώνιος – Παναθηναϊκός Superfoods
Προμηθέας – Κύμη
6η αγωνιστική (18/11)
Άρης – ΓΣΛ Φάρος
Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ
Κολοσσός Ρόδου – Ολυμπιακός
Κόροιβος – Λαύριο
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Τρίκαλα – Προμηθέας
Κύμη – Παναθηναϊκός Superfoods
7η αγωνιστική (2/12)
ΓΣΛ Φάρος – Ρέθυμνο
ΠΑΟΚ – Κολοσσός Ρόδου
Ολυμπιακός – Κόροιβος
Λαύριο – ΑΕΚ
Πανιώνιος – Κύμη
Προμηθέας – Άρης
Παναθηναϊκός Superfoods– Τρίκαλα
8η αγωνιστική (9/12)
Κολοσσός Ρόδου – ΓΣΛ Φάρος
Κόροιβος – ΠΑΟΚ
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Λαύριο – Πανιώνιος
Ρέθυμνο – Προμηθέας
Άρης – Παναθηναϊκός Superfoods
Τρίκαλα – Κύμη
9η αγωνιστική (16/12)
ΓΣΛ Φάρος – Κόροιβος
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Ολυμπιακός – Λαύριο
Πανιώνιος – Τρίκαλα
Προμηθέας – Κολοσσός Ρόδου
Παναθηναϊκός Superfoods–Ρέθυμνο
Κύμη – Άρης
10η αγωνιστική (30/12)
ΑΕΚ – ΓΣΛ Φάρος
Λαύριο – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Πανιώνιος
Κόροιβος – Προμηθέας
Κολοσσός Ρόδου – Παναθηναϊκός Superfoods
Ρέθυμνο – Κύμη
Άρης – Τρίκαλα
11η αγωνιστική (6/1)
ΓΣΛ Φάρος – Λαύριο
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Πανιώνιος – Άρης
Προμηθέας – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός Superfoods– Κόροιβος
Κύμη – Κολοσσός Ρόδου
Τρίκαλα – Ρέθυμνο
12η αγωνιστική (13/1)
Ολυμπιακός – ΓΣΛ Φάρος
ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Λαύριο – Προμηθέας
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Superfoods
Κόροιβος – Κύμη
Κολοσσός Ρόδου – Τρίκαλα
Ρέθυμνο – Άρης
13η αγωνιστική
ΓΣΛ Φάρος – ΠΑΟΚ
Πανιώνιος – Ρέθυμνο
Προμηθέας – Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός Superfoods– Λαύριο
Κύμη – ΑΕΚ
Τρίκαλα – Κόροιβος
Άρης – Κολοσσός Ρόδου
14η αγωνιστική (27/1) – έναρξη Β’ γύρου
Πανιώνιος – ΓΣΛ Φάρος
Προμηθέας – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός Superfoods– Ολυμπιακός
Κύμη – Λαύριο
Τρίκαλα – ΑΕΚ
Άρης – Κόροιβος
Ρέθυμνο – Κολοσσός Ρόδου
15η αγωνιστική (3/2)
ΓΣΛ Φάρος – Προμηθέας
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Superfoods
Ολυμπιακός – Κύμη
Λαύριο – Τρίκαλα
ΑΕΚ – Άρης
Κόροιβος – Ρέθυμνο
Κολοσσός Ρόδου – Πανιώνιος
16η αγωνιστική (14/2)
Παναθηναϊκός Superfoods– ΓΣΛ Φάρος
Κύμη – ΠΑΟΚ
Τρίκαλα – Ολυμπιακός
Άρης – Λαύριο
Ρέθυμνο – ΑΕΚ
Κολοσσός Ρόδου – Κόροιβος
Προμηθέας – Πανιώνιος
17η αγωνιστική (3/3)
ΓΣΛ Φάρος – Κύμη
ΠΑΟΚ – Τρίκαλα
Ολυμπιακός – Άρης
Λαύριο – Ρέθυμνο
ΑΕΚ – Κολοσσός Ρόδου
Πανιώνιος – Κόροιβος
Προμηθέας – Παναθηναϊκός Superfoods
18η αγωνιστική (10/3)
Τρίκαλα – ΓΣΛ Φάρος
Άρης – ΠΑΟΚ
Ρέθυμνο – Ολυμπιακός
Κολοσσός Ρόδου – Λαύριο
Κόροιβος – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός Superfoods– Πανιώνιος
Κύμη – Προμηθέας
19η αγωνιστική (17/3)
ΓΣΛ Φάρος – Άρης
ΠΑΟΚ – Ρέθυμνο
Ολυμπιακός – Κολοσσός Ρόδου
Λαύριο – Κόροιβος
Πανιώνιος – ΑΕΚ
Προμηθέας – Τρίκαλα
Παναθηναϊκός Superfoods – Κύμη
20ή αγωνιστική (24/3)
Ρέθυμνο – ΓΣΛ Φάρος
Κολοσσός Ρόδου – ΠΑΟΚ
Κόροιβος – Ολυμπιακός
ΑΕΚ – Λαύριο
Κύμη – Πανιώνιος
Άρης – Προμηθέας
Τρίκαλα – Παναθηναϊκός Superfoods
21η αγωνιστική (31/3)
ΓΣΛ Φάρος – Κολοσσός Ρόδου
ΠΑΟΚ – Κόροιβος
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Πανιώνιος – Λαύριο
Προμηθέας – Ρέθυμνο
Παναθηναϊκός Superfoods– Άρης
Κύμη – Τρίκαλα
22η αγωνιστική (11/4)
Κόροιβος – ΓΣΛ Φάρος
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Λαύριο – Ολυμπιακός
Τρίκαλα – Πανιώνιος
Κολοσσός Ρόδου – Προμηθέας
Ρέθυμνο – Παναθηναϊκός Superfoods
Άρης – Κύμη
23η αγωνιστική (14/4)
ΓΣΛ Φάρος – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Λαύριο
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Προμηθέας – Κόροιβος
Παναθηναϊκός Superfoods– Κολοσσός Ρόδου
Κύμη – Ρέθυμνο
Τρίκαλα – Άρης
24η αγωνιστική (4/5)
Λαύριο – ΓΣΛ Φάρος
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
Άρης – Πανιώνιος
ΑΕΚ – Προμηθέας
Κόροιβος – Παναθηναϊκός Superfoods
Κολοσσός Ρόδου – Κύμη
Ρέθυμνο – Τρίκαλα
25η αγωνιστική (8/5)
ΓΣΛ Φάρος – Ολυμπιακός
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Προμηθέας – Λαύριο
Παναθηναϊκός Superfoods– ΑΕΚ
Κύμη – Κόροιβος
Τρίκαλα – Κολοσσός Ρόδου
Άρης – Ρέθυμνο
26η αγωνιστική (12/5)
ΠΑΟΚ – ΓΣΛ Φάρος
Ρέθυμνο – Πανιώνιος
Ολυμπιακός – Προμηθέας
Λαύριο – Παναθηναϊκός Superfoods
ΑΕΚ – Κύμη
Κόροιβος – Τρίκαλα
Κολοσσός Ρόδου – Άρης
*Οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές